Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Doki megkérdezése nélkül...

Doki megkérdezése nélkül szedhetek 120mg-os Kálcium tablettát naponta? És vérszegényes vashiányra valamit?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nagyobb kalciumot szedek doki nélkül....


A vasat nem tudom.

2009. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A vashiányra inkább a dokitól kérj valamit, bár, ha meglátja a laboros papír, úgyis felír valamit. Nem hiszem, hogy vaskészítményt kiadnak recept nélkül és ha tényleg vérszegény, vashiányos vagy nem mindegy mit és mekkora dózist szedsz és mit veszel be hozzá. Tehát bármit használsz még, jó, ha tudja a doki is, mert vannak szerek, amik gátolják a vas felszívódását.
2009. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
doki nélkül semmit sem szednék, a kálcium határeset, de ha nem sürgős előbb beszélde meg vele...
2009. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a Femobion mellé szedek napi 200-as kálciumot,vasat nem tudom.
2009. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is nagyobb kalciumot szedek, és a dokim csak utólag tudott róla. Nem ellenezte, kell a kalcium a szervezetnek. Én mellette magnéziumot is szedek. :-)

A vasat én se tudom sajnos. :S a védőnő szerint lehet szedni, attól nem lesz baj, de én nem szedem, mert jó lett a vérképem.

2009. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én napi 500mg Calciumot szedek és néha bekapok egy egy vas tablettát is mert láttam a kiskönyvemben, hogy süllyed az értékem. Minek megvárni még vérszegény leszek, így meg szinten tartom magam.
2009. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az utolsó héten sokkal nagyobb dózisban szedtem, (calcium sandoz pezsgőtablettát, 2-3-at egy nap) mert terhességi viszketést kaptam, iszonyatos kiütésekkel, és ez volt az egyetlen ami csillapította.
2009. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vaskészítményt nem szabad szedni az orvos utasítása nélkül. Kálciumot sem szednék. Igyál egy pohár tejjel többet, vagy több tejkészítményt egyél. :) Én ezt teszem.

34km

2009. okt. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsokat,akkor legközelebb ha megyek dokihoz,megkérdezem hogy miből mennyit?!
2009. okt. 24. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:

23:27-es!nekem is iszonyatos viszketésem van.Ez akkor a terhesség miatt?Ma vettem kalcium sandoz pezsgőtablettát.Mikor fog az hatni,kb mennyi után?Mert éjszakákat nem alszom emiatt.

Bocs az offért

2009. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!