Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szed valaki Béres Magnézium+B6...

Szed valaki Béres Magnézium+B6-ot? Amiben 250mg magnézium van? Naponta hány szemet?

Figyelt kérdés
Most vettem ilyet,mert akciós volt,eddig sima Magne B6-ot szedtem,de ennek a tájékoztatójában az áll,hogy csak napi 1-et szabad szedni ,a simából napi 6-ot is lehet.
2009. okt. 6. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én reggel veszem be napi 1 szemet szedek,a gyógyszertárban azt mondták ez erősebb mint a magneB6.8 hetes vagyok.
2009. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ebből a napi 1db tartalmaz annyi magnéziumot, mint a MagneB6-ból kb. 5db - mivel az csak 48mg-os. Én is napi 1Bérest szedek.

[link]

[link]

2009. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A béresben 250 mg magnézium van, míg a sima magneb6 talán 38 mg(?) Azért szoktak abból ilyen iszonyat mennyiséget, hogy 3*2 meg 3*1-et szedni. Nekem nem kellett szednem még idáig, most is csak azt mondta a doki, akkor szedjem, ha keményedek de akkor vagy napi 2-t. A doki szerint egy db a 250 mg-osból semmi, 500-1000 mg-ot is be lehet szedni. Így, mivel nem tudom, hogy mikor keményedek, még nem volt komolyabb tünetem, napi egyet szedek, ha éjjel görcsöl a lábam. Akkor egy ideig elmúlik. Ha megy úgy érzem, na ez talán olyan, mintha keményedés lenne, akkor beveszek kettőt (délelőtt meg délután)

Úgyhogy szerintem ha nem keményedsz, és akarod szedni, akkor napi egy, de ha panaszaid vannak, akkor nyugodtan mehet a kettő-három is.

Ja, meg ha szedsz terhesvitamint, abban is van valamennyi, én pl. gravidát szedek, abban 125 mg van.

32 h km

2009. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, bocs, 48 mg van a sima magneb6-ban. Emlékeztem, hogy valami ilyen kicsi szám :o)

Az előttem válaszoló linkjén is látszik, hogy a sima magneb6-ot, inkább a b6 vitamin miatt szokták adni, mert abban 5 mg B6 vitamin van, míg a béresben ugyan 250 mg magnézium, de B6-ból 1,6 mg.


A szülésfelkészítőn hallottam egy nőgyógyásztól, hogy a terhesség elején azért szokták javasolni a magneb6-ot,a b6 tartalma miatt, ami hányingerre jó. Később erre nincs szükség, így nyugodtan lehet a sima béres magnézium. Először ezt nem értettem, de most akkor így már tiszta nekem is.

Előző voltam

2009. okt. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én napi 1-et szedek a Béres Mg+B6-ból.

Ha keményedsz, mert már olyan korban vagy, :) nyugodtan vehetsz be 2-3-t is, a kórházban is 1000-2000 mg Mg-ot adnak, ha valaki bekerül vészes keményedés miatt!

2009. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!