Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog az hogy még...

Normális dolog az hogy még meg sem született a gyermekem de anyósom akivel egy háztartásban élek az már eldöntötte hogy a gyermekem egy szem cukrot sem kaphat?

Figyelt kérdés

Mert nem szabad rá szoktatni az édességre, lehet anélkül is élni ő szerinte.

Hogyan lehet így élni és felnevelni a gyermeket lemondásokkal amikor a gyermek anyja se vonta meg az édességet magától,hogyan vonhatná meg pont a gyermekétől?

Mért olyan nagy bűn ha valaki néha megeszik egy kis csokoládét és ad a gyermekének?

Az anyagiak nem gátolják azt hogy legyen édesség néha.

Nem azt mondom hogy csak édességgel tömném a gyermeket de havi 3-4 alkalommal legalább jól esne neki ha lenne édesség.



2013. aug. 10. 07:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hmm én ilyen körülmények közöt megértem, hogy miért szól bele az anyós. Az enyém is ilyen, bár mi nem lakunk együtt, majd mindennap találkozunk. Tündér amúgy, de mindenben nem értünk egyet gyereknevelésileg. Meghallgatom, sőt, ki is kérem a tanácsát, véleményét, de! Az anyja én vagyok, én mondom ki a végső szót. Mamának el kell fogadnia.

De ezen előre rúgozni szerintem felesleges. Lesz még nézeteltérés bőven, majd akkor kell megoldani. Amúgy anyós úgysem fogja az unokája kezéből kicsavarni a csokit, ne aggódj :)

2013. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálatok úgy gondolom, nem csak az édesség adásával kapcsolatban lesznek gondok, hanem minden mással is, amiben nem egyezik majd a véleményetek. És hidd el, biztos sok ilyen lesz.

Egyébként az édességgel kapcsolatban igazat adok anyósodnak, egy kisgyermeknek semmi szüksége nincs rá, csak elveszi az étvágyát más egészségesebb ételtől, sok bennük az adalékanyag, ezek pedig nincsenek jó hatással a fejlődő gyermekre. Nálunk anyós nagy bánatára kb hároméves korig nem kaptak a gyerekek csokit, cukrot, chipset, mi sem élünk vele, és nincs az, ha meglátják valahol, tömik magukba. Megehetik már simán, nem tiltom őket, de nem kell nekik. A mikulásokat pl. most fogom kakaós kalácsba sütni, hogy ne kelljen kidobni. Hidd el fel lehet nőni édesség nélkül is, amúgy is annyi sz@rt megetetnek velünk, amit nem tudunk kivédeni sajnos.

2013. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igazad van! Csak ki tud ellenállni a szépen becsomagolt édességnek aminek nem tudod mit rejt a belseje?
2013. aug. 10. 13:03
 14/19 anonim ***** válasza:
29%
Igen normális, az ő háza az ő vára. Ha nem tetszik az együtt élés hátrányai akkor költözni kell, és nem anyóst szidni, ő már nem fog változni.
2013. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak gyereknevelési elvei. Aztán ha már élesben megy a dolog, ezek többsége elvész vagy átalakul. Szerintem ez is pont egy ilyen lesz. Egyelőre hagyd rá anyósodra- végülis kárt nem tesz semmiben. Aztán majd út közben megegyeztek a dologról. Lehet hogy majd 1 évesen már a mamasütijével tömné a gyereket.
2013. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Na erre kiváncsi leszek. Minden nagyi azt mondja hogy semmit neki mert... nem fel kapatni mert. Persze aztán meg ők az elsők akik megveszik a csokit meg az egyéb édességeket. Egyébként nem hiszem hogy attól mert ott éltek hagynod kéne hogy ő döntse ezt el. Végül is akkor most kijé lesz a gyerek, az övé vagy a tiétek?
2013. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A gyerek úgy is kihisztizi a nasit. Meglátja és jön a hiszti. Nem kell még megvívnod szerintem ezt a csatát. Majd a gyerek megvívja. Vagy mondogasd, nyugodt hangsúllyal hogy egy kis nasi nem árt néha. Nem kell a ló túl oldalára esni.
2013. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam egyeg értek részben anyósoddal. A nagynak is el kellene magyarázni, hogy a sok édesség nem túl jó senkinek. Beszéld meg vele, hogy a te gyereked lesz és jót akartok neki, de ne várja , hogy néha-néha mikor ti is esztek akkor őt el fogjátok küldeni. Szerintem csak a nagyobb gyerkőcöd miatt mondta ezt mert látja, hogy ott is hagytad, hogy túlzásba vigye. Sok következménye lehet a sok cukornak, de ezt biztos te is tudod. Én nem adok mindennap csokit meg cukrot a gyerkőceimnek. A nagy, szünet első hetében ráállt a szörpire. Alig tudtam egy kis vizzel itatni. Pár hétre rá elmezdett feketedni a foga pedig mossa napi többször. Mostmár nem iszik szörpit sem. Mi is rokonokhoz kényszerültünk, de alig várom, hogy költözzünk. Szerintük túl erősen fogom a gyerekeket.
2013. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk meg apósom döntötte el,ha lány lesz Hajnalka lesz a neve!

TUDOD MIKOR!!!!!!!!

2013. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!