Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mit jelent, ha az ultrahang...

Az mit jelent, ha az ultrahangra azt irják, hogy a feje alacsonyan, és kevés magzatviz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
hány hetes vagy?
2009. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
30.ik hét
2009. okt. 23. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor nem tudom, sajnos :( olyat már hallottam, hogy az utolsó hetekben anbnyira nagy a baba, hogy kevés a víz :(

Orvosodat nem tudod felhívni?

A feje alacsonyan szerintem az jelenti, hogy beilleszkedett a szülőcsatornába :)

2009. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

egy paran mar megvalaszoltak neked ezt az elobb feltett ugyan ebben a kerdesedben!

Amugy meg ha valami nem lenne rendben a dokid biztosan mondta volna nem?!

2009. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pont ez az,hogy nem a kérdésemre válaszoltak,mint ahogy te sem.ezért kár volt irnod.
2009. okt. 23. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 25.héten több volt a magzatvizem,1 hétre rá már nem volt gond.Én a neten olvastam,hogy több oka is lehet.1, nem iszik a kismama elég folyadékot.2,ritka esetben azért mert a baba emésztő szervrendszere vagy veséje nem úgy müködik mint kellene.De nem akarlak ijesztgetni ezt olvastam.Én elmennék egy másik dokihoz,hogy ő mit mond?!31 hetes km
2009. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan nincs e téren tapasztalatom, de én is azt olvastam erről, hogy ha kevesebb a magzatvíz, akkor a baba veséje esetleg nem úgy működik, mivel kevesebbet pisil.

Ha több akkor meg attól, hogy nem iszik eleget a vízből, akkor nyelési problémák lehetnek.

Ez persze nem jelenti azt, hogy Nálad is ez lenne a gond én a helyedben azért elmennék egy 4D-s ultrahangra, ahol jobban látszódik minden, meg szakképzettebb szonográfusok vizsgálnak.

Boldog babavárást.

31 km

2009. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A magzatvízről: ha túl sok, vagy túl kevés


Szerző: Dr. Soltész Annamária Betűméret Cikkgyűjtő



A magzatvíz nagyon sok funkciót tölt be a gyermek életében a terhesség ideje alatt. Oltalmat, védelmet, és a fejlődéshez elengedhetetlen "világot" biztosít. Azonban ha a magzatvíz mennyisége nem megfelelő - túl sok, vagy éppen túl kevés - számos probléma forrása lehet.



A terhesség során a magzat magzatvízzel körülvéve helyezkedik el az anyaméhben. Ez védi a fejlődő kis szervezetet a külső káros hatásoktól, biztosítja az állandó hőmérsékletet, és fontos szerepe van a tüdő fejlődésében is. A magzatvizet a magzatburok (az amnion és a chorion), a magzat kültakarója, később veséje is termeli, valamint az anya vérplazmája is részt vesz a létrejöttében.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik


A magzatvíz mennyisége a terhesség során fokozatosan növekszik, szülés előtt eléri az 1-1,3 litert! Mivel a magzatvíz rendszeresen - 3-4 óránként - kicserélődik, így könnyen érthető, hogy a magzatvíz-forgalomban bekövetkező bármely zavar a mennyiség gyors növekedését vagy csökkenését okozhatja.


Oligohydramnion

Azt az állapotot, amikor az átlagosnál jóval kevesebb a magzatvíz mennyisége, oligohydramnion-nak nevezzük. Ez a terhességek közel 2 százalékában jelentkező tünet. Ha a normálisnál kevesebb a magzatvíz, akkor a méh- és a haskörfogat növekedése is kisebb, mint az a terhességi kor alapján várható lenne. A terhes ilyenkor rendszerint a szokásosnál gyengébb, de gyakran fájdalmas magzatmozgásokat érzékel. Ilyenkor a diagnózis felállítása ultrahang segítségével lehetséges.


Az oligohydramnion okai közül a legfontosabbak a méhen belüli növekedési visszamaradás, a túlhordás, a magzati oxigénhiány, illetve ha a magzat veséjének vagy vizelet-elvezető rendszerének valamilyen fejlődési rendellenessége. Ez utóbbi esetben a vizelettermelés vagy a vizelet kiürülése szenved zavart, emiatt csökkenhet a magzatvíz mennyisége. Hüvelyi fertőzés, valamint méhnyak-elégtelenség miatt a magzatburok idő előtt megrepedhet, így folyamatosan szivároghat a magzatvíz, ezért mennyisége szintén lecsökkenhet.


Ha túl kevés a magzatvíz, az méhen belüli fejlődési zavart eredményezhet. A magzat kényszertartásban van a hely szűke miatt, ezért fülei, orra lelapulhatnak. Dongaláb, a csípőizület deformációja, növekedésbeli elmaradás, tüdőfejlődési zavar, medencevégű fekvés is kialakulhat a lecsökkent magzatvíz miatt.


Abban az esetben, ha magzati oxigénhiány áll az oligohydramnion hátterében, akkor a magzatot minél előbb világra kell hozni a súlyos idegrendszeri károsodások megelőzése miatt. Azonban általánosságban elmondható, hogy bármely okból kifolyólag csökken jelentősen a magzatvíz mennyisége, a megoldást általában a terhesség megszakítását jelentheti, ráadásul az esetek mintegy felében császármetszéssel kell a gyermeket világrahozni

2009. okt. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!