Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angelsound szívhangfigyelővel...

Angelsound szívhangfigyelővel először hallgattuk a pici szívét. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, légyszi válaszolnátok!?

Figyelt kérdés

Szóval ahogy bekapcsoltuk nagyon halk volt,azt hittem ilyen is lesz és ezért a legmagasabb hangerőre állítottuk.Aztán ahogy megmozdítottam a fülhallgató zsinórját,úgy jobb lett az érintkezés és olyan hangos lett és sípolt össze vissza,hogy majdnem kivitte a fülemet. remélem a hangerő magassága és az ultrahang erőssége nem függ össze és nem lett a kisbabámnak baja???

(lehet,hülye a kérdés ,de az ultrahangon sem szokták a szívhangot bekapcsolni sűtűn,mert a baba halláskárosodott lesz..ezt mondták)



2013. szept. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van a 18. héttől használtam!

Az ultrahangon azért zavarja a babákat mert HANGOS, Te is hallod! Akkor bizony Ő is hallja.

Ezt a készüléket nem hallja, de ellenben vannak babák akiket zavar, és "elmennek" előle! Pl. Az én kislányom sem szereti...

De nyugodj meg, semmi baja nem lesz!

Tudom, nehéz megállni de egy héten 2-3 nál többször ne hallgatózz, ha megtaláltad a szivecskéjét, kapcsold is ki:)

Akkor használom/használtam mikor nem éreztem úgy mint máskor, vagy rég voltam dokinál.


Amúgy ha recseg az egyikbe, dugd át a másik lyukba! Kettő van rajta:-) én is hasonlóan jártam:-)


39+1hkm

2013. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh,köszönöm a gyors válaszodat,megnyugodtam!

Persze,nem fogjuk sokat hallgatni,a férjem megtiltotta,neki fontosabb,hogy a baba jól érezze magát és igaza van,nekem is fontosabb,de azért néha meghallgatjuk majd.Heti 1 max 2 alkalommal és kevés ideig!

Látom lassan szülsz, könnyű szülést,jó egészséget Nektek! :)

2013. szept. 21. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, a kórházi UH ezerszer erősebb zajokat ad attól függetlenül, hogy bekapcsolják-e, hogy hallható legyen a szívhang. Ráadásul a hangerő tekerésével ő nem hall hangosabbat, hiszen az csak a hangerőt állítja, nem maga az UH erősségét. Én nagyon szerettem a szívhangfigyelőt, de miután elkezdett mocorogni a babám, már csak akkor használtam ha éppen már több órája nem éreztem mozgást, és aggódtam.
2013. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csaponane ***** válasza:
Szia, én imádtam a szívhangfigyelőt :) nekem sokszor adott megnyugvást, mert kislányom bent eléggé lusti volt :) Na persze mióta megszületett meg sem áll :) Szóval, ha úgy érzed a lelkednek segít hallgasd meg vele a picit, de az igaz hogy ne sokáig hagyd a pocakodon, mert tényleg nem szeretik és ha alszik éppen lehet fel is kelted vele. (én jártam így) Az viszont butaság hogy a hallását rontaná, hiszen én úgy gondolom olyat nem hoznának forgalomba ami káros a baba egészségére. Jó egészséget nektek! Egy 11 hónapos kislány Anyukája :)
2013. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Attól mert te felerősíted a hangerőt a készüléken, a babának nem lesz baja. Ez ultrahang, amit az emberi fül nem érzékel, te sem hallod, a baba sem hallja. :) A megahertz-en amivel működik ez a készülék, te nem tudsz állítani, gyárilag van beállítva. Összefoglalva, ha te felveszed a készüléket a legnagyobb hangerőre, az kb. olyan, mintha a legkisebb hangerőn hallgatnád, mert az erőssége a készüléknek nem változik. Én a 14. héten kaptam, de mint kiderült összetévesztettem folyamatosan a saját ütőeremmel a baba szívverését, mert az ütőerem is ott van lenn két oldalt a szeméremcsont környékén és ráadásul elég gyorsan vert ahhoz, hogy azt higgyem, a baba szívét hallgatom. A 18. héten hallottam elsőnek a pici szívét és az már tuti az volt. Nálunk amúgy a védőnő a 20. hét előtt nem ajánlja. :) Baja viszont tuti nem lesz a babádnak :)
2013. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többiek válaszait is!

Igen,nagyon nagy megnyugvás hallani,én most azért vettem meg,mert most hagytam abba nem rég az utro szedését és amíg nem jutok a következő ultrahangra ,addíg jó hallani,hogy hormon nélkül is már minden rendben a babával!

Mindenkinek gratulálok a babákhoz és jó egészséget nektek is!

2013. szept. 21. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!