Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok a lányok, akik 25 év...

Azok a lányok, akik 25 év alatt egyetem mellett vállaltak babát, hogyan tudták megteremteni a megfelelő anyagi háttért, biztonságot?

Figyelt kérdés

Ha dolgoztatok is, mennyit?

Én is szeretnék korán szülni, de esélyem nincs rá egyetem mellett, minimum 3-5 évet kellene dolgoznom. Simán leszek 26-28 éves mire odajutok.


2013. aug. 13. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj levelezőre akkor hétköznap dolgozhatsz. Terhesen meg egyéni tanrendet kell kérni.
2013. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves vagy most és milyen szakra jársz? Én 22 vagyok, most államvizsgáztam, ősztől dolgozom, úgy tervezem 24-25 éves koromra már szeretnék egy babát, de szerencsére jó munkahely van kilátásban magas fizetéssel.
2013. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy... A barátnőm egyetem alatt szült, közben le is diplomázott. Amikor a gyerek 3 éves lett, sehova nem vették fel, mert pályakezdő volt kisgyerekkel. Egyik se túl jó ajánlólevél. Ahogy egyre hosszabb ideig nem volt munkája, úgy csökkentek az esélyei és úgy nőtt a depressziója. 10 év után megunta és külföldre ment. Ott kapott munkát, de természetesen nem a szakmájában. De legalább nem érezte magát feleslegesnek. 2 év múlva hazajött, hogy itthon is azt csinálja, amit külföldön. Itthon ismét nem kapott munkát, nem számított a külföldi gyakorlat, csak az, hogy Magyarországon egyetlen napot sem dolgozott tizen-x évig.
2013. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nappali tagozatra járó egyetemista csak akkor tud 25 év alatt gyereket szülni, ha valaki eltartja őt és a gyereket is. Ha levelezős, akkor okafogyottá vált a kérdés, mert akkor nyilván tud dolgozni az iskola mellett, tehát úgy tud gyereket vállalni, mint bármelyik másik dolgozó nő.
2013. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Régebben a gyed-be beleszámított a nappali tagozaton eltöltött idő is. Részleteket nem tudok, de volt évfolyamtársam aki már babát várt mikor diplomázott. Ugyanúgy, mint más családokban, kell egy dolgozó fél, hiszen a gyed-ből nem lehet eltartani a családot. Igyen értelemben, nem egy személyben adja soha az anyuka az anyagi hátteret. (vagy legalábbis az nagyon ritka)
2013. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
4-es vagyok. Azért nem mindegy, hogy valaki úgy kap GYED-et, hogy éppen megcsípi, vagy már hosszú évek óta dolgozik. Én egyetem után dolgoztam 8 évig, folyamatosan nőtt a fizetésem. Mire jött a baba volt annyi megtakarításom, hogy akár egyedül is el tudtam volna tartani magamat és a babát, még a GYED időszaka alatt is. Ha valaki egyetem után dolgozik egy évet, lehet hogy éppen fog kapni GYEd-et a pályakezdő bére után, de egy év alatt nemigen keresett annyit, hogy saját lakása és megtakarítása legyen, a GYED-ből meg nem hiszem, hogy tud albérletet, rezsit fizetni és minden szükségeset megvenni a babának, illetve saját magának. Így értettem, hogy ha valaki 1-2 évvel az iskola befejezése után akar szülni, az csak úgy kivitelezhető, ha valaki eltarja. Természetesen ezzel semmi gond. Ha valakinek vesznek a szülei lakást, vagy a férje olyan jól keres, hogy a nő fizetése nélül is megélnek, akkor hajrá. Nekem volt olyan évfolyamtársam, akinek elsőben született gyereke. A srác felesége is nappalin tanult. Az egész kis családot eltartották a szülők.
2013. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért ha mindenki megvárná, míg összegyűlik a saját lakásra való (hitel nélkül), akkor kb. 40 alatt senki nem vállalna gyereket. Én egyetem után 2 évet dolgoztam, szültem, GYED-en voltam és azóta megint dolgozom.
2013. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Én 19 évesen, elsőéves egyetemistaként lettem várandós 5 évvel ezelőtt. Befejeztem az első évet, halasztottam egy évet, majd a maradék kettőt levelezőn fejeztem végül be. Utána sajna sokáig kerestem munkát - valaki írta, hogy pályakezdőnek lenni nem túl szerencsés egy kisgyerekkel. 8 hónap álláskeresés után találtam, kapcsolódott a diplomámhoz is. Dolgoztam úgy másfél évet, most itthon vagyok, a második kis édest várjuk. Az anyagi biztonságot természetesen a párom teremtette meg. Szerencsére szülői segítséget anyagiakban nem igazán kellett elfogadnunk. Egyébként egyedülálló édesanyaként szerintem lehetetlen megélni a GYED-ből, ugyanis bármilyen magas is volt a fizetés, a GYED összege maximalizálva van kb. 110 000 Ft körül...
2013. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
20 evesen szultem. Elotte 2 evet dolgoztam, a paromnak is biztos munkahelye volt, igaz nem sok fizetest kaptunk. Vettunk fel hitelt, aminek a torlesztoje olcsobb, mint barmilyen alberlet, mar 10 eve. Az onerot a ferjem szulei adtak "orokseg" gyanant. Mindennel egyutt 200ezer forintunk volt eveken at. Ebbol 100 a hitel meg a rezsi.
2013. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ivilicious ***** válasza:
100%

Szeptember 27-re vagyok kiírva, szeptemberben kezdem az egyetemet, 21 vagyok, szerencsére olyan jó munkahelyem vagyok, és azt hiszem én is jó vagyok, hogy otthonról is ugyanennyi fizetésért elvégezhetem a munkám, a suli meg levelezős lesz.

Bennem mindig az van,hogy anyukám 3 műszakban, aki egészségügyis, 2 gyerek mellett lediplomázott, főzött,mosott,takarított - akkor én miért ne tudnám megcsinálni?

2014. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!