Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tervezett terhesség előtti...

Tervezett terhesség előtti súlyfelesleggel fogyókúrázni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk babát, az ősszel kezdenénk a próbálkozást. Van rajtam kb. 15-20 kg felesleg. Nem látszik soknak, mert magas vagyok, eloszlik. De ott van! És félek, hogyha erre ráhízok, akkor terhesen nagyon sok lesz. De ha most nekiállok fogyózni, akkor kiürülhet a szervezezemből a vitamin, nyomelem stb. Szerintetek mit tegyek?
2013. aug. 26. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia:-)


Amit tehetsz,hogy egészségesen fogyókúrázol.ha normális a F.kúrád, akkor nem vesztesz vitamint.


Sőt! Ha nem megfelelő az étrendet még visszafelé is sülhet el az egész ! Mikor terhes leszel, vissza veszed a dupláját (raktározás ).


Dicséretes, hogy erre is gondolsz!

Drukkolok, hogymihamarabb sikerüljön !!


35+3hkm

2013. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy fogyókúrázol, hogy nem éhezel, hanem pl. pékáruk, gabonafélék helyett zöldséget, gyümölcsöt eszel, kevesebb cukrot fogyasztasz és többet mozogsz, akkor biztos nem ürül ki semmilyen vitamin a szervezetedből, sőt... :)
2013. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy összetett kérdés.

Egyrészt egy hét múlva ősz van, azalatt meg nem fogsz lefogyni semmilyen módszerrel.


Másrészt a fogyókúra mikéntje nagyon nem mindegy. Normális táplálkozás+sport kombinációval lehet legjobban lefogyni, persze hosszú távon, tehát a 20 kilót mondjuk két év alatt, így nem ürül ki semmi lényeges, csak csökken a bevitt zsír és szénhidrát, ami a fogyást eredményezi.


Másrészről terhesen is lehet diétázni, ha konzultálsz orvossal és dietetikussal, és nem kell, hogy akár egy kilót is hízz.


Én pl. terhességi diabetesz mellett diétáztam. Amíg ki nem derült a dolog, addig hítzam 10-11 kilót, utána szülésig már csak egyet, így 13 plusz kilóval szültem a 4 kilós babát, fél évvel szülés után a kiinduló súlyomnál voltam. Igaz, nem voltam túlsúlyos, sőt, inkább sovány, de ebből a szempontból ez nem számít.


Másrészt ha olyan az alkatod, akkor lehet hogy így is hízásra hajlamos leszel szoptatás alatt, és akkor meg "oda a siker". Lehet hogy a (tervezett) gyerekek után, a szoptatási időszak végével érdemes a kívánt súlyra letornázni magad, és persze addig is odafigyelni, amennyire lehet.

2013. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második terhességem előtt én is fogyni akartam. Szeptemberben kezdtem, nem tipikus fogyókúrát tartottam, csak kiiktattam az életemből az édességeket és a legtöbb péksüteményt. A teát, kávét, cappuccinot nem cukorral ittam, hanem nagyon kevés mézzel. Nem ittam cukros üdítőket. Ezzel a módszerrel is fogytam átlag 1-1,5 kg-t havonta. Decemberben kezdtem el napi rendszerességgel multivitamint szedni, egyidejűleg abbahagytuk a védekezést is. Januárban megfogant a kislányunk.

A terhesség alatt is figyeltem az étkezésre, a 7. hónapig havi 1-1 kg jött fel rám, az utolsó két hónapban 2-2.

2013. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Az sem biztos, hogy fogyókúráznod kellene. Én amíg sovány vagy normál testalkatú voltam, nem tudtam teherbe esni. Amikor kb 10 kiló felesleg lett rajtam, akkor sikerült. Az orvosom is azt mondta, hogy a teherbeesés szempontjából a kis túlsúly az optimális.
2013. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia én is fogyókúráztam a terhességem előtt keveset ettem és este már csak gyümölcsöt joghurtot max 1 kiflit.

Fogytam is pár kilót.Most 35 hetes vagyok és eddig még csak 9 kilót híztam.

Nyugodtan vágj bele. :)

2013. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 meerkat9 válasza:

Szia!

En a 90 napos dietat kezdtem el, mert en is meg akartam szabadulni egy jo 10-15 kg-tol. De egy honap utan abba kellett hagynom, mert pozitiv lett a tesztem:)

Szerintem mindenkeppen fogyozz, mert akkor konnyebben is esel teherbe, ha nincs tulsulyod, es Neked is kenyelmesebb lesz mind a szules, mindenfele :)

2013. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!