Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhes vitamint ajánljá...

Amore kérdése:

Melyik terhes vitamint ajánljátok?

Figyelt kérdés

Várom a válaszotaikat,tapasztalataitokat!

Előre is köszi!


2009. okt. 23. 11:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Gravida, mindhárom terhességem alatt szedtem és nem lettek hatalmas babáim: 3200-3500 gr között.


Fontos éhgyomorra nem szabad egyiket sem bevenni.

2009. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
ÉN is a Gravidát ajánlom:))
2009. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Gravida, abban van jód is, ellentétben az Elevittel, én eleinte azt szedtem. A terhesség második felében már kellett szednem vastablettát, ami szorulást okozott, a Gravida helyett áttértem a Femibion 400-ra, amivel nem volt ilyen gondom. Sajnos drágább, de már nem szedem minden nap, csak 2-3 naponta, így tovább kitart.
2009. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nagyon sok féle van, és mindegyik jó. Javaslom, hogy menj be a gyógyszertárba, és kérdezd ki a gyógyszerészt, melyiknek, milyen összetevői vannak! Mert ha pl az Eurovit kismamáknak 2000-ért ugyanolyan, mint a Gravida 3500-ért, akkor célszerű ár alapján dönteni!

Az Elevit a legismertebb a reklámok alapján, de pl nincs benne jód, ami nagyon fontos a babának.

És arról is megoszlanak a vélemények, hogy vajon a folsav elég-e, ami ezekben van. Én napi 1 3 mg-os folsavat szedek a 12. hétig, biztos, ami biztos.

Én pajzsmirigy beteg vagyok, így nekem szigorúan tilos a jódos vitamin, így olyat kellett keresnem, amiben nincs jód. Mivel az Elevitet drágállottam, és az összetevői alapján lóadag (főleg vasból), így a Pregnavit-et választottam.

8 hetes

2009. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Tittiritty ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én 8+5 hetesen tudtam meg, hogy babát várok és azóta szedem az Elevitet, folsavat és Magne B6-ot (utóbbit nem rendszeresen). Első babám, úgyhogy nem tudom, hogy ezeknek köszönhetően vagy csak alkati kérdés miatt, de eddig még csak hányingerem sem volt. Azon kívül, hogy nő a pocakom, semmi bajom. Tegnap voltam UH-on, a baba most 2300 gr és szépen fejlődik. Holnap töltjük a kicsivel a 34. hetet.

Boldog babavárást!

2009. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Tittiritty ***** válasza:
100%
Jahhh...és nem tudom, hogy érdekes lehet, de eddig csak 8 kg-ot híztam és még dolgozom, nem is keveset! 12.13.-as voltam
2009. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a meddőségiben azt mondták, hogy a legjobb a Femibion. Más az összetétele az első 12 hétben és az azt követő időszakban. Végülis logikus. :) Összehasonlítási alapom nincsen, nem tudom egyik-másik vitamin milyen. Azt tudom, hogy a családban 2 ember is nagyon beteg volt, nátha szerű, köhögés, torokfájás, takonykór, de engem messze elkerült. Ezen kívül az én hajlékony kis körmöcském úgy megerősödtek, hogy nem tudom betépni sem.
2009. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a további tapasztalatokat!
2009. okt. 23. 12:35
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Én az első terhességem alatt végig Elevitet szedtem, (azt nem tudom, hogy attól-e vagy sem),de nagyon nagy babám lett 4700g és 60cm és 20kg -ot felszedtem, pedig átlagos alkatú vagyok. Sok helyröl hallottam, hogy a legtöbb vitamin növeli az étvágyat és súlygyarapodást okoz , az anyukának és a babának is.

Most ismét babás vagyok és csak minden 2-3. nap eszem vitamint, inkább megpróbálok sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani!

12hetes kismama

2009. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A dokim tanácsára két napig fél szem folsav+200mg C vitamin,harmadik napon Femibion 800...és így tovább!!!A 13.hét végétől Femibion 800 helyett Femibion 400!!!

12hetes

2009. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!