Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utáljátok ti is ha más intézke...

Utáljátok ti is ha más intézkedik helyettetek?

Figyelt kérdés
Anyósom elintézett egy találkát a főorvossal, engem meg se kérdeztek, hogy akarom e!(Anyósom jön velem majd, és nem is a párom) Persze most én vagyok a hálátlan mert nem hányok cigánykereket örömömben. Ma egész délelőtt a nődokinál ücsörögtem mire minden vizsgálaton túljutottam, holnap meg a fogszabályzom miatt fognak kínózni, eközben járok még diabetikushoz és a pajzsmrigyem miatt is lesz egy vérvételem a házi orovosomnál. 36 hetes vagyok és hetente járok dokihoz, kicsit már elegem van belőlük, erre beszervez anyós még egy felesleges randevút, mert szétaggódja magát a fiával együtt, hogy jó kezekben szülessen meg a kislányunk. Értem én, sokat számít egy főorvos, de nem rajtam múlik úgyis a 90%a? Láttam már több szülést a doki csak akkor jött amikor már a feje bubja látszott a babáknak... Most itt duzzogok :-( Ráadásul a párommal akartam menni, mert van egy jó pár intim magánügyes kérdésem az orvoshoz holnap, pl a herpeszem... anyósnak miért kell ezeket hallania? Hogy oldjam meg szerintetek?
2009. okt. 26. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Mi lenne ha a herpeszt a kövi vizsin kérdeznéd meg és mosolyognál mint egy jó kislány így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad:)

Hál'istennek az én Nyu-m nem ilyen,jobb mint bármelyik édesanya,mondjuk azért megértem őt is mert a legjobbat akarja az unokájának:)(azt már nem merem kijelenteni,hogy neked is:D)

Első unoka ugye?:D

Uhm,szerintem köss kompromisszumot és mosolyogj rá:)Nekem is lobbanékony a természetem,valszeg és is felkaptam volna a vizet lehet le is ordítom,de most könnyű okoskodni,úgyhogy nyugi:)))))


Ada és Abi:)

2009. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Már megbocsáss,de talán egészen a vizsgálóasztalig kísér a mama,vagy miért nem tudsz 4 szemközt beszélni az orvosoddal?Egyébként meg miért nem Te magad választottad ki a számodra legszimpatikusabb orvost?A válaszom,nem helyettem ne intézkedjen senki,nem tűrném el soha!!Ha sz én anyósom ilyet csinált volna,ő menne be a dokihoz,mert én nem mennék vele az biztos.Egyébként ne sértődj meg,de az írásodból kissé butácskának tűnsz.
2009. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Én biztosan nem mennék az anyósommal nőgyógyászhoz! az, meg, hogy ő intézkedjen helyettem ilyen dolgokban, az elképzelhetetlen számomra. Én szülök, az én (és a férjemé) gyerekem. A mama majd megláthatja, ha megszületik, addig maradjon magának. Az meg, hogy ő válasszon helyettem orvost, mindennek a teteje lenne. Állj a sarkadra még most, míg nem született meg a baba, mert ez a baba az anyósodé lesz és nem a Tiéd, ha engedsz neki! Ez csak egy jótanács, de Te tudod, Neked mi jó..
2009. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Ne sértődj meg,esküszöm jó szándékkal írom, de amit nekünk leírtál, azt egy az egyben anyósodnak kellett volna/kellene elmondani!!Legfeljebb cenzúrázva finomítva.


Az emberek szavakból értenek a legjobban.

Nekem is sok gondom volt anyósommal amíg mimózát játszottam. Aztán ahogy elkezdtem kommunikálni vele, rögtön megértette ő is hogy én mit akarok,és ugyanez fordítva.

2009. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én magyar vagyok és a párom német, Németországban élünk! Pont ezen vagyok kiakadva, hogy helyettem intézkednek, nem vagyok én buta, 18 éves koromban elköltöztem otthonról mert önálló életet akartam. Most 32 vagyok és első baba, nekem nem kell a kezemet fogni, pont ezen akadtam ki, hogy engem terelgetnek mint valami buta birkát. Csak egy éve élek kint, de jobban ismerem a várost, mint a párom. Az itt a gáz, hogy a párom a tök, mert anyuci szava szent. Anyósom be akart velem jönni még szülni is, de sikerült lebeszélnem erről. Mondtam neki, hogy azért mindennek van határa. Ja és még valami, amikor megtudta hogy terhes vagyok egyből a macskáimat akarta kirakni a lakásból. De ő a nagy kőbunkó bejön a gyerekszobába utcai cipővel :-(, sajnos az agyát is leplasztikázták már, nem csak a ráncait. Csak a párom miatt nem vitázok, mindig az anyja miatt van köztünk veszekedés. 4 hetem van hátra, szeretnék békében megszülni, anyós nélkül!
2009. okt. 26. 21:51
 6/19 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha a kérdésemre kapnám a válaszokat! Itt Németországban nincs orvosválasztás, csak ha pénzed van! Anyósnak meg van... meg ismeretsége. Itt ha bekerülsz a kórházba akkor annál szülsz aki éppen ügyeletes. Én nem vagyok különc, nem csinálok nagy ügyet egy szülésből, de anyósom úgy beleéli magát mintha ő menne szülni. Mikr utoljára beolvastam anyósnak hónapokig nem beszélt velem :-), nem kell engem félteni. De amint engedek a haragomból megint a régi lesz, hiába ő már sose fog megváltozni. Mivel nagyon hasznos válasz az első kivételével nem érkezett, úgy döntöttem, hogy anyóst kiküldöm személyes témákra hivatkozva és remélem tiszteletben fogja ezt tartani...
2009. okt. 26. 21:59
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem, az életben nem szólnék többet hozzá, és megmondanám, ha nem úgy viselkedik, ahogy neked tetszik, az unokáját sem kell látnia.

Kerek perec megmondanám, hogy el tudom intézni a dolgaimat, az én gyerekem és úgy intézkedek, ahogy akarok. Ha nem tetszik, nem kell jönni unokát látogatni... ezzel szinte mindenkit lehet "zsarolni", hisz kiváncsi az unokájára.

Állj a sarkadra, és ne hagyd magad, ne engedj a szigorból, mert rád fog mászni mindig, és később csak nehezebb lesz leszoktatni...

2009. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Szia.Néha jó és kényelmes ha bizonyos dolgokat elintéznek helyettem,na de hogy ILYEN ügyben döntsenek?!?!?!

Szó sem lehet róla!Még vérvételre sem engedtem,hogy anyósom jöjjön velem,nemhogy ő válasszon dokit,meg hogy bejöjjön velem a vizsgálatra...naneeeeeeee!Édesanyám sem,nem még az anyósom....Felőlem aztán lehetne akármilyen pénzes is a mama...

2009. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Fogadj el egy jó tanácsot,hidd el a legnagyobb jóindulattal írom neked,sajnos személyes tapasztalat is van benne.Ültesd le a férjed elbeszélgetni a családotok jövőjéről.Kérdezd meg tőle,hogy a kedves mamával szeretné-e leélni az életét,vagy saját családot feleséget önálló életet szeretne?Ez a lehető legrosszabb megoldás,hogy a békesség és a férjed kedvéért eltűröd,hogy anyósod a dolgaitokba avatkozzon,főleg ennyire durva módon.Mit képzel mégis,csak azért mert van pénze?Én választás elé állítanám a férjemet,én mi vagy a mama.De semmi képen nem engedném be az életünkbe ilyen szinten.Az én anyósom azt érte el a hasonló erőszakosságával,hogy én meg a gyerekek kb:2 havonta eltöltünk náluk 2-3 órá,ennyi.A férjem sem nagyon nyitná rájuk az ajtót ha nem szorgalmaznám,hogy legalább Ő tartsa a kapcsoaltot mert mégis csak a szülei.És az én anyósomék is befolyásos elit család,a felső tízezerhez tartoznak itt ahol élünk.Apósom eléggé ismert és elismert személy nálunk.De engem ez nem érdekel,a magán életünk akkor is amiénk,csak sajnos nagyon keservesen sok sebet ejtve sikerült érte megharcolnunk a férjemmel.Ha Ő ebben nem lett volna nekem partner,akkor elváltam volna.De szerencsére tudja kihez tartozik,hol a helye.Voltunk velük mi is haragba,volt,hogy úgy megsértődtek,hogy 2 évig felénk sem néztek.Akkor voltam a legnyugodtabban.Ne hagyd tönkre tenni az életetekt!!Neked is 1 életed van.A gyerekedet majd ki fogja sajátítani,semmit nem fogsz szerinte majd jól csinálni rossz anya leszel,állandóan ellenőrizni fog,mindent jobban tud majd nálad,teljesen hülyének néz.Vedd ennek elejét,mert tönkre tesz.Ha a férjedre nem számíthatsz menekülj!!!Ilyen emberrel aki még a mama szoknyája alatt él nem érdemes kezdeni.Ezek a férfiak betegek,sosem leszel teljes értékű társa,mert az mindig a mama lesz.Ha az anyjának van igaza mindig veled szemben,az már régen rossz.Ha azzal a dumával jön,hogy de nem bánthatja meg a mamát,akkor menekülni kell jó messzire.Remélem meg tudjátok oldani,hogy megszabaduljatok tőle.Sok sikert.

Egyébként nem utálod még az anyját?Mert még ha egyébként jó indulatú,én így akkor sem bírnám elviselni.

2009. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát én utálom. Mármint ha helyettem intézkednek.

És a vizsgálatra én megyek be, még anyukámat sem engedném be...

Állj a sarkadra és mondd meg neki, hogy ez egy magándolog, kérdéseid vannak és nem előtted óhajtod rendezni.

Az meg nem biztos, hogy rossz, ha van pénze és dokit akar fogadni melléd. Bár én magánorvos-párti vagyok...

2009. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!