Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kellett vízhajtót szedned a...

Kellett vízhajtót szedned a terhesség alatt? Milyet kaptál? Volt esetleg miatta valami gond?

Figyelt kérdés
A háziorvosom szerint túlzottan vizesedem és kérdezzem meg a nőgyógyászt a következő ellenőrzésnél, hogy szedhetnék-e vízhajtót. Addigis érdekelnének a tapasztalatok. :)
2013. júl. 25. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom is azt mondta meg a kórházban is azt mondták, hogy terhesen TILOS szedni vízhajtót még vízhajtó teát sem ihatok
2013. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy bármilyen vízhajtó ellenjavallt terhesen, így a gyógyteák is (pl. csalán), mert a magzatvizet is hajtja.

Nézess gyakran fehérjét a vizeletedben, mérd a vérnyomásod és kérj vérvételt, hogy kizárják a toxémiát.

Igyál sokat, tarts almanapot (valaki a sok paradicsomra, dinnyére és petrezselyemre is esküszik, de ezekről megoszlanak a vélmények, hogy hasznos ill. szabad-e), kerüld a sót, rakd fel a lábadat a szívednél magasabbra ha ülsz vagy fekszel (lábadhoz éjszakára nagypárna). És a mi a legfontosabb: mozogj! Sétálj legalább naponta fél órát kilépősen. Ha meg sokat ültél, óránként állj 10-20x lábujjhegyre vagy emeld fel a lábad és csinálj pár bokakörzést, integetést.

2013. júl. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmiképp se szedj vízhajtót, szerintem a dokid is ezt fogja mondani? Hány hetes vagy? (csak mert a terhesség második felétől ez már szinte "normális" tünet) Egyébként ebben a melegben eleve hajlamosabb az ember vizesedni, de a felpolcolt lábak, sok víz - nálam sok alma és paradicsom - tényleg segít.
2013. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!