Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most voltam az elsô vérvételen...

Most voltam az elsô vérvételen. Nem kért a körzetim a beutalon wassermant, igy nem csinálták meg. Lehet ez gond?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a dokidat, hogy miért nem kért.

Tök jó az ahány körzet annyi gondozás:( lehetne végre egységes. Mert hiába mondom, hogy nekünk ezért a terhesgondozásra időpontra be kellet menni, ott megkaptuk a beutalót)konkrétan a nődoki írta alá- nem is láttam a háziorvosomat terhesség alatt- és eredményért is oda kellett visszamenni időponttal stb.

És igen baj, elég fontos szűrés, egy két fertőzést kilőnek vele, amiről nem is tudsz, de kitudja.

2013. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Wassermant és a hepatitist is csak a 16 hetes AFP-vel együtt csinálták.
2013. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatják később is, a lényeg az, hogy szülésig meglegyen, mert a kórházban szokták kérni az eredményt.

Amúgy a wassermann szűréssel egyetlen betegséget szűrnek, valaki írta előttem, hogy néhány betegséget kiszűrhetnek vele, hát nem néhányat, hanem konkrétan egyet, mégpedig egy nemi betegséget: a vérbajt, vagy más néven szifiliszt.

Fontos, hogy meglegyen, mert eléggé csúnya betegség, akárcsak a hepatitis, aminek az eredményét ugyancsak kérik szülésnél a kórházban, ha nincs meg, akkor úgy tekintenek, mintha beteg lennél és kezelni fogják a babádat. Szóval az ő érdekében is fontos!

2013. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg csináltasd meg, mert szülésnl kérik az eredményt, bár kizárt, hogy vérbajos vagy.

Nem is értem, hogy miért ezt a betegséget szűrik amikor szinte teljesen felszamolták mr, miért nem az AIDS-t .

2013. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz még vérvételed akkor majd megcsinálják azzal együtt. Esetleg kérdezz rá mikor a következő beutalót adja, de nem hiszem, hogy elfelejtette, egyszerűen csak máskor szokta kérni. Ha lesz AFP akkor lehet akkor kéri.
2013. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, még a kiskönyvben is van helye, egyébként a Wassermann az a szifiliszt jelenti.
2013. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem most 16. heti vérvételen vették le, és ez volt alapból az első vérvételem is. Volt AFP is és vércsoport is. De egyébként én összevissza járkálok a papírokkal. Mert a védőnő adja a beutalókat, azt meg háziorvossal meg nőgyógyásszal kellett lepecsételtetni. Az eredményt meg az egyik a háziorvosnak ment, a másikért menni kellett a kórházba a harmadik meg a terhesultrahangra megy. A táppénz is így. A nőgyógyászhoz megyek minden hónapban egy javaslatért amivel aztán megyek a házi orvoshoz, hogy tartson táppénzen. Egy bonyolult számomra, hogy így megy. De ezt van. Vácon így működik.

2013. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!