Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Tegnap...

Kucskár Elina kérdése:

5 hetes terhes vagyok. Tegnap kihúztak 2 fogamat sajnos beszedtem 4 klimicint,2 algopirint és 4 panadolt. Nagyon félek, hogy a babának lehet valami baja tőle. Nagyon vártuk hogy teherbeessek. Lehet baj a gyógyszerekből?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bizony lehet baja, majd ha megszületik kiderül. Nekem szoptatás alatt húztak ki egyet, és kibírtam egy szem algopyrinnel. Sajnálom. :( De remélheted, hogy nem lesz baja.
2013. szept. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el az orvosodnak,hogy milyen gyógyszereket vettél be,ő talán biztosabbat tud neked mondani.Itt úgyis pro és contra fognak vagy megijeszteni vagy megnyugtatni.
2013. szept. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

De miért most kérdezel?

Ha ezeket és ezt a mennyiséget nem rendszeresen szeded, akkor szerintem nem lesz gond. Terhesség alatt viszont ezeket felejtsd el, kérdezd meg a patikában, mit szedhetsz! Nekem Rubophent ajánlották, de végül soha nem szedtem be semmit.

2013. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy ennyi idős terhesen még, ha sok gyógyszert szedtél be, vagy olyat tettél, ami a babának nem jó, akkor spontán vetélés történhet, tehát feltételezni lehet, ha nem lesz baja most, akkor később sem, a gyógyszer hamar kiürül a szervezetedből. boldog babavárást
2013. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem panadolt ajánlották terhesen
2013. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tegnap olvastam hogy a köldökzsinór 6 hetes korban alakul ki, addig külön "rendszere" van a gyereknek, ami tőled független. A kisfiammal 2 éve szabi alatt estem teherbe, minden nap söröztünk, semmi baja nem lett. De a legbiztosabb ha megkérdezed az orvost. Ezentúl ha lehet, ne szedj semmilyen gyógyszert (persze a foghúzás más hategória), de a helyedben kalciumot már most elkezdeném szedni. Az előző terhességnek úgy indultam neki hogy egy rossz fogam sem volt, szedtem kalciumot és nem is lett. Egyik barátnőmnek 5 fogát gyökérkezelték szülés után (nem szedett semmilyen vitamint), anyukám pedig anno 25 évesen 3 gyerek után protkót kapott.
2013. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még nincs köldökzsinòr,nincs összeköttetès. Ettől függetlenül biztos,hogy ennyit nem vettem volna be... Nekem sokat fájt a fejem,de egyetlen egy algopyrint vettem be,és inkább tűrtem a fájdalmat és fogom is!
2013. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ilyen korai terhességnél a mindent vagy semmit elv érvényesül. Ha megmarad a baba, akkor biztos minden rendben lesz, mert ahogy előttem is írták, kb a 12. héttől táplálja csak a köldökzsinór.

A fogromlásra, ha hajlamos vagy, szedhetsz kalciumot, de a baba miatt először csak a 20. hét után lesz rá inkább szükség, akkor indul meg a csontosodási folyamat (doki mondta).

Egyébként én nem szedtem, mindjárt szülöm a 3.-at és semmi baja a fogaimnak, ellenben sajtzabáló vagyok :-)

2013. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a 4 klimicint a fogász mondta..tudja h hány hetes terhes vagyok..a panadolt pedig a gyógyszerész adta, hogy azt lehet szedni az első trimeszterben...remélem semmi nem lesz..
2013. szept. 13. 11:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Tegnap óta beszedtél 10 szem gyógyszert? az igen...

Nekem is húzták ki fogamat,nekem is 2-t de én nem mertem csak 1-1 panadolt beszedni,de tény hogy semmit sem csillapított. Többet ilyet ne csinálj.

2013. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!