Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség első időszakában...

Terhesség első időszakában normálisak az enyhe görcsök?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

6 vagy 8 hetes terhes lehetek kb. Voltam már dokinál is de 3 hét múlva visszarendeltek. A problémám az, hogy nem tudom, normális-e az, hogy enyhe görcseim vannak?? Keresztanyám, illetve a házidokim azt mondta, hogy ezek lehetnek a méhösszehúzódástól is. Valóban nem kell félnem ezektől az enyhe görcsöktől????


2009. okt. 19. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

én úgy tudom, hogy a begyazódás egyik jele lehet az enyhe görcs. Sőt! Teherbeesés után az eredeti menstuáció idején még a pecsételő vérzés is jelentkezhet, ami éppen a terhesség 6-8. hetében van, de ezt nehéz látatlanul megllapítani, hiszen a korai vetélés egyik jele is lehet. Az idegeskedés nem segít, próbálj megnyugodni. Nekem voltak görcsök és pici vérzés is, de elmúlt. Az előző terhességemnél még 12-14 hetesen is fájdogált a hasam. Nekem egyik terhességemnél sem jelentett rosszat, de vigyázni kell vele, mert kis mértékben a terhesség velejárója, de minidg ott a veszély arra, hoyg ez rosszat jelent. A dokidnak mindenképpen jelezd.

31 hetes kismama

2009. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen ez előfordulhat ilyenkor.

Nekem magne b6-ot kellett szednem az első 12 hétben, hogy nehogy baj legyen. A ha görcsöl vagy keményedik a hasam most is azt szedem! próbáld ki!

2009. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez volt nálam, nekem is magne b6-ot kellett szednem a 35. hétig. Ne aggódj, teljesen normális! Gratulálok a poicurhoz!
2009. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a 10.hétig görcsöltem ,de nem véreztem!Az orvosom nem tulajdonított nagy jelentőséget neki és el is múlt!Természetes dolog a méh növekedése ezzel jár!Ne aggódj!

Most 20 hetes vagyok és smemi tünetem nincs azóta,nagyon jól vagyunk!

2009. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

próbálok nem idegeskedni, de félek, hogy elvetélek. Ez az első terhességem, és nagyon szeretnénk a babát. Viszont vérzésem nincs, egy pár napig volt narancssárgás színű váladékom, amiről szóltam is a dokinak, de a doki azt mondta hogy egy enyhe gyulladás volt, amit kikezeltünk... Mostmár rendes a folyásom, csak az enyhe görcsök vannak, de nem vészesek, csak néha-néha vannak max 1 percig, vagy még addig sem, aztán semmi..

2009. okt. 19. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
teljesen normális, amit leírtál, ne idegeskedj a vetélés miatt, nem lesz baj (persze emiatt mindenki idegeskedik az elején, ez is természetes). Élvezd a terhességed, és most az elején pihenj sokat! Minden jót!
2009. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!