Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi vércukorvizsgálaton...

Terhességi vércukorvizsgálaton átesett kismamák, mi a normális érték a második mérésnél?

Figyelt kérdés
Nekem az éhgyomori cukorszintem 4-es a terhelés utáni 7,9. Ez már kóros? Befolyásolhatja a szint emelkedését az idegeskedés?
2009. nov. 4. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy épp 7,9-ig jó. Azért nálad már ez határeset. Valószínű javasolni fogják a diétát, de volt, akinél megismételték a procedúrát.

Az idegeskedés nem hinném, hogy befolyásolja, attól inkább a vérnyomásod megy fel.

2009. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk Tatán 7.2, de sok helyen hallottam, hogy 7.9. Nem tudom miért nem ugyanaz mindenhol.
2009. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 7,7-et hallottam.Amúgy az idegeskedés megemelheti kicsit.
2009. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 7.9-8 volt a határeset.

Doki mit mond? Lehet majd megcsináltaja mégegyszer.

2009. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy melyik terheléses vizsgálatról van szó. Ha a zsemle+tej, akkor csak 7,1-ig jó. Úgy tudom, hogy a cukorszirupos esetében magasabb is lehet. Ott is változó kórházanként, így csak azt lehet elfogadni ami nálatok van, mert aszerint mondják meg, hogy kell-e diétázni vagy sem. Nekem nem volt szirupos vizsgálat, csak egy zsemlét ettem meg. 1 óra múlva 9,2 lett...nekem már így a diéta sem volt elég, már több hete inzulinozok. Érdekes egyébként, hogy az éhomi eredményem mindig jó volt, és evés után 2 órával mindig 6 alá is ment, de ez senkit nem érdekelt, így bele kellett törődnöm a jelenlegi helyzetbe. Remélem neked nem kell, bár én a diétától egyáltalán nem szenvedek. Minden jót (25 hetes)
2009. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!