Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismamák hogy vagytok...

30 hetes kismamák hogy vagytok? Beszélgessünk!

Figyelt kérdés
Keményedés? Várjátok már a szülést? Pocak mekkora? Raknátok fel képet? Amint tudok én is teszek. Nekem nagyon kicsi, kb. mint egy 22 hetes kismamának. Babaszobát, babaruhát, kórházi csomagot mikor készítitek össze? Kisfiú, kislány? :) Várjuk együtt a babát! :)

2013. szept. 16. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) 30+3 vagyok ma. :)Keményedést egyetlen egyszer tapasztaltam eddig, már ha az az volt :) :) első baba, még csak csodálom a változásokat a testemben :) A pocakom átlagos, a védőnőm nem méregeti, nekem kényelmes, nem zavar :) A babaszoba kifestve, kitakarítva, az ágyat a héten szereljük össze :) egyre nagyobb késztetést érzek a mosásra, vasalásra is, de még visszafogtam magam. A csomagokat sem készítettem még össze. Te? Nekünk kisfúnk lesz :) már alig várjuk. Hiányozni fog a várandósság, imádom! :) de már nagyon szeretném megölelni! :)
2013. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, én ma 29+ 3 hetes vagyok. Nálunk kislány lesz. Állítólag nagy a hasam, de mivel első terhesség, összehasonlítási alapom nincsen. Mi még semmit nem szereztünk be, de neten már mindent kinéztünk, egy hónap múlva már szabadságon leszek, akkor fizikailag is beszerezzük a dolgokat. Kicsi és új a lakás, úgyhogy a baba velünk fog aludni (amíg nem költözünk nem lesz külön szobája úgy fél éves koráig) úgyhogy festeni nálunk nem kellett. Aztán még nem szeretnék kerülgetni a cuccokat, amíg végképp nem kell, mert tényleg nagyon spórolni kell a hellyel. Amúgy nem problémamentes a terhességem (cukros is lettem az utóbbi hetekben), de baba növöget, én jól vagyok, keményedést még nem éreztem, nem fáj semmim, csak néha a gyomrom, főleg ha nagyon rugdos a baba.
2013. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! 31+1 hetes vagyok! Első baba lesz nagyon várjuk :)! A múlthéten alkalmam volt megnézni a szülő szobát nem félek a szüléstől de akkor hirtelen el kapott az izgatottság! Mi már össze raktuk a gyerek ágyat és el kezdtem be pakolni a kórházi cuccot el kezdtünk be vásárolni is! :)A hasam nem mondanám hogy keményedik inkább teljesen ki nyomja magát a picurkám és ettől feszes a hasam!
2013. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, és nagy gratula mindenkinek a picihez! Mi néha keményedünk, szerintem a front miatt. A pici fiam, előszeretettel szereti rugdosni a hólyagomat. :D A kiságyat nem tudom mikor szereljük össze, ugyanis a lakásfelújítás még nem ért véget, még abba a szobába ahol mi leszünk a picivel, most kezdtünk bele sajnos, úgyhogy bele kell húznunk. :) A csomagot sem készítjük össze addig amíg nincs kész a babaszoba. :) És amúgy hogy bírjátok a frontokat? Meddig vártatok a picúr érkezésére? :)
2013. szept. 16. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nehezen bírom a frontokat, napi 3 db Magnerotot szedek olyankor, szurkál, húzódik, nehéz, de keményedni még nem keményedek. Nekünk másfél hónapon belül sikerült a baba az elhatározás után, úgyhogy nagyon gyorsan. A 8. héten véreztem, volt egy elég jelentős leválás, de megmarat a baba. Ti mennyit vártatok?
2013. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 30 hetes vagyok, kislány lesz. Most költöztünk másik városba, szóval nálunk még a költözködés, pakolászás is tart, babakocsi és kiságy meg van, csak nincs összerakva. Csomagok nincsenek készen, de lassan el kéne kezdenem vásárolni, meg listát írni. Nekem sem túl nagy a hasam, néha húzódik kicsit. Még a névválasztással vannak problémáink, főleg, hogy mindenki kérdezgeti, és már csak azért se mondunk semmit, nehogy befolyásoljanak.:) Ti tudjátok már a nevét?
2013. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mi sem vártunk sokat, igazából nálunk nem is volt tervezett de valamiért nagyon nagyon jönni akart a picúr. 1 alkalommal nem védekeztünk, mert elkapott minket a hév, és az elég is volt ahhoz hogy jöjjön a baba. :D Igazából összesen 1 évet akartunk még várni, de így sem baj hogy hamarabb jött, már nem is értjük hogy miért akartunk várni vele. :) Nekünk egyedül még a babakocsi meg a fürdető kád nincs meg. De amúgy ruha, kiságy, cumi, babahordozó...stb. minden megvan. :) Már csak a pelenka meg az ilyen egyéb tisztálkodási szerek vannak hátra, amit meg kell venni, mert babakocsit is fogunk kapni. :)

Na hát minket nem tud senki befolyásolni a névvel kapcsolatban. Akinek nem tetszik akkor az kb. így járt, mert mi vagyunk a szülők, mi döntünk. :) Nekünk az apuci után kapja a nevét, ami Ádám lesz. :) Sok embernek nálunk sem tetszik, mert hogy miért az apja után...én meg mondtam hogy mert 1. Tetszik az Ádám név, nekem is és az apjának sincs kifogása, 2. Nem feltétlenül az apja miatt kapja a nevét, mert, ha az apja nem Ádám lenne, a gyerek akkor is az Ádám nevet kapná. Biztos vagyok benne hogy szép nevet fog kapni a picúrka. :) Már annyira várom hogy megérkezzen és lássam a kiságyban békésen aludni. :)

2013. szept. 16. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:
30+4 hetes vagyok és már mi is nagyon de nagyon várjuk,hogy megérkezzen a kislurkó aki kisfiú lesz és ezt minden uh-n előszeretettel mutogatja is a dokinak. :D Mi már szinte mindent megvettünk/kaptunk, már csak apróságok hiányoznak. Már a kiságyat is összeszereltük és alig várom már ott aludjon a picur. Amúgy szerencsére jól viselem a várandósságot kivéve,hogy a hátam majd le szakad és ez sajnos az alvásnál a legkellemetlenebb. Nem tudom másnak is húzódik és szúr e a mellkasa ha oldalt fekszik de nekem a baloldalamon mintha ki akarna szakadni. De már csak pár hét. :) Pocakom nekem sincs nagy senki nem hiszi el,hogy már 10kg-t híztam.
2013. szept. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Hát igazatok van a névvel kapcsolatban, az Ádám szép is. A saját nevemet nem adnám a lányomnak, annyira nem tetszik, de apuka neve nagyon, ha egyszer fiam is lesz, elgondolkodok rajta. A párom családja konzervatívabb ilyen szempontból, a régies neveket jobban kedvelik, nálam viszont a modernebbeket. A másik probléma, hogy ami tetszik még hétfőn, azt kedden már utálom.:D Szerintem mi pont előtte fogunk dönteni.

Mi sem terveztük, de örülünk neki, és szerencsére mindenki jól fogadta.

Az alvás nehéz, nem egyszerű megtalálni a megfelelő pozíciót, és sajnos jön a gyomorsavam is.

A ruhatárunk még picit hiányos, kaptunk is dolgokat, vettem is, de úgy érzem kevés.

2013. szept. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3-dik vagyok! Nekünk tervezett volt és elsőre össze jött aminek nagyon örültünk is :)!!! Én le mértem a pocim 106 cm

Kedves kérdező ha fiam lenne a párommal mi is az Ádám nevet néztük az apukáját Gábornak hívják én adtam volna neki azt is de azt meg ő nem szeretné de kislányunk lesz így valószínű Noéminek fogják hívni! Nekünk szerencsénk van ruha téren ugyan is keresztlányom akkor született mikor nekünk meg fogant a pici így ruhákat nem kell venni csak azt ami nekik is kell! Baba kocsit és béby hordozót és kis ágyat is kaptunk :)Sőt ahova járok vásárolni baba boltba ott is sz eladó szokott nekünk adni ajándékba dolgokat a múltkor pl 10 db pelenkát és kis cipőt is kaptunk meg textil pelust :)! A frontot nagyon megérzem szokott fájni a hasam is! Kicsit így úgymond a vége felé már nehéz éjszaka aludni nagyon rossz fáj a derekam a hátam és a szeméremcsontom is meg nagyon sokat mozog éjszaka is a drágám! De egy biztos már nagyon szeretném a karjaimban tartani!

2013. szept. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!