Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai (12 hetes) vizsgálat...

Genetikai (12 hetes) vizsgálatra kell kérni időpontot?

Figyelt kérdés
Nyíregyháza
2009. nov. 5. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy konkrétan Nyíregyházán hogy mennek a dolgok,de szerintem általánosan mindenhol adnak időpontot,nem kell külön kérni.

ha már voltál terhesgondozóban,akkor elvileg adniuk kell időpontot.

2009. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most nagyon nagy butaságot fogok kérdezni, de én csak a védőnőknél voltam. (Meg persze előtte orvosnál: magán nődoki, háziorvos, fogorvos) Ez nem ugyanaz mint a terhesgondozó? (Kérlek ne nevess ki.)

A védőnők adták a lapot és ők nem mondták.

2009. nov. 5. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem adtak és nem is kellett külön időpontot kérni. Simán odamentem és megcsinálták. (Kecskemét)
2009. nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a héten voltam ezen a vizsgálaton!Nem kell időpontot kérni,csak vidd magaddal a terheskönyvedet.Amikor már betöltötted a 12.hetet,utána menj(a 13.héten)!

Ha odaértél a rendelőintézetbe,biztosan van egy kis ablak,ahol le tudod adni a kiskönyvedet...aztán szólítanak!

13 hetes

2009. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és azt is, hogy nem gúnyoltatok ki a tudatlanságom miatt.
2009. nov. 5. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Genetikai ultrahangot akkor csinálnak, ha valami gondot lát a nőgyógyász meg talán akkor ha elmúltál 35. A genetikai uh-ra időpontot kell kérni általában és a nőgyógyász utal be. Ha viszont a 12 hetes ultrahangra gondolsz, amin a tarkóredőt és egyéb fejlődési dolgokat néznek, akkor vagy a nőgyógyászod vagy a rendelőintézetben az ultrahang vizsgálóban. Nálunk oda is ajánlatos időpontot kérni, mert sokan vannak és előbb sorra kerülsz. Érdeklődd meg, hogy Nyíregyházán milyen módon kell menj és ultrahangra vagy genetikai ultrahangra. Boldog babavárást
2009. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

a 12 hetes uh is genetikai szűrés.

Amúgy első vagyok,és nem gúnyolunk ki,nem vagy tudatlan,inkább kérdezz.

Amikor teherbe estél,gondolom elmentél dokihoz,aki megállapította,hogy tényleg baba lesz.

Rá szokták írni a papírra,hogy "terhesgondozóban jelentkezzen!"

Ezek után mentél a védőnőhöz,aki adta a kiskönyvet,és a beutalókat(belgyógy,fogászat,labor)

Ezeket doki lepecsételi,csak így tudod elvégeztetni a vizsgálatokat.

A terhesgondozás nálunk (Sopron)a kórházban van,és nődoki rendel,ő ad időpontokat.Kérdez,nincs-e panasz,van-e magzatmozgás,ilyenek.

Előtte minden alkalommal védőnőhöz kell menni,aki súlyt,vérnyomást mér,vizeletet vizsgál,és válaszol a kérdéseidre,ha tud.

Magán rendelőben nem tudom ez hogy működik,de gondolom ott is a doki ad időpontokat,akár milyen vizsgálatra.

Nem úgy van az,hogy fogod a kiskönyvedet,és beadod az ablakon,és majd szólítani fognak...

2009. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Biztos igazad lehet, de nekem sajnos volt részem genetikai ultrahangban, mert a nődokim (Szekszárdon 16.héten) látott valamit, amiért fontosnak tartotta, hogy Pécsre menjek el genetikai uh-ra. Adott beutalót és elmagyarázta, hogy van A, B és C jogosultsággal rendelkező orvos, A:háziorvos B: Nőgyógyász C: Genetikus. Ezért fontos, hogy a genetikus is nézze meg a babát, hogy ő lát-e valami rendelleneset. Szerencsére minden rendben volt.
2009. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!