Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért korrigáljak az orvosok...

Miért korrigáljak az orvosok a terhesség hetét?

Figyelt kérdés
Ha kismama tudja az utolsó menstruáció első napját sőt a fogantatás időpontjat (menstruáció végén történt szinte hihetetlen) így elvileg könnyű lenne kiszamolni nekik nem ? Orvos azzal indokolja h.a baba folyamatosan kb.15hettol nagyobb. Most már majdnem három héttel nagyobb mint az előirt ezért két héttel módosította a szülés kiirasat sőt kilátásba helyezte, hogy még ennél is hamarabb megszülethet mert sok a víz is . Ez így előfordulhat??? Mert az ok hogy nagy a baba de ilyenkor a belső szerveinek még fejlődni kellene nem ?? Nem igazán értem az egészet :-(

2013. aug. 27. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van 1-2 ilyen orvos. Nekem mindig nagyobb volt 2 héttel, és nem korrigálta, sőt, még túl is hordtam a menses szerint egy héttel, ha korrigálta volna, akkor már 3 héttel kellett volna hamarabb megszületnie. :)
2013. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogy miért korrigálják azt nem tudom, nekem nem korrigálta, pedig folyamatosan kisebbnek mutatkozott egy héttel.


"Ha kismama tudja az utolsó menstruáció első napját sőt a fogantatás időpontjat (...) így elvileg könnyű lenne kiszamolni nekik nem ?"

A menstruációból könnyű kiszámolni és abból is számolják, de az ugyebár korántsem tévedhetetlen.

Ami a fogantatás időpontját illeti, természetesen az lenne a legpontosabb, ha azt tudnánk, de a kismama honnan tudná?


"Orvos azzal indokolja h.a baba folyamatosan kb.15hettol nagyobb."

Ha valóban a menstruáció végén történt a fogantatás akkor a baba tényleg 2 héttel idősebb, mint a számított, szóval ez elvileg nem is meglepő. Mindettől függetlenül szerintem is hülyeség ez alapján módosítgatni. Mindenki tudja, hogy ez csak egy körülbelüli időpont, a baba meg majd kibújik, ha ki akar. :)


"Mert az ok hogy nagy a baba de ilyenkor a belső szerveinek még fejlődni kellene nem ??"

Egy-két héten nem nagyon múlik már semmi. A tüdeje persze még erősödik kicsit és több zsírréteget növeszt, de a fontos belső szervezek születés előtt 2-3 héttel már bőven kifejlődtek

2013. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engem meg is ilyesztett, h . Talán rejtett cukorbetegseg áll a sok víz -nagy baba dolog mögött. 2x csinálták meg a glükóz szirup terhelést mindkettő jó lett. Nagyon félek nehogy legyen a gyerekkel valami. Van egyáltalán ilyen, hogy rejtett cukor amit a terhelés nem mutat ki? ?
2013. aug. 27. 09:18
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!! Igen pontosan tudom hogy akkor fogant! Utána a férjem elutazott akkor voltunk együtt :-):-)
2013. aug. 27. 09:19
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen amúgy mintha megsem akarta volna hallani egész terhességem alatt, hogy én pontosan tudom mikor fogant a pici. .akkor nem is védekeztünk mivel menszi utolsó napja volt. Tehát esély szinte 0. Utána meg külföldre ment a férjem szóval biztos ami biztos ! De nagyon várjuk a gyerekeket !!! ! Nagyon örülünk neki hogy így alakult :-)
2013. aug. 27. 09:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

"Hát igen amúgy mintha megsem akarta volna hallani egész terhességem alatt, hogy én pontosan tudom mikor fogant a pici."


A sperma 3 napig bőven életképes, de lehet az akár 5-6 nap is. Szóval elég valószínűtlen, hogy ebből a pár napból pont a menstruáció végi nap volt a fogantatás napja, valószínűleg ezért nem számol azzal. Természetesen minden női test más, nem mindenkinek kiszámítható a ciklusa, szóval előfordulhat, hogy valóban akkor fogant a pici (mint ahogy a méretei ezt is mutatják)... csak azt mondom, hogy igen csekély a valószínűsége ahhoz, hogy ezt egy orvos számításba vegye.

2013. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kelemen Szabina ***** válasza:
Holnap tölteném a 40 hetet, de a kiskönyv szerint jövőhéten és a terhesség elején előrevettek egy héttel mert nagyonb volt azt mondták az a mérvadó azt kell nézni, a kiskönyvbe nem irták át mert nekik a menstruáció szerint kell számolni. Eddig semmi baj nemvolt afp, uh-ok, most meg kitalálták hogy visszavesznek 1 héttel mert a kiskönyv szerint akkorra vagyok kiírva. ha a jövőhetet nézik és rátolnak még 1 hetet hogy 41 ....... Az még 3 het én addig meghalok, komolyan mondom
2013. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jézusom !! Hát nem irigyellek !!! Baba nem akar magától kijonni ??
2013. aug. 27. 16:28
 9/12 Kelemen Szabina ***** válasza:
hát 35 hetesen kinyilt 2 centire a méhszájam, és nagyon görcsölt a hasam befektettek és kaptam 2 tüdőérlelő szurit, és visszatartó infuziót, azt mondják aki ilyen kap annak álltalába nem akar kibujni a baba meg kell inditani :(
2013. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is kaptam pár hete. ..
2013. aug. 27. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!