Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik krém jobb:a Bepanthen...

Melyik krém jobb:a Bepanthen vagy a Garmastan? Vagy mit vegyek bimbóvédő krémet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A Garmastan tökéletes! Csak elképzelhető, hogy a baba az elején nemtetszését nyilvánítja ki. (lemosva is megérezheti az ízét) De ha éhes, nem lesz gond.


Egyébként a legjobb szer erre a problémára az idő. Amíg meg nem edződik a mellbimbó, addig sajna könnyen felrepedezik. Nekem is nagy probléma volt ez. Vígasztaljon, hogy csak pár hétig vagy napig lesz a szoptatás kellemetlen emiatt. Ne használj szárító szappant, csak tiszta vízzel mosd le a bimbót.

Ja, s ne aggódj, szoptatás után (azaz elválasztás után) visszaáll a bimbó eredeti érzékenységére, finomságára. A kezdeti sebesség, keménység a beedződés után megszűnik. :-)

Sok sikert! :-)

2009. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést tedd fel a szoptatás témakörbe is. Ott már tapasztalatokat is olvashatsz. :)

Én Bepantent vettem.

34km

2009. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mellbimbóra a legjobb "gyógyszer" az anyatej és a babanyál. Ne mosd le szopi után a bimbót, csak tiszta vízzel fürödj (legalábbis a melledet ne érje más) és fürdés után nyugodtan kenj szét a bimbón egy kis anyatejet. A legtökéletesebb védelem.

De ahogy előttem írták, ha semmit nem teszel, akkor is hozzá fog edződni a melled a szoptatáshoz, csak kell egy kis kitartás.

2009. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is Garmastant vettem, mert azt mondták, az majd jó lesz. Sosem használtam, mert szerencsére nem kellett. Már le is járt a szavatossága... :-S

Szerintem te is csak akkor vegyél, ha tényleg szükséges.

2009. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
babylove-nak van egy jo, a DM-ben lehet kapni, nem kell lemosni
2009. okt. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó a kórházban a Purelan 100-at ajánlotta, szerinte az a legjobb. Teljesen természetes anyagokból van, nem kell lemosni. Gyógyszertárban, Brendonban lehet kapni 2500 ft körül van.
2009. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

a Bepanthen popsi kenőcs , a Garmastan pedig a mellbibó kisebesedésőre való.

A Garmastan kenőcsöt a házi orvossal fel lehet íratni receptre és akkor kb 600 FT körül van az ára.

36 hetes pocakos

2009. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Ha bimbóvédő krémet keresel ,akkor a Garmastant válaszd. A Bepanthen kenőcs elsősorban a babák popsijának ápolására alkalmas! A Garmastan pedig kifejezetten a mellbimbók ápolására való. Az első gyermekemnél nálam is jelentkeztek ilyen problémák, mint a mellbimbó berepedezése. A védőnőm tanácsára kipróbáltam a Garmastant és napokon belül megszűnt a szoptatás során fellépő fájdalmam. Nem beszélve arról a veszélyről, hogy a mell súlyosabb gyulladását is megelőztem, ugyanis a Garmastan gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatású. A baba számára ártalmatlan hatóanyagot tartalmaz. Ne adjátok fel a szoptatást, főleg ha ilyen jó és hatékony krém van a problémák gyors orvoslására, mint a Garmastan!!!
2010. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!