Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menyi idősen kell menni...

Menyi idősen kell menni magzatvíz vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Az orvosom már említette, hogy kell mennem, de még nem mondta hogy mikor kell.Ha valaki tudna segíteni ebbe a kérdésbe, azt megköszönném

2013. júl. 11. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező,csak megajánlják,ha már betöltötted a 37. évedet.20.hét körül csinálják.Én ha jó az afp eredmény,valamint a 18 hetes uh-on is minden ok,biztos hogy nem vállalnám be.Ahogy nem is fogom,nemrég töltöttem a 37-et,és jelenleg 9 hetes babás vagyok.
2013. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Betöltött 18. hét után csinálják. Beutaló kell hozzá, gondolom, ha itt lesz az ideje az orvos visszatér rá.
2013. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Én most töltöttem be a 37. évet. A 12 hetes géndiagnosztikai vizsgálaton 1:4800 arány jött ki, amire azt mondta az orvos, hogy szuper lelelt. Így tuti nem fogom megszuratni magam.


A barátnőmnek 1:300 lett az eredménye. Szúrták is a 19.héten.

2013. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet kombinált tesztet csináltatni a 11-13. héten, 95%-os eredményt ad. Ha jó az eredménye, ne szúrasd meg meg magad, mert nagyobb a vetélés kockázata, mint a betegségé.

Van egy másik genetikai vizsgálat is vérből, a nevét nem tudom, csak hogy elég drága, az 100%-os eredményt ad. De ha jó a kombinált teszt eredménye, már ezt se szokták ajánlani, mert elég későn van meg az eredmény. De szerntem a 18. hétnél nem később. Amúgy nekem a 12-13. hétre mondták a magzatvíz-vizsgálatot is, ha szükséges, mert ha később derül ki valami, akkor meg kell szülni a gyereket, nem lehet "simán" elvetetni, és az még szörnyűbb.

Az afp vizsgálat eléggé megbízhatatlan és elavult módszer. A kombinált teszt a 12. héten jobb.


Szerintem csak "említésre" ne csináltasd meg a vizsgálatot, csak ha a 12. heti genetikai uh és vérteszt gyanús erdményt ad

2013. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amit 18 hetes körül csinálnak az magzatvíz vétel nem? A magzatvíz vizsgálat nálunk a a terminus utolsó napján van.
2013. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az amniocintezis (magzatvizvetel) a 16. hettol van es ad 99,9%-os eredmenyt, a veteles veszelye 1%

A chorionboholy (magzatburokbol veszik a mintat), a 11. hettol vegzik, 97%-os vedettseget ad es 2%-al noveli meg a veteles veszelyet.

Nekem amniom volt a 16. heten.

2013. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én magam is úgy gondolom, hogy nem csináltatom meg a vizsgálatot, mert veszélyes, csak abban az esetben, ha valami gond lenne a terhességgel vagy a babával. Az orvosomnak is mondtam, hogy ezt a vizsgálatot nem akarom, és azt mondta, hogy majd meglátjuk, hogy milyenek lesznek az eredményeim.

Köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 12. 07:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg sokkal több beteg baba születik a 35 évnél fiatalabb nőknél. Ez azért van, mert 35 év fölött végzik a magzatvíz vizsgálatot, előtte csak indokolt esetben. Sokszor a down teljesen láthatatlan a terhesség alatt. A kombinált teszt meg nem más, mint esélylatolgatás. Semmilyen diagnosztikai értéke nincs. A pocakban növekvő babáról semmiféle érdemi infot nem ad.
2013. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
36 éves vagyok,én is rákérdeztem,hogy kötelező-e,azt mondta a doki,hogy semmi sem kötelező max ajánlott,mi a 12.héten csináltattunk kombinált tesztet(9000 ft volt),azt mondta a doki érdemes,mert jobb mint a 16.-ik heti afp.
2013. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!