Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Körzeti fogorvosnál miért...

Körzeti fogorvosnál miért kell fizetnem a fogtömésért terhesen?

Figyelt kérdés

Minap voltam bent ellenőrzésen (35hetesen) és 1 régi tömésemből letört 1 kis darab. Adtak 1 időpontot és a fogorvos hölgy mondta,hogy ez majd 4.000Ft lesz ha jövök. :( Kicsit elcsodálkoztam,mert úgy tudtam,hogy ingyenes a körzeti fogászat terhesen. :/

Talán fogkő leszedésért is fizetnem kell majd???



2013. szept. 4. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy terhesen ingyenes.
2013. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ananke ***** válasza:
Nekem nem kellet fizetnem,de nem azért mert kismama vagyok,hanem mert alapból ingyenes.Nekem először fogkövet szedett le,majd egy másik alkalommal kicserélt egy régi tömést,meg egy pici lukat tömött.Semmit nem fizettem.A fogkőleszedésre azt mondta,hogy évente 1 az ingyen van.Szóval fura,hogy pénzt akar kérni!
2013. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a védőnő azt mondta, hogy ingyenes.

Aztán amikor elmentem, nem volt semmi,csak fogkövet szedett le és aztán közölte, hogy 2000 Ft lesz. :/

2013. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Fogászaton dolgozok.A fogkőleszedés, és a tömés is térítésmentes (nem ingyenes) ha a körzeti fogorvos, vagy szabadsága esetén a helyettes lát el! (Neked az orvosnak nem kell fizetni!)A fogorvosoknak az OEP évente 1x tudja elszámolni a tömést, félévente a fogkőleszedést!
2013. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen a körzetinél ingyenes ez tuti.biztos odatartoztok? nem változhatott meg a körzet?ha nem akk valahol jelezd hogy ez igy nrm okés mert nem azért vonják a tbt a béredböl hogy ök még plusszba elkérjék.mondjuk magánrendelés az másügy
2013. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert a doki zsebre (is) dolgozik. Én is ismerek egy ilyet. Aláíratja veled az OEP-es papírt, majd elkéri a maszek árat is. Két légy egy csapásra. Magyarország, én így szeretlek!
2013. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.A körzeti fogdokihoz mentem az már biztos,mert kint a váró falán is megnéztem oda tartozom!!!! Holnap megyek védőnőhöz megkérdezem őt is mit mond és felhívom az OEP-et is ők mit mondanak.

de hallottam olyat is,hogy esztétikai tömésért fizetni kell(fehér).De furi,mert az első terhességem (5 évvel ezelőtt) semmiért nem kellett fizetnem(igaz másik városban másik dokinál voltam) és ott azt mondta,hogy amalgán(szürke tömést nem csinálnak sehol!!!! Így az is furi,hogy most a fehér tömést fizetnem kell!!!! :/

Na holnap megtudom mi a helyzet.

2013. szept. 4. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem már másodjára tömött a doki fehérrel és egyiknél sem kellett fizetnem. Várandósság alatt amúgy is ingyenes a fogászati kezelés ha fizetsz Tb-t ha nem. Legalább is én ezt így olvastam.
2013. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

csk ha van tbd....

amugy terheseknek nem tömhetnek amalgámmal a higanygöz miatt. a régi amalgámot se cserélik ki ha terhes vagy csak nagyon indokolt esetben mert amig nem köt meg a göze meg a pici darabkák amiket esetleg lenyelsz mérgezöek.igy csak fehérrel tömhetnek. ha nagyon pipa vagy a fogorvosra jelezd az apehnál. vagy csak emlitsd meg neki hogy az oepnél mit mondtak.legközelebb nem hiszem h fog kérni zsét.ha mégis kérj rolla szalmat legalabb adozzon belöle.

2013. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én fizetem magamnak a tb-t.Folyamatosan járok fogorvoshoz. Most tisztította a gyökér kezelt fogamat,majd 2hét mulva tömi be ideiglenesen,de nekem semmiért nem kellett fizetnem.Viszont mikor még nem volt tb-m akkor fizetnem kellett volna.
2013. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!