Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik! Tudni szerten...

Kedves Kismamik! Tudni szerteném hogy van-e itt olyan babátváró aki PCO szindrómás és metformin mellett lett terhes!?

Figyelt kérdés
Sajnos én is az vagyok és szeretnék erőt meríteni babaváró sorstársaimból!!Tudni akarom, hogy van remény!!
2009. okt. 23. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:

De van ám remény, bizony, hogy van!

Éveken át küzdöttünk azért, hogy egyáltalán nekiállhassunk próbálkozni a babával. Volt fogamzásgátlás, félrekezelés, majdnem elvérzés, szóval minden földi jó. Aztán "rendbetettek" de csak nem jött a baba. Közben híztam és nőtt a hasam. A fogamzásgátlótól meg fogytam... Voltam több nőgyógyásznál, endokrinológusnál, de mindenhol negatív lett az eredmény. Persze ki voltam teljesen borulva, hogy nincs oka a bajoknak, így nem is lesz babám. Ekkor már 28-29 éves voltam. Aztán döntöttem, hogy elmegyek egy meddőségibe, hogy nézzenek át tüzetesen, a férjemet is vizsgálják meg, hátha... Tavaly novemberben kerültünk oda. Akkora sikerült már 89 kilóról letornázni magam 82-re, és jó volt tudni, hogy jó helyen vagyunk. December 10-én már kimondta az orvos, hogy pco, nagyfokú inzulinrezisztencia. Elkezdetm szedni a merckformint rögtön nagy dózisban, 3x850 mg. Az elején nehéz volt, én, aki nem édesszájú majd meg haltam egy kis csokoládéért, vagy nutellás kenyérért, vagy bármiért. Aztán márciusban megvolt az első inszem, semmi. Majd a második és a harmadik. A harmadik után éreztem először, hogy valami megváltozott, "könnyebb" vagyok, nem pecsételek mielőtt megjön és normális a mensim. Ez volt júniusban. A gyógyszerekre alig reagáltam, mondta az orovs legalább 2 hónap szünet kell, hogy helyreálljak. Elkezdtem mérni a hőmet, gondoltam abból kiderülhet, hogy mi újság. Regisztráltam a ciklus.hu-n és az első havi bejegyzés után a második hónapban szólt nekem, hogy mikor minek "kell" történnie. 32 napos lett a ciklusom, hál'Istennek működtem. Augusztusban már a hőmet se mértem, csak 2x a hónapban. Egyszer, amikor úgy gondoltam ovulálok, bár még a program nem szólt... akkor alacsony volt, majd rá 2-3 napra, amikor jött is az e-mail. Akkor magas volt a hőm, gondoltam most is minden rendben, ha megjön megyünk vissza a meddőre és meglesz a következő inszem. De a kisördög (kisangyal) nem alszik, mondtam a férjemnek, hogy nem, nem akarok vissza menni. Rendesen megjön, nem pecsételek, szerintem jól működöm. Ő szerette volna ha visszamegyünk, szeptember 3-ra kaptunk időpontot. Megcsinálták a vizsgálatokat, felírták a stimu gyógyszereket és mondta az orvos ha megjön, akkor menjünk és kezdjük. És nem jött meg, helyette kaptam egy pozitív tesztet és egy ezidáig (remélem és bízom benne hogy így is marad) problémamentes terhességet. A merckformint lecsökkentettük 2x1-re, és biztos ami biztos kapok utrogestant is. 10+2hetes vagyok, de a ciklus hossza miatt a baba 9+4 hetes, és kedden azt írták a papíromra, hogy ÉLŐ MAGZAT!

Kicsit hosszúra sikerült, de meríts erőt, szedd a gyógyszert, amennyire csak tudsz diétázz és meglesz az a baba.

2009. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtál és gratulálok a babához!És problémamentes babavárást kívánok neked!
2009. okt. 23. 13:43
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló!Te nem voltál rosszul a metformintól?Nem érezted olyan gyengének magad?És nem okozott hasmenést?
2009. okt. 23. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Még hogy fostam-e... 3-4 hétig folyamatosan. Egyéb bajom nem volt tőle, se gyengeség, se fáradékonyság, semmi.

Viszont azon ne csodálkozz ha rádjön az édesség evés, több embertől hallottam, hogy nagyon kívánta az első hónapokban. Amitől fokozódott a hasmenés az a rizs volt. Ha kérdésed van bártan kérdezz!

2009. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én PCOS vagyok és Merckformin+Closty segítségével sikerült terhes lennem a 2. hónapban.10 hetes kismama
2009. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 15:35-ös ha 3-4 hétig hasmenésem lesz abból fogyás lesz, amit én nagyon nem akarok!Nem hiszem, hogy az jó hatással lenne a teherbeesésre, ha csontcsikóként vágnék bele!Mit ehetek akkor ami hizlal is?Azt tudom, hogy húst hússal, de a zöld köretektől ki vagyok!!

Az utolsó válaszolónak gratulálok a babuhoz és boldog babavárást kívánok.

2009. okt. 23. 20:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj, még azt szeretném kérdezni, hogy terhesen is kell szedne a metfogammát?
2009. okt. 23. 20:27
 8/9 anonim válasza:

Remény mindig van!

Leírom neked az én történetemet!

Egy év sikertelen próbálkozás után úgy döntöttem, elmegyek az akkori nőgyógyászomhoz, hogy a menstruációm nem rendeződik, és a PCo összes tünete jelentkezik nálam, mi a véleménye? Lehet-e, hogy Pco-s vagyok!

Csinált egy vérképet, nézett hormonszintet, és közölte nincsen semmi baj.

Engem ez nem nyugtatott meg, éreztem, hogy valami nincsen rendben, elmentem egy belgyógyász-endokrinológushoz a leleteimmel, hogy ő mit gondol? Mondta, hogy mi ez, ha nem PCO ??? Felírta a merckformin XR-t napi 3X500g-ot, és mondta, legyek nagyon nagyon türelmes szedjem a gyógyszert, és tartsam a diétát!

Az első hónapban rendesen meg is jött tőle, a másodikban már nem. Mondtam is a férjemnek, hogy ez sem egy csodabogyó, pedig én nagyon hittem benne.

Teltek a napok, és olyan furcsán kezdtem magam érezni, minden olyan más volt. Gondoltam csinálok egy tesztet, és legnagyobb meglepetésemre pozitív lett a teszt, álmomban nem gondoltam, hogy kisbabát várok.

Most vagyok a 32. hétben, egy izgő-mozgó kisfiúval a pocakomba. A terhességem ez idig teljesen problémamentes volt.

Azért írtam ezt le neked, hogy hidd el van remény, hiszen Te is szeded a "csodaszert"!

Kitartást, és mihamarabb egy kétcsíkos tesztet kívánok neked! :)

2009. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Nekem is ,megjött rendesen ebben a hónapban a csodaszertől és nagyon remélem, hogy én is úgy járok a következő hónapban mint te!!

2009. nov. 20. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!