Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor múlik el ez az iszonytos...

Mikor múlik el ez az iszonytos érzés? Hányinger a nap 24órájában. Van rá megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8 hetes terhes vagyok és most már elviselhetetlenné vállt ez a hányinger dolog!!!! Sajnos nincs olyan óra hogy ne tőrne rám és több órán keresztűl tart. Ha eszem valamit max fél órát szünik meg! Nincs olyan hogy jobb állapot..... Első terhességem alatt is volt de az ehhez képest semminek mondható..... Kisfiam már 7 éves és talán a tethesség emlékei megszépültek de nem emlékszem hogy ennyire ramaty lett volna ez az időszak vele...... Ráadásul olyan vagyok hetek óta mint a mosott rongy.... Sose voltam egy lusta ágyban heverészős semmit tevős nő.... Sőt soha egy percre se álltam meg!!!! Most attól elfáradok ha csak kiteregetek...... Mikor lesz ez jobb?
2013. aug. 23. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Lányokkal általában rosszabbul vannak az anyukák. Én anyukám kórházba is került miattam (lány) mert majd nem kiszáradt. 2 bátyámmal is rosszul volt 14 hetes korig, de legalább nem száradt ki. Rosszullét ellen a B6 vált be nekem, jéghideg citromos víz, jéghideg kóla, mentolos cukorka, néhány szem keksz. Nekem ezek segítettek. 12-16. hét el fog múlni, annyit már fél lábbal is kibírsz! Kitartást!
2013. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez nem természetes állapot a terhesség ilyen korai szakaszában. Lehet, hogy valamilyen hiánya van a szervezetednek. Miért nem mondod el az orvosnak? Sokszor pszichésen is jelentkezik a hányás, de a tiéd nem az lehet.

Nálam az váltotta ki,ha bementem a fürdőszobába, és megláttam a kagylót.Ha sikerült ébredés után 11-ig kikerülni a fürdőt, akkor nem hánytam. Ha beléptem, abban a pillanatban liftezett a gyomrom. Aztán olyan 5. hónapban megszűnt, s mindkét gyerekemmel lejátszódott. Szerintem kezelhető a problémád, pláne a fáradtság.

2013. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan azok váltak be amit az első válaszoló írt. De volt hogy egy kanál tömény citromlevet szürcsöltem el és az segített. Nekem majdhogy nem 0-24 ben tartott a hányinger dolog, migrénnel, émelygéssel... 8 hetesen kezdődött 10hetes voltam hogy a fürdőnél messzebbre tudtam menni.

Azóta hébe-hóba van 1-1 nap hogy rám jön ez a rosszullét de közel sem olyan vészes.

Kitartást!


15+4 hkm

2013. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem akkor elkezdem a citromleves módszert!!!! :) aztán ha nem válik be jöhet a többi :) Arról nem is beszélve hogy lábrázást kapok én is ha bemegyek a fürdőbe mosdóba a fiúk után :( :D !!!! Remélem tényleg mihamarabb elmúlik mert igy minden nap kínlódás!!!! Persze megéri :) de vége lehetne :) köszi a válaszokat kedvesek vagytok!!!!! :)
2013. aug. 23. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyömbér kóla vált be. Reggel evés előtt ittam egy pohárral és jobb lett.
2013. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az hogy 8 hetes vagy....az pont az az idő,amikor elkezdődik ez az émelygős időszak!

Sajnos ki kell bírnod.....kb.a 12.hétig kitart sajnos!

Kitartás!!!

2013. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér a Salvus gyógyvíz is,én tegnap vettem a Rossmannban,rettentő rossz lett a gyomrom,mióta terhes vagyok.0-24 óráig kavarog,kurtyog.Émelyegtem egész nap.Próbáld ki,nekem segített!
2013. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is írtam már ki kérdést ez miatt mert nekem is nagyon rossz. Hát nekem semmi sem vált be. Max ideig óráig. Egyik nap a görögdinnye esett jól másik nap már hánytam a gondolattól is. Másik két terhességemnél is rossz volt de nem ennyire. Akkor végig kísért a terhesség alatt a hányinger de az a nagyon durva időszak csak az első trimeszterben volt. Remélem most is így lesz és csak addig tart ez a durva állapot :)

Kitartást neked is

2013. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok: A gyömbér teát el is felejtettem, az is nagyon nagyon jó. Apotheke gyömbér teát ittam reggelente, olyan fajtát amiben mindegyik gyömbér tea volt, de + valamivel még keverve volt (pl. gyömbér+narancs,gyömbér+ erdeigyümölcs)
2013. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!