Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csínáljak ilyen helyzetbe?

Mit csínáljak ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés

Ma csináltam tesztet.Úgy örülök kisbabánk lesz!

Egy hónapja dolgozok másik munkahelyen.Nehéz dobozokat kell emelgetni.Mivel még csak próbaiő alatt vagyok félek hogy elküldenek.de nem akarom hogy valami baj legyen ha nehezet emelek.Amíg doki nem látott nem akarok szólni a főnöknek.


2009. okt. 23. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nehéz döntés.de sztem a babád legyen a legfontosabb.és az emelés nem tesz neki jót sőtt el is vetélhetsz tőle.sztem szólj és bizzunk benne h normálisan áll majd a fönököd ehhez a dologhoz és megprobál vhogy segíteni rajtad és a születtendő Piciden:)szorítok.22 hetes pocakos
2009. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
először jelent beteget, aztán menj nőgyógyászhoz, aki ad egy igazolást arról, h nem szabad nehezet emelgetni, esetleg másfajta variációt is mondhat a doki.
2009. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem menj el a dokihoz aki megerősiti a Jó hirt.Aztán körzeti és betegállomány.AZ alatt nem rúghatnak ki.De a doki megmondja pontosan,hogy mit lehet tenni?!GRATULÁLOK!!!!!!31 hetes km.
2009. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A háziorvos max. 2 hétre tud kiírni, de addig el tudsz menni nőgyógyászhoz, 6-7 hetesen már van szívműködés, akkor kérheted a nőgyógyászt, hogy vetessen továbbra is táppénzre, kapsz egy papírt, amit elviszel a háziorvoshoz és ő továbbra is tp.-n tart.

Tp. alatt nem lehet felmondani, csak közös megegyezéssel szüntethető meg a dolgozó munkaviszonya, úgyhogy ne írj alá semmit, ha ilyenre sor kerülne.

2009. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De próbaidő alatt nem lehet elmenni táppénzre nem?Vagy hogy van ez?Meg dokihoz is csak kb.2 hét múlva!
2009. okt. 23. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

A közhiedelemmel ellentétben emelgetéstől nem lehet elvetélni egészséges terhességet. A méh simaizomzatának semmi köze a harántcsíkolt izomzathoz, amivel mozogsz, emelsz. Régen a parasztasszonyok sem vetéltek el, pedig egész nap nehéz fizikai munkát végeztek, egészen a szülésig.


Lehet lepontozni, aztán utánanézni terhességről szóló könyvekben, amiket orvosok írtak (pl Czeizel Endre: Születésünk titkai).

2009. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

saját tapasztalat:

határozott idejű szerződés mellett(júniusig)estem teherbe februárban.Nem akartam szólni,mert kellett a hosszabbítás,hogy kapjak rendes ellátást.Én egy cipőboltban dolgoztam,ahol napi szinten pakoltunk,és heti 2 alkalommal árút kaptunk.Tehát kartont le,fel,ki be...és bírtam.Sokkal jobban oda kell figyelned magadra.Nem hasból emelsz,inkább kis mennyiségeket csinálsz egyszerre.Nekem nem vettek észre semmit.Már az 5.hónapban voltam,mikor szóltam.Igaz nem örültek(vagyis annak nem hogy csak most szóltam)-de ez az én dolgom volt.Teljesen panaszmentesen hordtam ki a babám,aki a jövő héten már 1 éves lesz..

Ha bírod,és jól vagy,nem kell szólnod.Táppénzre csak azért nem ajánlott menni a próbaidő alatt,mert az nem vet jó fényt a dolgozóra,és nagy esélye van,hogy emiatt elküldenek.Szerintem aludj rá pár napot.Menj be dolgozni,és már a 2.nap kiderül bírsz e így dolgozni.

2009. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ez sokban függ a főnöktől, sajnos, és próbaidő alatt nem véd semmi, mert ha már ott lennél egy ideje, és azért rúgnának ki tp alatt mert kismama vagy feljelenthetnéd őket, így max nem hosszabbítják meg a szerződésed!

Amúgy attól, hogy nehezeket emelsz nem feltétlenül vetélsz el.

Én is elég nehezeket emeltem, ráadásul éjszaka dolgoztam, a 10. héten csak azért írattam ki magam, mert nem bírtam az ÉJSZAKÁT, tehát nem az emelést! Ja és nem is dolgozhattam volna éjszaka, állítólag törvényileg nem szabad, tehát volt két választásom, h tp vagy átmegyek nappalra, de mivel ott ismerem a főnököket és velük átéltem már egy vetélést, köszönöm,nem...

2009. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz az emeléstől ha helyesen csinálod. Ne hasból emelj és próbálj meg kisebb súlyokat találni. Képzeld el, én 8 hetes voltam amikor megtudtam, hogy terhes vagyok és előtte 2 héttel építettem sziklakertet otthon de rendes nagyot sok sziklával. Ástam, kapáltam, sziklákat emelgettem amelyiket nem bírtam azt gurítottam.:p

Nem lett bajunk, a 8 hónapos kislányom itt van a lábamnál és remélem nem kapcsolja ki a gépet megint. :d

2009. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De ha tovább dolgozol és mégis baj lenne, szerintem soha nem bocsátanád meg magadnak. Én még csak 24 hetes vagyok, de elég sokat fájdogált az elején a hasam, most meg keményedik, irodában dolgoztam, kiírattam magam, de én biztos nem emelgettem volna nehéz dobozokat. Van aki fel sem veszi a terhességet, van aki nehezebben viseli.

Ha nem kielégítőek ezek a válaszok, érdeklődj az egészségbiztosítónál, hogy milyen jogaid vannak neked és a munkáltatódnak.

2009. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!