Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a szülés elötti egyszeri...

Mik a szülés elötti egyszeri juttatások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én csak az anyaságiról tudtam 60.000 forintról ami 4 pecsét után jár. Most meg olvastam egy kommentet amiben juttatásokat mondott egy csajszi csak arra lennék kíváncsi hogy mik azok? Előre is köszönöm a választ!


2009. nov. 5. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én szülés előttiről nem hallottam még. Az anyasági szülés után jár, kell hozzá a baba eredeti születési anyakönyvi kivonata is. Születés után jár még a babakötvény (START - számla), arról sem szabad megfeledkezni, mert az sem jár csak akkor, ha igényled.
2009. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos? Nekem az anyaságira azt mondták hogy ha van 4 pecsétem mehetek érte! (védőnő úgy mondta hogy ha korán vagy halva szülés is van csak 4 pecsét legyen) Fajin nő na mindegy. Hova kell majd érte mennem? Mi az a start számla? Link, vagy röviden valaki letudná írni nekem?
2009. nov. 5. 09:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyaságit szülés UTÁN igényled és csatolod a szükséges dolgokat, többek közt a gyerek papírjait (halva szülés esetén az arról szóló papírokat) és az igazolást.

Start számlát nem KELL igényelni, a MÁK minden gyereknek automatikusan létrehoz egy számlát az Államkincstárnál, rajta x összeggel (nem tudom, mennyi, de nem sok), erről levélben értesítenek téged, asszem a szülést követő kb. 60 napon belül. És a levélben az is benne lesz, hogy ha bemész bármelyik bankba, akkor ott nyithatsz a gyereknek egy saját Start-számlát és oda átteszik a pénzt, neked nincs más dolgod ezügyben, mint a levéllel bemenni egy bankba. De nem nagyon érdemes áttenni, mert a banki számlán se kamatozik nagyon a pénz és az államilag megnyitott számlán se, tehát ttök mindegy. És természetesen a gyerek 18 éves koráig senki se nyúlhat hozzá.


Tehát: szülés előtt nem jár semilyen juttatás, szülés után neked az egyszeri anyasági, a gyereknek pedig a baba-kötvény. És a családi pótlék neked. És a gyes, alanyi jogon. A többi biztosításhoz kötött ellátás (TGYÁS, GYED).

2009. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Így már képben vagyok
2009. nov. 5. 09:30
 5/13 anonim ***** válasza:

A startszámlát szerintem érdemes bankban megnyitni, én legalábbis biztos "elkérem" az államtól. Ahhoz hozzá is lehet tenni, ha van annyi plusz, sőt ha egy évben egyszerre nagyobb összeget befizetsz még rá, akkor max 6000 Ft-os jóváírás jár az államtól a magánbefizetésekre. És kb az alapkamaton kamatozik a pénz a számlát. Én nem hagyom az állambácsinál, ne használják a gyerekem pénzét, mégha az csak 40.000 ft is....


Annál a banknál nyitjuk meg, ahol nekünk is van, összekötjük a kettőt, így interneten bármikor azt is nyomon tudjuk követni. Tényleg nem lehet felhasználni 18 éves koráig a gyerkőcnek, de ha még nem rakunk hozzá semmit, mert mondjuk más megtakarításban gyűjtünk a gyerkőcnek, ez is több lesz, mint a semmi!


Az anyaságit valóban szülés után lehet igényelni.

Szülés előtt semmilyen juttatás nincs, csak Táppénz :o)

Vagy esetleg a Tgyás, amit szülés előtt 28 nappal már lehet igényelni, ha megéri. Akinek sok a táppénze, annak nem éri meg, mert a tgyás így is úgy is fél évig jár. Utána Gyed, ami szintén alacsony összeg.

2009. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Te válaszod is! Jól hangzik a start számla legalább nem úgy indul a gyerekem az életbe mint Én! Mennyi oda a max befizetés? 40 az "alap tőke" az államtól ha jól értem? Ez tök jó hallottam már de lövésem nem volt róla hogy mi ez!
2009. nov. 5. 09:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy évben max. 120 ezret tudsz befizetni!Ha a szülő is tesz rá pénzt akkor tényleg még + az állam is tesz hozzá...az alap pedig egyszeri 42.500 Ft!A kamat pedig valami 6,5% de ez nem biztos!
2009. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...jah és 18 éves koráig nem nyúlhat hozzá senki...utána is csak a gyerek,a szülő fizethet rá de nem veheti ki!A gyerek pedig nem költheti akármire a kivett összeget...lakás,tandíj,autó,házasság,család tervezés!De ez így is megéri!Ha a lakás vagy autó 40%-a is az összegyűjtött összeg,már megéri!Persze ez szegényebbeknek kedvez!A módosabb fajtának nincs rá szüksége :PPP
2009. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A babakötvényről bővebb infot itt tudsz gyűjteni:

[link]

Itt tudsz olyat is, hogy összehasonlítod az egyes bankok ajánlatait.

Egyébként ha nem akarsz befizetni plusz pénzeket, akkor az államnál hagyva kamatozik a legjobban. A bankok nevetségesen alacsony kamatot adnak az alaptőkére, ők az évközi befizetések után adnak magasabb kamatot.

2009. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!!! Hasznos volt mindenkié!
2009. nov. 5. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!