Vizeletben aceton?

Figyelt kérdés

1+ az acetonnál az értékem, de a cukor negatív. Az eddigi eredményeimben sosem volt aceton, se cukor. 37 hetes vagyok. Inni szoktam rendesen, szénhidrátot bár nem eszem sokat, de ezelőtt is ugyanígy ettem.


Lehetett ez attól, hogy előző este nem ettem sokat és reggelre már farkaséhes voltam? Az előzőeknél nem voltam ennyire éhes reggel, mint most.



2013. szept. 16. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam kisterhesen nézték rendszeresen az aceton szintet mert vészes hányós voltam és ha volt benne az azt jelentette, hogy kiszáradás fenyeget. Persze ennek a mértéke függ az acenton mennyiségétől.

Inni-inni-inni! 37. héten jó lenne ha 3litert sikerülne, ezzel még a lábdagadást is elkerülheted.

2013. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok, ezért vigyázok a szénhidráttal (nyilván). Nekem mindig olyankor van aceton a vizeletemben, ha kevesebb szénhidrátot eszek az előírtnál.
2013. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is - ahogy a második válaszoló - terhességi cukros vagyok, és nekem is akkor van aceton/keton a vizeletemben, ha kevesebb volt a ch. Cukor nekem sem volt soha, és 4-5 liter vizet minden nap iszom. Elvileg 24 óra alatt ki kell ürülnie, semmi gondot nem jelenthet, igyál most sok folyadékot, és ha meg akarod nyugtatni magadat, esetleg vegyél egy (patikában is kapható) tesztcsíkot, amivel tudod ellenőrizni, hogy van-e még aceton a vizeletedben. Egyébként valószínűleg semmi gond nincsen, tényleg csak annyit jelzett a szervezeted, hogy "éhezett" az elmúlt órákban, azért kénytelen volt zsírt bontani, aminek a mellékterméke az aceton.
2013. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én simán megiszok egy nap 3 liter vizet, vagy teát. Nem is vizesedem egyáltalán, nem dagad semmim.

Szénhidrátot ezelőtt is ugyanennyit ettem és mint írtam, eddig soha nem volt aceton a vizeletemben. Ezért nem tudom ezt mire vélni.

2013. szept. 16. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Akkor is megváltozhat az anyagcseréd a 37. hétre, ha egyébként nem eszel másképp. Gondolom nagyobb lett így a végére a ch-szükségleted, és erre már az eddigi bevitel nem elég. Egyszeri ilyen érték semmit sem jelent.
2013. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kevés szénhidrátot viszel be, és ez veszélyes a babára is, mert akkor nem tud rendesen fejlődni. Igaz, hogy a szülés előtt 2-3 hétten ezt már nem veszik annyira komolyan, de én figyelnék a kellő szénhidrát mennyiségre. Azt viszont nem tudom, hogy neked mennyi a kellő mennyiség. Nekem tudom, hogy 180 ch a napi, de én IR-es vagyok
2013. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!