Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik ikerbabákat várnak/vártak...

Akik ikerbabákat várnak/vártak mekkorák voltak a babák az első ultrahangon? És hány hetesen volt az ultrahang?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem már 2,5 évesek, de azért leírom:)

7 hetesen voltam elöször, rögtön ki is derült, hogy ketten vannak. 8,3 és 8,4mm-esek voltak, petezsák: 23 és 25mm.

8 hetesen is voltam, mert véreztem egy kicsit, mint kiderült hemtóma miatt, akkor: 16 és 15,7mm volt a 2 baba, petezsák mind2 29mm.

Miért érdeklődsz? Neked is ikrek lesznek?

2013. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm hogy írtál!

Igen ikreink lesznek :)

Mi lombikosok vagyunk. Ma vagyok 6+5 napos kismama. Múlthét szerdán voltam dokinál mert 2 napig fájt a jobb oldalam és behívtak 1 héttel korábban uh-ra. Igazából ma mentem volna.

Múlthéten mikor az uh volt akkor voltam 5+6 napos. A babák 2,8mm és 1,7 mm szabályos szikhólyag. És már mindkettőnek volt szívhangja :) Jövőhéten megyek újból.

2013. júl. 23. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor gratula! Ne izgulj, ilyenkor nagyon gyorsan nőnek:) Nekem simán jöttek össze, nagy meglepetés volt!

Egy tanács: ne olvasgass ikres rémtörténeteket, csak azzal van tele a net. Tény és való, kockázatos egy ikerterhesség, de azért sokan szülnek nem kicsi és egészséges babákat:) Nekem végig rendben volt minden, 40. héten szültem, simán, imádtam terhenek lenni:)

Ha van kedved, majd írd meg a késöbbi UH eredményeket!

2013. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nálunk is meglepi ikrek jönnek:)

7+5-nél voltam, 9,5 és 9,7 mm-esek voltak, két kis maszatka még!

most a 26. héten már majd' 1-1 kilósak :)


szívesen segítek mindenben, ha kérdésed lenne, bár még pocakban vannak, de azért már túl vagyunk 1-2 vizsgálaton :)

2013. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

A rémhíreket nem szoktam elovasni babonából. Amennyi rossz dolgon keresztülmentünk már....

Lenne még kérdésem. Milyen terhességi tünetek voltak nálatok? Nekem néha émelygésem van, de nem minden nap. A melleim is éppen csak érzékenyek. Inkább csak este érzem. A fáradságot szinte egész nap érzem.

Amilyen méreteket írtam a babukákra nem baj ha az egyik picur annyival kisebb?

2013. júl. 23. 22:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Nekem a 11. hétig volt émelygésem, sokszor szinte egész nap, de 1x sem hánytam. Álmosság, fáradtság persze volt, főleg még a legelején, amikor pozit teszteltem. Azon a hétvégén szinte egész nap csak aludtam volna. Azért emlékszem, mert vizsgaidőszakom volt, de képtelen voltam emiatt tanulni...

A melleim is csak az elején feszültek, ez volt az egyik legelső tünetem, még a teszt elött.

Más nem nagyon volt. Az első 12. hétben nem bírtam édességet enni, pedig iszonyat édesszájú vagyok. Fogytam is vagy 3 kilót:) Na utána behoztam, 22 kiló jött rám, ebből lejött 15 a szüléssel, 7 pedig a következő 2 hétben, az víz volt...

2013. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is édesszájú vagyok de én sem kívánom az édeset. De a savanyút sem.

Az nem baj hogy nem jelentkeznek intenzíven a tünetek?

2013. júl. 24. 07:53
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem nem voltak nagyon durva tüneteim, kétszer hánytam csak, pár hétig émelyegtem, érdekes, csak este:) és egy pár hétig nagyon nem volt étvágyam, 1-2 dolgot voltam hajlandó megenni, ennyi kb. a rossz szájíz elég sokéig eltartott, az néha még most is van.

egyik baba mindig kisebb lesz, de ez normális, illetve az UH se 100%-osan pontos! nálunk most "A" 870, "B" 953 gramm :)

2013. júl. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Van, aki meg sem érzi a terhességet, egyáltalán nincsenek is tünetei. Még ikreseknél is van ilyen. Mint írtam, én is csak émelyegtem, nem igazi hányinger volt. Amíg az UH-okon minden rendben van, addig ne parázz! Mikor kell legközelebb menned? Én is mindig megőrűltem, úgy vártam az UH-okt:) Főleg amíg nem éreztem őket mozogni.
2013. júl. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekünk 1 petéjűek a lányok, így előszőr észre sem vették őket, hanem 1 szabályos petezsák vo, kb 5 hetesen. 2 héttel később volt 2 kis borsószem, képzelheted. Már 8 hónaposak.


Nálunk végig ott volt az, hogy ne alakuljon ki ikertranszfúzió, ami az egypetéjűeknél sajnos előfordulhat, szóval te tök jó helyzetben vagy, mert 2 petéjűek... Lehet fiú-lány felállás is :)

2013. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!