Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik más megoldás is a tűn...

Létezik más megoldás is a tűn kívül?

Figyelt kérdés
Közel 34 vagyok. Gondolom nem úszom meg az amniocentézist. Pedig meg akarom. Van vmi más megoldás arra, h kiszűrjék amit ezzel kell?
2009. okt. 9. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Simán megúszhatod. Ha minden leleted negatív, esetleg csináltatsz egy quarter tesztet is és az is jó, akkor nem csinálnak.

2009. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz. Én nem szúratom át a pocakomat.
2009. okt. 9. 14:13
 3/21 A kérdező kommentje:
Pontosan mi az a quarter teszt? És mennyibe kerül, v van ahol ingyen is csinálják, mint az AFP-t?
2009. okt. 9. 14:22
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Az amnio sem kötelező, a tesztekkel 85-95% közötti valószínűséggel tudják kimutatni a genetikai rendellenességek esélyét. Nem 100%, de nagyon jó arány szerintem, főleg ha tűt nem szeretnél. Drágák ezek a tesztek, olyanról hallottam hogy a kombinált tezstet néhány helyen ingyen megcsinálják, de az integrált tesztet sehol sem... A kombinált 9000 körül, az integrált 30000 körül van, ha beírod google-ba hogy dawn szűrés, több oldalon olvashatsz a vizsgálatokról, de a védőnőd felvilágosít a körzetedben lévő lehetőségekről.

[link]

2009. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nálunk ingyen volt a 12 hetes (uh+labor)down szűrés,és a 16-18 hetes AFP+uh is!Vagy ezen kívül más is van még?

Mondjuk mindegy mert 32 hetes vagyok már

2009. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
olvasd el a linket te is, amin te voltál az a kombinált teszt. Az afp mindenhol ingyenes, de megbízhatatlan, azért végzik a többi tesztet.
2009. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia megint!

Én nem tudok olyan helyet, ahol ingyen lenne, viszont a legtöbb helyen már lehet egészségpénztárival fizetni, ha van valakinek a családban, csak téged meg kell kedvezményezetté tenni.

Pl. itt is lehet:

[link]

2009. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

2009-től a kombinált tesztet a Sejtbank állja minden kismamának. Ez egy marketingfogás a részükről. Minden nagyvárosban van legalább 1 helyen, érdeklődd meg. Ez kb. 85 %-os megbízhatósággal mutatja ki a kromoszómarendellenességeket.

Ha ez sem nyugtat meg, el lehet menni a 16-20. hét között még egy vérvételre (ez a quartett-teszt), ez már térítésköteles. Ha volt kombinált teszted, a két vérvételt összevetik, és abból már 95 % biztonsággal meg tudják mondani, hogy lehet-e baj. Ezt hívják integrált tesztnek. Olyan 15-20 ezer Ft körül van, de egészségpénztárak tényleg elfogadják.

Amikor még mind a két tesztet a beteg fizette akkor volt 30, most már ezért olcsóbb.

2009. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem állja senki sem a legtöbb helyen, mindenképp érdeklődj utána, nálunk ki kellett fizetni és attól tartok több a fizetős város mint az ingyenes... Honnan vetted előző válaszoló hogy minden városban ingyen is megcsinálják a kismamáknak?
2009. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szia! 34 és és fél éves vagyok. Nekem csak 16 hetes AFP-vérvétel volt, és 18 hetes ultrahang. Szóval semmi plusz! 35 fölött kötelező. Megkérdezték, hogy mikor töltöm a 35-öt. Még előtte szülök. Gondolom ezért nem volt semmi.
2009. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!