Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ilyen fontos a baba neme?

Tényleg ilyen fontos a baba neme?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban tapasztalom a környezetemben, hogy a kismamák csalódottak, ha kiderül, hogy lányt/fiút várnak. Még nem voltam terhes, de nagyon szeretnék majd gyereket. Eszembe sem jut (egyelőre) azon görcsölni, hogy milyen lesz a születendő babám neme. Sőt, most úgy gondolom, mindegyik "típusnak" nagyon örülnék. :)


A legutóbbi tapasztalatom számomra kifejezetten felháborító volt. Egyik nagyon jó barátnőmről kiderült, hogy terhes. Vele örültem, mint minden ismerős kismamával. Sőt, néha úgy érzem, én jobban megélem a terhességét, mint ő maga, mindig azt mondogatja, hogy ő nem érzi, hogy olyan nagy dolog történne vele. Nem rég volt vizsgálaton, ahol kiderült, hogy lányt vár. Azóta tiszta letargiás, sőt, már az is elhagyta a száját, hogy ő nem így tervezte, ő inkább fiút akart volna és most tökre boldogtalan. Minden rendben a babával, de még sohasem hallottam volna, hogy ő ennek örült volna, amiatt viszont ugrált volna örömében, ha esetleg kisfiút vár... Nekem ez olyan fura. Igyekszem megérteni őt, de nem megy. Kicsit én érzem rosszul magam, lehet, hogy én gondolom rosszul, ezért tettem fel a kérdést, hátha meg tudtok győzni, hogy már pedig igenis nagyon fontos és az ember tényleg el tud keseredni, ráadásul jogosan. Egyelőre viszont még tényleg nem értem. Köszi (27 éves lány)



2013. júl. 10. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia! Van, akinek fontos, igen. Hogy miért? Arról fogalmam sincs. Nekem 3 lányom van, és mindegyiknél örültem, pedig egyik terhességnél sem tudtuk, mi lesz, csak a szülésnél derült ki. Soha nem gondoltam arra, hogy mi lett volna, ha fiú. Most 30hetes terhes vagyok, és fiú lesz. Nem azt mondom, hogy ugrálok örömömben, inkább félek. Nem tudom,mennyivel lesz másképp, fiút még soha nem tettem tisztába, szóval picit tartok a dologtól. De ha most is lány lenne (mert mondjuk elnézték), akkor ugyanúgy örülnék neki.

De pl. ellenpélda: falu, 15 éves kislány terhes, lányt vár, és mióta tudja, hogy nem fiú, hozzá se lehet szólni.

2013. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak úgy tesz, hogy nem örül és azt szeretné vele foglalkozzanak. Én azt tapasztaltam hogy sokan nem értek meg még a gyerekvállalásra. Viszont 30 fölött meg inkább azt érzem, hogy olyan nagyon sokat vártak már rá, hogy szinte túl pörgetik a dolgot. Mintha beléjük szorult volna a sok éves várakozás és most kirobbanni készülne. Ilyenkor a "boldogság fényes ruháját" annyira feltűnően hordják, állandóan dicsekednek, hogy nekem akinek még nincs gyereke (36) rosszul esik.
2013. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

mikor megszületett a fiam akkor én is ki voltam akadva mert hát lányt szeretem volna 2.-nak is

de azért túltettem magam rajta


am nekem valahogy könyebb a lányokkal jobban megértem magam velük jobban tudok velük játszani beszélgetni stb...

a fiammal nehezebb ez az egész - és nem azért mert anno akkor csalódott voltam - se előtte se utána nem jövök/jöttem ki a fiúgyerekekkel

pl a tesóm fiaival sem tudok mit kezdeni ha itt vannak van kicsi és nagy is de szia és annyi


természetesen mindegyik gyerekemet szeretem és mindig ügyeltem rá h egyik se érezze kirekesztve magát :-)


szal lehet ö egy fiús anyuka

a tesóm is az, gyönyörűen neveli őket

szal szerintem valahogy tudja az ember h neki a lány vagy a fiú az ami gyerekben jó lenne

2013. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Annyira bírom az ilyen embereket... Te egy szent vagy.:) Vagyis csak lennél, ha esetleg a saját dolgoddal foglalkoznál. Nem értem, miért kell mindig másokon csámcsogni. Majd te örülj a babádnak, akármilyen nemű lesz, más hadd döntse már el, hogyan ítéli meg a dolgot. Én nem foglak égig magasztalni amiatt, hogy te így látod, bár láthatóan ezt szeretnéd...
2013. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan szempontból fontos lett volna, hogy nincs más aki továbbvigye a férjem családjának a nevét! Nem egy "Kovács" névről van szó, tényleg nagyon különleges. Szóval a férjem családja fiút akart, nagyon.


És én is fiút akartam, egész életemben fiút akartam, csak is így tudtam elképzelni az életemet. Nem szerettem a lányokkal játszani magam sem, nem barátkoztam velük, idegesítettek mindig is. Amikor még nem tudtuk a nevét, szinte imádkoztam, hogy fiú legyen! Csak a kisfiú babákon mosolyogtam, csak őket néztem.


Naná, hogy kislányunk lett! Olyan, de olyan csalódott voltam, amikor megtudtuk! Persze bűntudatom is volt emiatt, mert hát más örülne, ha csak ennyi "problémája" lenne a babájával. Aztán szép lassan hozzászoktunk! Már a kislányokat néztem meg, kislányruhákat nézegettem, és hát mit ne mondjak... a terhesség végére teljesen "rózsaszínben" láttam a világot. :) Majd megszületett, és már nem is kéne fiú. Nagyon jó ez így. Bár én mindig is fiús voltam, fiúsan neveltek, fiúsan öltözködtem, imádom a lányomat öltöztetni, fésülgetni, körmöt lakkozni, ilyen olyan pillangós hajgumikat, csattokat venni. Szeretem a hercegnős meséket, a cicfarkakat, mindent! :)

2013. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kisfiút vártam, és azt hittem, csalódott leszek, ha kiderül: lánykám lesz. Nem így történt. Közölte az orvosom, hogy kislány, minden a legnagyobb rendben van vele. Akkor, ott már mégjobban kötődtem, mint előtte. Most 2,5 éves, cserfes, csupaszív lányka, a mindenem, és 5fiúért nem cserélném el:)

N/27

2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

Az első terhességemnél szinte az első perctől éreztem, hogy kislányunk lesz. Mindenki mondogatta az ősi, "sátáni" imákat és tapasztalatokat a hasam állásától kezdve, a köldökömön át, hogy ez a gyerek bizony FIÚ lesz

!!!

Már a nevek is megvoltak neki, a kis Sanyika. Aztán közöltem, hogyha még fiú is lesz, amit kétlek, akkor nem lesz a 34873259874ö5. O. Sándor. Tehát ez felejtős!


Teltek a hetek-hónapok és a 33. hétig egyszer sem mutatta meg magát. A népi vízállásből és a felhő színekből megállapították így is, hogy fiú és kész.

Aztán kiderült (legnagyobb örömömre), hogy kislány. :)))

40+5-re kislányunk is született.


Most várjuk a második gyermekünket. Semmit sem érzek még így a 12. hét tájékán, de örülnék neki, ha kislány lenne.

Hogy miért?! Egyszerű: már tudom, hogy mit kell "csinálni".

Persze a gyereknevelés és ápolás 90%-ban egy és ugyanaz bármilyen nemű gyermeknél, de azért a kislányoknál nem kell azon örlődni, hogy most húzogassam-e a kukit vagy sem?! Vajon a doki mennyire fogja "hasba vágni" a fiamat, hogy a golyói leszálljanak?!

A lányoknál meg figyelni kell a nemiszerv tisztaságára, de szerintem egy épeszű ember (főleg, aki gyereket vár), erre gondolkodás és tapasztalat nélkül figyel. Ez annyira általános higiéniai szokás, hogy feleslege sis erről regélni.


Arról meg nem is beszélek, hogy rengeteg cumónk maradt a lányunk után. Én spec. örülnék, ha nem kéne megint hónapokig a turkálókban és börzéken fiús ruhák után kotorásznom, ami még meg is felel az elvárásaimnak és az igényeimnek.


Szóval első gyereknél talán a vágyak "vezérlik" a szülőket a nemek iránt, de a többedik gyereknél sokszor a pénztárca tartalma és a rengeteg kinőtt ruha :))

2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én kislányt szerettem volna, de amikor kiderült, hogy fiú lesz, madarat lehetett volna velem fogatni. Másodszor is :-). És mindig azt mondták, mindegy, mi a neme, csak egészséges legyen. A nagyobbik nem az, cöliákiás, sosem növi ki, de tudod mit? Igaz, hogy az elején bőgtem, mert igazából nem tudtam, mi vár ránk, de ma már azt mondom, örülök, hogy "csak" ez és nem más, hiszen ennél sokkal nagyobb betegségekkel is élnek gyerekek, emberek boldogan. És szerencsére az én fiaim is azok :-) És ez a lényeg, szerintem.
2013. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
A párom először fiút szeretett volna, lányunk lett. Nekem ez abszolút nem esett rosszul, azt mondta, ő nem tudja, hogy kell egy kislánnyal bánni, egy fiúval jobban szót értene. Miért nem lehet megértőbbnek lenni? Sokan vagyunk, sokfélék.
2013. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

:) Ezek mind nagyon aranyos sztorik.


Emlékszem. Tesóm nagyon lányt akart, azóta már van két fia és terhes a harmadik babával. Persze mindig mondja, hogy a lényeg, hogy egészséges legyen, de mindig kicsúszik belőle, hogy reméli, hogy a 3. is fiú, annyira megszerette már a fiús anyuka szerepet :) Imádom amúgy az ő hozzáállását. Ő igazi etalon kismama nálam.


Na, de szó szerint szomorkodni, hogy x és nem y??? Nem marad le így valamiről? Ez nem külsőség? Nagyon depis amúgy amióta tudja, hogy babát vár és én úgy érzem, hogy mindez azért van, mert ő maga nagyon rosszul áll hozzá. Nem kell elcsöppenni, mert azt én sem szeretem, de nem örülni és egyfajta búskomorságba esni, mert most épp valami nem úgy jött össze, ahogy ő fejben elgondolta... A pasiján kívül úgy látom, hogy csak rám számíthat, ezért próbálom őt megérteni és azért kértem, hogy írjatok tapasztalatokat, hátha én gondolok valamit nagyon rosszul.

2013. júl. 10. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!