Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év fölött van kötelező...

35 év fölött van kötelező vizsgálat?

Figyelt kérdés
pl magzatvíz mintavétel
2013. júl. 30. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kötelező nincs, de a genetikushoz mindenképp elküldenek, és ő pedig erősen javasolni fogja vagy a lepény, vagy a magzatvíz vételt...

és én pedig ha megengeded szintén javaslom, én 34 évesen voltam babás, és saját jószántamból elmentem a chorionbiopsziára, pedig minden leletem okés volt, de ez volt a parám..és sajnos nagyon beteg lett volna a baba, el kellett vetetni..:''((

de a második terhességemnél már minde okés volt, a kislányom mindjárt 3 éves, szóva nem riogatni akarlak, csak tényleg 35 fölött nagyot ugrik a rizikófaktor sajnos...


Jó egészséget!

2013. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. igazából ez a 3. terhességem, az első két gyermek egészséges, idén töltöttem a 35-öt. csak hallottam arról is, hogy ez a beavatkozás nem éppen veszélytelen.
2013. júl. 30. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajna, nem sajna, nincs kötelező vizsgálat, sem 35 év fölött, sem alatta. Minden vizsgálat egyszerűen "csak" ajánlott, de azon kívül, hogy hatalmas leszúrást kapsz az orvostól és védőnőtől, hogyha nem mész el, egyiknek sincs lényegi szankciója.
2013. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

első vagyok,

hát igaz, hogy van 1-2% esély a vetélésre, ez benne van, de én ugye 2x is voltam, és ott senkivel semmi nem volt...

Én Bp-.en a Bajcsyban voltam, ott azt mondták, hogy évi majdnem 1000 eset van, és abból 10 alatti szám a vetélés...

én jobban féltem egy beteg gyereket halva szülni, vagy betegen felnevelni, mint a vetéléstől...

Ezt persze mindenki maga dönti el, minden tiszteletem az olyan nőké, akik biztosak abban, hogy betegen is megtartanák a babát..én ehhez sajnos gyenge voltam...

Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy mikor kiderült, hogy beteg lenne, sőt, már nagyon beteg volt a pocimban, és döntenem kellett, na, az nem kívánom senkinek...életről, és halálról dönteni, borzasztó volt...

2013. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs kötelező vizsgálat. Én 38 vagyok és első babámat varjuk. En az egyik legjobb uh-oshoz mentem el a 12. és a 18. heti ultrahangra. kombinált tesztet csináltattam.Az eredményeim nagyon jók lettek. Ennek ellenere Prenstestet is csinaltattam ami lényegében ugyanazt tudja, mint az amnio es a chorionbiopszia de egy vervetel sz egesz. költséges eljárás németországban végzi el a ver vizsgálatát de én fontosnak tartottam az én koromban.ugyanakkor a vetélés kockázatát nem akartam vállalni.
2013. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A magzatvíz mintavételt nagy eséllyel elkerülheted, ha csináltatsz egy kombinált tesztet (sima vérvételből csinálják). Én az Istenhegyi klinikán voltam, igaz, hogy ez fizetős, de ebből ki tudják mutatni, ha esetleg gyanús, hogy valami baj van, és csak akkor csinálnak magzatvíz mintavételt, ha ennek a vizsgálatnak rossz az eredménye.

Ez egy fizetős vizsgálat, de megéri szerintem, én 38 évesen szültem, és itt csináltattam meg.

+ egy genetikai ultrahangot is csinálnak még mellé, de gondolom azt amúgy is.

Sok sikert!

2013. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

olyan, hogy kötelező vizsgálat, nem létezik. Nem kötelezhetek semmire.

Én 36 évesen várom a 3. babánkat. Azt beszéltük meg az orvosommal, hogy megcsináltatom az integrált tesztet, és annak az eredményétől teszem függővé a következő lépésemet. Az eredményem nagyon jó lett, és a 12. ill 18. heti uh-n sem volt semmi gond. Az amniocentézis ezek után szóba sem került, de azért 18 hetesen elmentem még egy uh-ra, ott is minden rendben volt.

2013. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok. Ma voltam 12 hetes uh. A nyaki bőr redő a felső határon van. Genetikai tanácsadásra és uh-ra kell mennem. Bár akkor is kell ha nincs gond a korom miatt.
2013. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszadótól kérdezném, hogy mit ért "minden leleten"? Uh, afp, integrált teszt?
2013. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

35 és 37 évesen szültem. Mindkétszer integrált tesztet csináltattam, és genetikai ultrahangon voltam a 12. És 19. Héten. Az első babamnál az integrált teszt köztes kockázatot mutatott, de a genetikai ultrahangon megnyugtattak. A második babámnál jók lettek az eredmények, és mindket gyerek egészségesen született.

Én féltem a amniocentézis miatti vetéléstől.

Ha a doki azt mondta volna, hogy szerinte csináltassam meg, akkor persze elmegyek ra, de szerencsére nem kellett.

2013. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!