Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érték normális 16...

Milyen érték normális 16 hetesen a terheléses cukor vizsgálatnál?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam vérvételen. AFP és terheléses cukormérés is volt. Szombaton volt az esküvő, de nem ettem semmilyen süteményt jóformán, ráadásul vasárnap este hat órától csak mentes ásványvizet ittam. Hétfő reggel fél 8-kor vették le a vért, illetve adtam le a vizeletet, amit itthon elfelejtettem, így ott adtam le a mintát.

A postprandialis glükoz értéke 8, 00 Mmol/l, viszont nincs rajta minimum-maximum érték. A vizelet glükoz is 0,1 mmol/l itt a minimum határérték pont ennyi.

Valamint a vizelet keton is pozitív értéket mutat. Nem tudom milyenek ezek az értékek...Mert ma kicsit megijesztettek, hogy nem jó. Lehet diétára fognak, vagy az is lehet, hogy be kell vele 2 napra feküdnöm, valamint így dolgozni se fognak lehet engedni..Holnap egy orvos megnézi a leletemet. De addig érdeklődnék, hogy tud-e valaki segíteni?Köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 27. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
7.8 a határ,de 7 fölött már javasolt a szénhidrát diéta
2013. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Étkezéstől függetlenül 7.8 alatt , de inkább 7 alatt kell lennie. (függetlenül attól, hogy előtte nap 4 szelet tortát ettél vagy 3 tál salátát) Annyi kikötés van, hogy előtte 10 vagy 12 órával nem lehet enni csak vizet inni. Nekem az éhgyomri 4.5 a 2 óra múlva 4.9 volt.
2013. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elő vettem a papíromat és most nézem, hogy nekem így van írva. éhgyomri glukose 4.5 (nekem ) és 3.8-5.8 között a jó. 2 óra múlva: glukose 4.9 (nekem) és 3.8-5.8 között a jó. E szerint a tied magas. Bár én is ezt a 7-et tudtam , de a papírra 5.8 van írva.
2013. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ez már túl magas, diéta kell. de hogy dolgozni sem fognak engedni? ez butaság :) ha nem is engednek, az nem emiatt lesz. Én már előtte is cukros voltam, most is diétáznom kell, de még mindig dolgozok (29. hét). Ha betartod a diétát (nem olyan bonyolult és szörnyű, sajnos nagyon sokan vagyunk így), akkor nem lesz semmi baj :) nyugodj meg.
2013. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És neked is ilyen hamar csinálták? Vagy ezt ilyenkor is szokták? Mert mondták, hogy ilyet csak 24-26 hetesen szoktak mérni. Pedig annyira figyeltem rá, hogy mit eszek, iszok. A lagzin se ettem semmi ilyesmit.Nem sokmindent, ami azt illeti. Rostosat ittam, de vasárnap már szinte csak vizet, 6 után meg kizárólag. Éhes is voltam, töltött káposztával álmodtam, de nem ettem semmit se.
2013. aug. 27. 20:26
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, köszi :-)Remélem nem lesz nagy gond.
2013. aug. 27. 20:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Most, hogy mondod nekem 24 hetesen csinálták.
2013. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem az étkezésedtől függ, ha nem a tested hormon változásaitól és egyéb tényezőtől, pl. ha alapból picit húsosabb vagy. Ne aggódj nem lesz semmi gond, és szerencse, hogy még idejében fényderült erre. Biztosan elmondják majd részletesen mit szabad és mit nem, szülés után pedig minden vissza áll majd a régi kerékvágásba. Minden rendben lesz ne aggódj!
2013. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, persze. De a február még kicsit messze van.Nincs ilyen betegség a családban. És nem igazán vagyok husis se...:-) De ez van. Vigyázok, hogy a babának ne legyen baja. Ennyit megér a dolog.:-)
2013. aug. 27. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Az eredmény szempontjából tök mindegy volt, ettél-e szombaton sütit vagy nem. És vasárnap is ehettél volna éjfélig, nem befolyásolta volna az eredményt.

Fura, hogy a 16. héten voltál, mert a 24. körül szoktát, mert a szervezet addigra jut el abba az állapotba, hogy nem biztos, hogy alkalmazkodni tud a terhességhez. A 16. héten korai.

A diétát viszont komolyan kell venni.

2013. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!