Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak az oltottak válaszoljanak...

Csak az oltottak válaszoljanak! Nem féltek az oltás következményétől?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni a döntésetek okát és,hogy sok terhes oltatott-e.Jövő héten megyek én is ,23 hetes vagyok.Azért kértem,hogy csak az oltottak írjanak mert a nem oltatók rémtörténeteire már nem vagyok kíváncsi!!
2009. nov. 6. 08:34
 1/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
47%
12 napja oltottak be mindkettővel (régi+új), semmi bajom és nem is félek, viszont ha terhes lennék, hát én is gondolkodnék rajta.
2009. nov. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen megértelek!!Én nem félek !A nőgyógyászom és a családomban élő orvos tanácsára döntöttem így ,persze 1 hónapja orvosról orvosra járok és tájékozódom!Voltam genetikusnál,infektológusnál,belgyógyásznál stb.23 hetes vagyok és 3 napja megkaptam az oltást.Én nem beszéltem senkit sem rá sem le ,de azon nagyon kivagyok akadva,hogy aki nem oltat az nem csinál mást mint az oltottakat ijesztgeti.Ők beszélnek pánikkeltésről és túlzásról de egyfolytában bennünket paráztatnak.Nem tudom mire jó ez hiszen mi is féltünk de bennünket ez győzött meg.Folyamatosan úgy kell éreznem magam mintha valami bűnt követtem volna el!Pedig én minden adatot kikértem és 100 orvosnál voltam mielőtt döntöttem.Ráadásul nem is helytállóak amit írnak!Beszélnek higanymérgezésről de azt nem mondják,hogy ez nem a fémes higany hanem a szerves higany ami 1 hét alatt ürül minden konfliktus és egészségkárosodás nélkül a szervezetből(minimális adag van az oltásban és nem MÉRGEZŐ)Arról is beszélnek,hogy élő vírus pedig NEM ÉLŐ VÍRUS!De azt sem értik meg,hogy nem a h1n1 a veszélyes hanem a szövődményei.Én pont 7,8,9 hónapos leszek amikor tetőzik a vírus és akkor a szervezetem már a babára és a szülésre koncentrál,egy legyengült immunrendszerrel és nem szeretnék 8 hónaposan 1 kétoldali tüdőgyulladást 40 fokos lázzal,akkor biztos károsodik a gyerekem!
2009. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak is köszönöm a választ, de légyszíves csak terhesek válaszoljanak akik beadatták.Köszi!
2009. nov. 6. 08:56
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem lettem beoltva, de a családom és a gyerekeim igen. Nekem tojásallergiám miatt a nőgyógyász nem javasolta :-( (34 hetes kismama)

Pedig szerettem volna, de inkább nem kockáztatok. Az egész családom és a rokonaim is le lettek oltva. Így remélem, hogy nekem, és a picinek nem hozzák haza.

Én mindenkinek csak azt tudom javasolni, ha nincs kizáró ok, akkor oltassa be magát.

Csak azt tudnám, hogy egészséges, felnőtt emberek miért ózkodnak annyira az oltástól?

2009. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megértelek,hogy nem kockáztatsz.Ha a család be lesz oltva akkor szerintem te védve vagy ,nem viszik haza.Én nem is azon vagyok kiakadva,hogy félnek tőle csak azon,hogy hamis adatokkal ijesztgetik az oltottakat és nem is járnak utána,itt ott hallanak valamit ahhoz hozzátesznek és ez a "tudományos"véleményük ami nem tűr ellenvetést!Boldog babavárást és jó egészséget nektek!
2009. nov. 6. 09:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En meg csak jovoheten kaptam idopontot az oltasra (beadatom) de remelem azert nem gond, hogy irok.

Hogy miert dontottem ugy, hogy beoltatom magam:


Mert egy kismama immunrendszere nagyon gyenge. Egyreszt vedi sajat magat meg a babat is. Tehat ha egy virus a szervezetebe jut akkor a szerveztnek ket valasztasa van. Vagy a virus legyozoesevel lesz elfoglalva de ekkor viszont nem koncentral a babara mert ugye sajat magat vedi. Ez a termeszet rendje, megvedni a sajat szervezetet utanna johet mas. A masik megoldas, hogy megprobalja a babat is vedeni de akkor viszont nem koncentral 100% a virus legyozesere es igy atmehet a virus szovodmenyekbe, sulyos tudogyuladasba stb. Ezert veszelyes ez a virus. Nem maga a virus okoz gondot hanem a gyenge immunrendszerrel van a baj ami nem tud megbirkozni a virussal. En szemely szerint ugy vagyok vele, hogy felek mint mindenki de nem kockaztatok. Eddig szovodmenyekrol nem hallottam, hogy barmi gond lett volna azoknal akik megkaptak az oltast de viszont annal tobb gond volt azoknal akik nem kaptak meg es gyenge immunrendszerrel rendelkeztek. Felre ne ertsetek itt nem egeszseges emberekrol beszlek akiknek a szervezetuk le tudja gyozni a virust hanem gyenge immunrendszeru kismamakrol, leguti betegsegben szenvedokrol. En nem vagyok benne biztos, hogy az en immunrendszerem eleg eros ahoz, hogy megvedje a babat, sajat magat es meg le is gyozze a virust. Igy ugy gondoltam megszerzem a vedetseget. Persze ez mindenkinek a sajat dontese es nem itelem el azt sem aki beadatja azt sem aki nem.


25 hetes kismama

2009. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is vacillálok még, de nem feltétlenül a rémhírek miatt. amikor pár éve megkaptam a sima védőoltást, 1 hónapig beteg voltam. (38 fokos láz...)Amikor most kérdeztem a háziorvosomat, hogy mi a véleménye, azt mondta, hogy eddig 2 védőoltást adott be, mindkettőre elég furcsán reagált a szervezetem, úgyhogy várjunk még. De ez csak az én sztorim! A férjem tegnap vette fel mindkettőt, mert félt minket (+ ha jön a járvány nem jöhet be velem a szülésre, ha nincs védőoltása és a kórházban látogatási tilalom lesz)+ az eü-ben dolgozik. Én még várok. Bízom a nőgyógyászomban. Ha ő azt mondja, hogy oltassam be magam, akkor lehet, hogy megteszem. Nem ítélem el azokat, akik beoltatják magukat, azokat sem akik nem. Mindkettőt egy dolog vezérel: a félelem (az egyik a vírustól a másik az oltás szövődményeitől fél). 29 hetes kismami
2009. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én egy hete kaptam meg a szezonálisat ma meg a másikat.. még élek :)
2009. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!