Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer mellett terhesség?

Gyógyszer mellett terhesség?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy nap nem veszi be a gyógyszert és együtt van a párjával úgy mennyi az esélye a terhességnek?
2013. szept. 20. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok százalékot mondani neked, de itt az én példám:

a nyáron eltört az orrom, és a tamponálás miatt rohadtul szenvedtem 4 napig. Első nap lehetséges, hogy kimaradt egy bogyó, az is lehetséges, hogy a másnapit sem vettem be, mert nem voltam teljesen magamnál. ez volt júniusban. júliusban 3 hetes terhes voltam.

Elég egy bogyó kimaradása (vagy késés) is ahhoz, hogy gyengüljön a védelem...

2013. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz gond. Mindegyik tabletta tájékoztatóján ott van, hogy ha egy szem kimarad, a védelem még nem gyengül. A dokim szerint három nap alatt ürül ki a szervezetből a hormon, ha valaki nem szedi be a tablettát. Az első válaszoló esetében is ez történt. Egy szem kimaradás miatt viszont nem lehetsz terhes. Ha így lenne, nekem már sok gyerekem lenne. Még az első babát várom és amikor abbahagytam a tabletta szedését csak akkor lettem terhes. A tabletta szedése mellett soha, pedig hidd el, én is voltam feledékeny. Ha kettőnél többet hagysz ki, akkor kell kiegészítő védekezés :-)
2013. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

'Nem lesz gond. Mindegyik tabletta tájékoztatóján ott van, hogy ha egy szem kimarad, a védelem még nem gyengül.'


Pont hogy a betegtájékoztatóban benne van, hogy mivel a mai, modern fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogyha 1 szem kimarad, már gyengülhet a hatás!:) Sőt, ha valaki abbahagyja a szedést, a gyógyszer képes 1 nap alatt kiürülni a szervezetből, így egyből teherbe lehet esni az abbahagyás után. Javaslom olvass el egyet!:)

Sőt, ha valaki 12 óránál többet csúszik a bevétellel, már akkor is ajánlott 7 nap óvszeres védekezés!

Szóval kérdező ha kimaradt 1 szem, mindenképpen pótold be és 1 hétig védekezzetek más módon!

2013. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Igazad van, mert az kimaradt, hogy melyik héten felejtette el a tablettát a kedves kérdező bevenni. Ha a ciklus elején, akkor valóban csökkenHET a hatás, ha a vége felé, akkor már nem olyan nagy gond. Én csak a doki véleményét és a saját tapasztalataimat mondtam el. Biztos nem is vagyok olyan szupernő és a párom sem szuperkan, de nekünk soha nem lett "gond" belőle, pedig jó sokszor elfelejtettem bevenni én is. Nekem a doki mindig azt mondta, egy nap alatt még ezek a tabletták sem ürülnek ki, legalább 3-4 nap kell hozzá. Nem kell ebben hinni, ha valaki nagyon parás, vagy tényleg gond lenne egy gyerek, az védekezzen máshogy is. :)Gondolom azért a véleményünket szabadon kifejthetjük ezen az oldalon :)
2013. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

"Igazad van, mert az kimaradt, hogy melyik héten felejtette el a tablettát a kedves kérdező bevenni. "

Tök mindegy, hogy mikor felejtette el. Minden kimaradt szemnél csökkenhet a hatás. Nem feltétlenül csökken is, de csökkenhet! Az, hogy te néha-néha elfelejted bevenni és még nem lettél terhes, az nem jelenti azt, hogy nem is fogsz az lenni. És tudod kedves válaszoló pont te leszel majd lehet egyszer az egyike azoknak, akik fogamzásgátló mellett lettek terhesek. És nem azért, mert a fogamzásgátló a hibás, mert nem véd megfelelően, hanem te nem veszed figyelembe azokat a dolgokat, amik gyengítik a hatást.

És valóban van egy olyan része a dolognak, amikor ha kimarad a tabletta, akkor még nagyobb az esélye a gyógyszer hatásának csökkenésére, de egyébként tök mindegy! Minden egyes kimaradt szemtől csökkenhet a hatás! Ez egyértelműen benne van a betegtájékoztatóban! Nem biztos, hogy csökken is, de csökkenhet!

2013. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

82%-os:

Ne beszélj hülyeségeket. Bizony 1 szem tabletta kihagyása esetén is létrejöhet terhesség.

Lehet, hogy neked sem hatott akkor, csak szimplán nem estél teherbe. Ugyanis még védekezés nélkül, ovulációkor sem 100%, hogy teherbe esik az illető.

Simán lehet, hogy gyengült a hatása, csak akkor éppen megúsztad.


Nem kell felelőtlenségre biztatni másokat. Lehet, hogy a te életedbe belefért volna egy gyerek akkor, de máséba meg lehet, hogy nem.

Vajon tartod majd a hátad, ha a te tanácsod miatt vki nem védekezik pluszban, ha kihagy egy szemet?


Az meg, hogy 3 nap alatt ürül ki....

Nem az számít, hogy mikor ürül ki, hanem hogy mikor csökken le olyan mértékben a szérumszintje, hogy már nem hat.

És bizony a tablettákban lévő hatóanyagok féléletideje kb. 1 nap.

2013. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Második vagyok. Olvasd el kérlek a válaszomat még egyszer és alaposan. Abbahagytam a fogamzásgátlót és úgy lettem terhes. Most 19 hetes vagyok és iszonyatosan boldog. Egy édes, cuki kisfiút várok. Nyilván a dokim is hülye, de interneten is van egy táblázat,ami szerintem hasznos lehet.

[link]

Itt is azt írják például, ha a második héten kimaradt egy szem és eltelt több, mint 12 óra, de előtte rendben beszedte az illető a tablettát, akkor nem kell kiegészítő védekezés.

Nekem amúgy mindegy. Nem szeretnék ezen többet vitatkozni. :) Én mondtam egy ellenpéldát. Biztos szerencsés is voltam. Bár a legjobb dolog az életemben az volt, mikor abbahagyhattam a tablettát és megfogant a kisfiam. :) Kívánok mindenkinek minden jót! :)

2013. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves 82 %-os!

Az egy dolog, hogy az első gyereked hogyan fogant. De ha ezt a későbbiekben is tovább játszod, akkor ne lepődj meg, ha a második gyereked már nem a gyógyszer abbahagyása, hanem még a szedése alatt megfogan!:)

És hiába erőlködsz itt. Senki nem mondta itt, hogy tutira terhes lesz az a valaki, aki kihagy egy szemet, de hogy csökkenhet tőle a gyógyszer hatása, az igen! Az lehetséges. És valakinél ez egyet jelenthet akár egy nem kívánt terhességgel is.

2013. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

- Ha 12 óránál rövidebb időt késlekedett a készítmény bevételével, a fogamzásgátló hatás még megbízható. Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut, és a következő szemet a megszokott időpontban vegye be.

- Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a filmtabletta bevételével, a gyógyszer megbízhatósága csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a fogamzásgátló hatás gyengülésének veszélye.

Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is).


Kedves 82 %-os!

Tudsz olvasni?

Ha 12 órán túl veszi be valaki a tablettát, akkor már csökkenhet a gyógyszer megbízhatósága. Akkor szerinted, ha valaki be sem veszi??? Ráadásul ez többször is előfordul?

2013. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Tudok és te? Az áll ott, hogy ha a második héten felejtette el bevenni az illető a tablettát, de ez csak egy esetben fordult elő, akkor egyéb teendő nincsen, pótolni kell a tablettát és kész. Ha többször előfordult a kihagyás vagy a ciklus folyamán máskor történt, hogy nem vette be a tablettát, akkor kiegészítő védekezés szükséges. Csak valahogy ezen elsiklik itt mindenki, mert csak a lepontozás és a lehurrogás a cél. Én sem azt mondtam, hogy semmi gond nem lesz, hanem azt, hogy figyelembe kell venni, mikor történt a tabletta kihagyása és hányszor fordult elő ez az eset a ciklus folyamán. És igen, csökkenhet a hatás, de azért nem az a jellemző, hogy egy szem kihagyása után rögtön terhes lesz valaki, mint ahogy az is előfordul persze, hogy 100 nőből egy, aki kihagyás nélkül szedi a fogamzásgátlót terhes lesz a tabletta mellett is. Ez utóbbi sem gyakori. Senkit nem biztatok arra, hogy ne alkalmazzon kiegészítő védekezést. Írtam is, ha valakinek gáz lenne a baba, akkor védekezzen mashogy is. Azonban ezen szintén elsiklott a figyelmetek.
2013. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!