Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti kombinált teszt...

12. heti kombinált teszt eredmény. Szerintetek jó? Vagy mik azok az értékek amik jók -tól . -ig. PAPP-A : 10490 miu/L,1,49 MoM Szabad B-hCG : 20,60 Ng/ml, 0,59 MoM Tarkóredő vastagság : 1,60mm,1,11 MoM Alacsony kockázat.

Figyelt kérdés

Kockázat Down kór előfordulására : 1:12000 Kockázat az Edwards kór előfordulására : 1:31000

Mégis elküldött a doki genetikai vizsgálatra, bár a beutalóra azt írta, hogy az "Anya életkora miatt"

36 éves vagyok....lehet baj???


2013. jún. 21. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelj ezek igen jó eredmények, szerintem kizárólag a korod miatt küldd el, a biztonság kedvéért. 1:1000 alatt szoktak amúgy küldeni.
2013. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó eredmény, nem tudom, minek küldött el. Akkor mondjuk előtte is közölhette volna, hogy ne adj ki x ezer forintot kombinált tesztre, mert úgyis elküld.
2013. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából a kombinált tesztért a védőnőm erősködött, de hozzá csak hétfőn megyek. Azért is voltam kiváncsi arra, hogy a doki miért javasolta egyből a Genetikai vizsgálatot. Lehet, hogy az előző fiatalkori (huszas éveimben) előforduló 3 vetélésem miatt? De így picit most megnyugodtam! :) Van olyan oldal ahol meglehet nézni ezeknek a teszteknek a -tól, -ig eredményeit?
2013. jún. 21. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen jó eredmények. A MoM-ok mindig 0,40-2,50-ig jók. A többinél meg nem is érdemes tól-ig értékeket tudnod, mert a MoM a lényeges, az az ami személyre szabottan a te eredményed. A MoM egy viszonyszám, amit a testsúlyodból, a terhesség korából és az abszolut értékből számolnak ki.
2013. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
teljesen jó! a genetikait nem értem, minek küld el, mármint ilyen adatokkal csak a korod szerintem nem indokolja, de menj el, ha gondolod, baj nem lesz belőle :)
2013. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 38 vagyok, de a korom miatt nekem is mennem kell genetikai tanácsadásra. Szerintem jó, hogy megcsináltattad a kombinált tesztet, mert az ad neked egy biztos pontot, hogy akármit is mondanak a genetikai tanácsadáson nem szükséges feltétlen az amniocentézis v. chorionbiopszia. Ez rutin, hogy bizonyos életkor felett elküldenek.
2013. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam a védőnőnél...ő sem nagyon értette, hogy miért küldött el a doki, de hát mindegy... elmegyek aztán majd ott kiderül! :) De azt mondta, hogy a fiatalkori vetéléseim miatt semmiképpen ne menjek bele az amnióba! Ez a baba erős...és mindenképp megkell születnie! :)
2013. jún. 24. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1:436 volt a kockázat 34 évesen és a MoM-ok is sokkal rosszabbak voltak (Papp-A: 1.125 iu/L 0.25 MoM, Béta HCG: 36.67 ng/ml 1.123 MoM - A Papp-A magasan jó a HCG pedig alacsonyan). Csinaltattam egy Prena testet ami nem mutatott eltérést, úgyhogy valószínű

az életkor dobja meg ennyire ezeket az értékeket.

2022. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!