Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős terhesen hagytátok...

Mennyi idős terhesen hagytátok abba a munkát?

Figyelt kérdés

Én 18 hetes terhes vagyok, elvileg szülésig dolgozok.De egyre nehezebb, mert úgy érzem nem tudok megfelelni, emiatt teljesen depressziós vagyok, másrészt ugye van egy csomó vizsgálat,amire el kell kéretőzni a munkahelyről.Most meg pláne, hogy az afp eredményem nem jó, külön vizsgálatok kellenek, nem tudom hogy mondjam meg, hogy ekkor se meg akkor se tudok jönni dolgozni.Úgy érzem, kezdek befordulni...

Ti meddig dolgoztatok, és hogyan oldottátok meg a vizsgálatokra járást?


2009. okt. 8. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél hónappal szülés előtt jöttem el táppénzre, méhszáj kinyílás miatt. Igazából még tovább dolgoztam volna néhány héttel.

A vizsgálatokra pedig én is munkaidő alatt mentem el. Benne van a munka törvénykönyvében, hogy kötelesek elengedni a kismamát a vizsgálatokra és ez az idő beletartozik a munkaidőbe.

2009. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálatokra járást nehezen, így, ahogy te, elkéredzkedtem, de kellemetlen volt, délután meg ledolgoztam az időt. De én 20 hetesig dolgoztam, a dokim pihenést javasolt és én is vágytam rá. Elég stresszes volt a munkám és nyugalmat akartam. Nem bántam meg. Szerintem nyugodtan mondd, hogy változott a helyzet, nem lesz semmi gond belőle.
2009. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a 32. hétig dolgoztam, a vizsgálatokra munkaidőben mentem, köteles a főnök elengedni, de nálunk nem is kötekedett. Az afp-m nekem is rossz lett, de mivel a kombinált teszt és a genetikai uh-n minden rendben volt, engem nem küldtek vizsgálatokra, az afp nagyon megbízhatatlan. A munkahelyem nekem is stresszes, de én elhatároztam hogy nem hagyom hogy idegesítsenek, a nehéz részét nem csináltam, könnyített munkát kértem és kaptam, nem idegesítettem magam semmin (leszrtam az egészet. Tudom hogy mondani könnyű, de próbálj meg a munkához való hozzáállásodon változtatni, te most elsősorban anya vagy és csak másodsorban munkavállaló:) mi lett az afp eredménye? más vizsgálatok is alátámasztják az aggodalmaidat?

33 hetes + 23 hós

2009. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Benne van a munka törvénykönyvében (nézzetek utána, ha nem hiszitek), hogy egy nő, amint közli a munkáltatójával hogy terhes, a terhesség végéig "védett" állapotban van a munkahelyén. A szülési szabadságot a szülés várható időpontja előtt 1 hónappal adják ki. Viszont amíg dolizik egy kismama kötelesek munkaidőben vizsgálatokra elengedni ( ha szenyóznak bármikor táppénzre lehet menni) , nem vállalhat plusz-munkát, nem túlórázhat. ÉS Nem, nem rúghatják ki, semmiféle indokkal. (max. ha megszűnik a cég , vagy a terhesség bizonyítottan megszakad)

2009. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 hetes voltam, amikor táppénzre mentem. Éjszakáztam, és törvényesen nem lehet a 12. hét után éjjel dolgozni, nappali műszak pedig nem volt nálunk (vendéglátó-bárpult). Mondjuk nem is hiszem, hogy bírtam volna. Ha nem bírod, nyugodtan kérhetsz egy papírt a nőgyógyászodtól és a háziorvos ki fog írni szülésig. Én örülök, hogy ennyit pihenhettem szülés előtt, elég kemény fizikai munkát végeztem, szinte szabadság nélkül, már vagy 9 éve.

A vizsgálatokra pedig el kell, hogy engedjenek, ne érezd magad emiatt kellemetlenül.

2009. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18 hetes voltam amikor eljöttem.
2009. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem tartom vészesnek, picit alacsony, 0,6.A genetikai ultrahangon nem mondott se jót se rosszat, elküldött egy másik kórházba is ultrahangra,mondván, hogy ott jobb felvételeket tudnak készíteni és annyit mondott, lehet, hogy szükség lesz még egy-két vizsgálatra.Amúgy minden jó a munkahelyemen, nagyon jó fej a főnök, mindig elenged, de ugye még csak 3 hete dolgozok ott, ezért kellemetlen mindig elkéretőzni.Bizonyítani is kell, bár tudta, hogy tehesen vesz fel.
2009. okt. 8. 14:40
 8/18 anonim ***** válasza:
3.vagyok: az egyik fiammal 0.57, a másikkal 0.49 lett az afp-m, de a kombinált teszt több tízezres arányszámot mutatott és a genetikai és a 4d-s uh is mindent rendben talált, szóval ha csak az afp alacsony akkor nincs miért aggódnod. Minden jót!
2009. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

30 hetes voltam, amikor megkezdtem letolteni az egesz eves szabadsagomat, majd megkezdtem a szulesi szabit. Nekem fizikai allomunkam volt, hutohazban, nem eppen kismama barat, de jol elvoltam vele, legalabb mozgasban maradtam.

Most a masodik babaval hamarabb kezdem letolteni az eves szabimat, majd ugyanugy kezdem a szulesi szabit. Most a 28. hetben leszek, amikor lelepek ugyanerrol a munkahelyrol, igaz, hogy most sokkal nehezebben birom, ugyanis a nagyobbik babam is csupan tiz honapos, szoval otthon var ram a delutani es az ejszakai muszak minden nap a munka mellett. De sok valasztasi lehetosegem nincs, ez mar csak hat het, ki kel birnom. Legalabb eltunyulva nem leszek, az tuti. :-)

2009. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én a 35. hétig dolgoztam (irodista). A vizsgálatokra mindig elengedtek, nem volt bajom ebből. A munkám megvárt, a papírok nem futottak el, ilyen szempontból nekem mindegy volt, hogy 9-re érek be, vagy 11-re. Dolgoztam volna tovább is, de már nem bírtam ülni a pockomtól, az utolsó hónapban kizárólag állni vagy feküdni tudtam :D
2009. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!