Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15+2napos km. vagyok ma...

15+2napos km. vagyok ma voltam védőnőnél és doplerrel szívhangot akart hallgatni de nagyon nehezen találta meg, és azt mondta ennyi idősen túl lent van a baba ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Azt, hogy ő egy védőnő, az orvos pedig orvos. Neki semmit nem kell tudni és nem is szabadna tudni mikor hol van a baba, az az orvos dolga. Ne ijedj meg, majd az orvos közli ha baj van... De gondolom voltál 12. heti uh-on is és minden rendben volt.
2009. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor még nem is szoktak szívhangot nézni, még a védőnők sem!! Nem értem, hogy miért ijesztget fölöslegesen! Ha az uh-n mindent rendben találtak, ne izgulj! A védőnők egyébként szoktak hülyeségeket beszélni!
2009. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Megkerdezhetem, hogy hol hallota a szivhangot? Mennyire lent? Nekem van itthon ilyen szivhalgatom, es 1 heten egyszer meghallgatom en is magamnak es nekem a koldokom alatt van kb 3-4 centire, a es 17 hetes vagyok most, ott lehet hallani ahol kezd dudorodni a hasam. :)
2009. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Mi az, hogy túl lent? Ennyi idősen ugyan hol lenne? Hiszen a méhed is jóval a köldököd alatt van..Ne foglakozz vele, hallgass az orvosra, ha nem lett volna jó helyen a baba, ő szólt volna.
2009. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató választ.12uh-n minden rendben volt és múlthéten a nőgyógyász is megvizsgált és ott is ok minden. Azt mondta férfiökölnyi gravida.A szívhangot köldök alatt 5-6 centire hallotta.
2009. okt. 27. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a védőnők:-) az enyém sem egyszerü.De hála az égnek ma voltam nála utoljára,mert átjelentkezem oda ahová költöztünk.Nekem csinált olyat,hogy meghallgattuk a szivhangot (kb:fél perc)aztán semmit nem hallottunk.erre aztmondja:baj van.Hát gondolhatod,hogy beparáztam.Mondom neki,hogy máshol érzem a picit.Odarakta a készüléket és Ott már hallottuk.Ja és ma utoljára még jól lecseszett a súlyom miatt.Aláhúzta pirossal,hogy a doki JÓ lássa.Ha adokid rendben talált mindent,NE AGGÓDJ!!!!32 hetes km
2009. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom h ilyen védőnőt fogtál ki. De azért nem kell általánosítani. nem mondott egyáltalán hülyeséget, de ilyenkor még tényleg lent van a baba, hiszen gondolj bele a méhed felső része(fundusa) majd csak a 20.hét körül lesz köldök környékén. ezért egyértelmű, hogy 15 hetesen még lejjebb van. A másik dolog, hogy amivel a védőnők hallgatják a szívhangot, ha nem a legújabb gép, akkor ilyen idős korban nem fogja vele megtalálni a szívhangot. és nem azért mert a védőnő a béna, hanem azért mert a gép nincs olyan érzékeny, hogy megtalálja a babát. szóval nem a védőnőt kell rögtön leírni milyen a szakmai tudása. Ha valamit nem értesz amit mond, akkor kérdezz rá még ott,hogy ezt hogy is érti. nem fogja leharapni a fejed, hiszen azért van ,hogy a kismamákat mindenről tájékoztassa, és neked meg nem kötelező tudni mindent. Remélem a továbbiakban jobb lesz a véleményed a védőnőről. 26 km.
2009. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!