Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet lelkileg felkészü...

Hogyan lehet lelkileg felkészülni a szülésre?

Figyelt kérdés
Lassan közeledik az idő, és még úgy érzem, bizonytalan vagyok. Első babánk lesz. Oda-vissza tudom, mi fog történni, eü-ben dolgoztam 5 évet, mielőtt munkahelyet váltottam, láttam már szülést, nem egyet és két szülésfelkészítő előadásra is elmentünk, a biztonság kedvéért, hogy a párom is lássa, tudja, miről is lesz szó (ott lesz velem). De mégis, egész más most itt állni a küszöbön. A biológia csak egy dolog, de lelkileg erre hogyan lehet felkészülni? Erről egyetlen tankönyv sem szól. Ott tartok, hogy akármi történik is velünk, az én felelősségem, nehogy rosszul csináljak valamit, nehogy baj legyen. Vajon mindenre gondoltam, mindent átvettem fejben? Vajon elég jól fogom csinálni, stb.? A fájdalomtól nem félek, ez az egy, ami nem ért utol, kemény nő vagyok, sokmindent éltem már át, és ennek legalább értelme és kézzel fogható, ölelhető eredménye is van, nem úgy, mint egy átlagos sérülésnek, vagy műtét utáni lábadozásnak. De vajon milyen lesz ezt átélni? Nem fogok bepánikolni? Annyi bajt, szövődményt, problémát ismerek, nagyon félek, hogy bajunk esik és én leszek ezért a hibás. Ti hogy lazítotok, hogyan készültök fel erre lelkileg?
2013. szept. 24. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
sehogy!törődj bele hogy fájni fog de olyan gyorsan tùlleszel rajta hogy csak na:)amint a kezedbe adják elfelejtesz mindent!!!könnyű szülést kìvànok!egy 13 hòs baba anyukája
2013. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, ilyen dolgokon a nagy többség nem gondolkodik (persze, ha tévedek, akkor majd biztosan kijavítotok). Szerintem ilyenek annak járnak a fejében, aki eü-ben dolgozik, mint Te, vagy akinek a babájával/szülésnél történt valami, és ezekkel összefüggésben egy kicsit több dolgot látott, élt meg, mint a nagy átlag. Én az utóbbi tábort gyarapítom. Mikor először voltam terhes, meg sem fordult a fejemben, hogy bármi történhet, tényleg, eszembe sem jutott. Aztán a második babám betegen született, ami már a terhesség alatt kiderült. Na, ott megedződtem rendesen. :( Most várom a harmadik babánkat, igaz, van még időm a szülésig, de nagyon gyakran esek kicsit pánikba, és sajnos én sem tudom egyelőre, hogy hogy lehet a szülésre lelkileg felkészülni. Az első terhességemnél nem volt rá szükségem, mert csak izgatottan vártam, hogy mi, hogyan fog történni. A második szülésemnél meg nem nagyon tudtam a saját lelkemmel foglalkozni, volt aggódnivalóm bőven. Hogy most hogyan lesz, nem tudom. Már arra is gondoltam, hogy felkeresek egy pszichológust, de nem annyira szimpatikus ez a verzió. Persze, a Te eseted egészen más. Ha minden rendben van a Babával, és Veled is, akkor ne aggódj. Gondolj arra, hogy nem történhet másként, minden rendben lesz - és úgy is kell lennie!
2013. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenkiben van egy kis félsz, hogy mi van, ha valami szövődmény lép fel. Próbálj meg inkább arra koncentrálni, hogy minden rendben lesz, hallgass az orvosra, a testedre, meg a babára. Tudni fogod, hogy mit csinálj, pánikolni pedig nem nagyon lesz időd, lehetőséged, mással leszel elfoglalva. Próbálj tudatosan lazítani. Jógáztál már? Valami olyasmi az alap. Az orvosnak, szülésznőnek pedig az a dolga, hogy figyeljenek rátok, az ő felelősségük, hogy ne történjen baj. Oltári nagy élmény, és szuper volt az egész (nekem legalábbis), bár azért voltak durva részek.
2013. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is az első szülésemre készülök, 35 hetes vagyok. Tehát szülésből amatőr vagyok, de a "lelki felkészülések"-ben van egy kis tapasztalatom. Tanulmányaim (vizsgák), állásinterjúk, munkaszituációk (tárgyalások, prezentációk) során a sikereimet a lelki felkészüléseknek köszönhettem. A lelki felkészülés pedig nem áll másból, mint az ember először is tájékozódik, "szakmailag" felkészül, kijelöli a célt, elképzeli (sokszor) a szituációt, tisztában van a veszélyekkel és buktatókkal, de ugyanakkor mégis arra koncentrál, hogy esetében minden jól fog menni, tehát pozitív gondolatokat társít. Az elkerülhetetlent (fájdalom) el kell fogadni és a saját céljaidra fordítani, eszközödnek tekinteni: pl fájás közben elképzeljük lelki szemeinkkel, hogy most nyílik a méhszáj, folyamatban a tágulás. Az egész "lelki felkészülés" a gondolat teremtő erejébe vetett hit alapján működik. Soraidat olvasva, nagyjából helyén vannak szerintem ezek a dolgok, szóval jól szerintem jól csinálod! ;-) Könnyű, "sikeres" szülést! Hányadik hétben vagy?
2013. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) 34. hét, még van egy kis időnk :) igyekszem pozitívan végiggondolni sokszor, mi-hogy lesz, és a jóga sem rossz ötlet, kevés időt szántam most arra, hogy leüljek és lazítsak, lázasan készülünk :) pakolásztam, takarítottam, a szokásos :) de most szánok majd időt a nyugalomra, lazításra is. Köszönöm mindenkinek még egyszer! :)
2013. szept. 24. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 5 hete szültem, és őszintén szólva azt hittem felkészültem, de aztán kiderült hogy nem, mert erre nem lehet felkészülni. Főleg arra nem, hogy vajúdás közben közlik hogy muszáj császározni, én pánikrohamot kaptam, pedig ilyen életemben nem fordult elő még velem. Haza akartam menni, leülni egy jó film elé egy pizzával, én nem szülök, nem maradok itt, mondtam a férjemnek. Szédültem, rosszul voltam, halálfélelmem volt. Szerencsére csak pár percig tartott. Végül jó emlékem maradt a műtétről is, mert a dolgozók azzá tették. Ezzel csak azt akarom mondani hogy eltervezed mi hogy lesz, mit hogyan szeretnél, és kicsi az esélye hogy úgy is lesz. Könnyű szülést kívánok!
2013. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem csak 3 napom van, de én is nagyon félek.

Nem a szüléstől, nem is a fájdalomtól az csak egy állapot ha félek tőle hanem muszáj lesz átélnem akkor meg minek?

Félek hogy valami baja lesz, mert akkor én megbolondulok az biztos, kicsit attól is félek hogy milyen lesz, a körülményekre gondolok, láttam már a szülőszobát, oda járok nst-re, de az még sem ugyanaz, remélem nem éjjel fogok szülni.

2013. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyik oldalról én is arra gondoltam, hogy ne éjjel, másikról pedig mégis inkább éjjel... hátha akkor nagyobb csend, nyugalom van, nincs olyan nagy forgalom, nem tudom. De természetes módon mindenki fáradtabb éjjel, de két fájás között is jobban elalszik akkor az ember, nem tudom. Mindennek meg van az előnye és a hátránya is. Igyekszem úgy gondolkodni, hogy ne adjak energiát a negatív gondolatoknak és vidáman, felszabadultan menjünk majd be. Kíváncsi vagyok és izgatott, nagyon. Mindenkinek könnyű szülést, és aki már túl van rajta, annak boldog babázást! :)
2013. szept. 25. 09:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Jobb nappal szülni, én nappal szültem, kipihentebb még az ügyeletes és a szülésznő is, mert a biológiai óra mindenképpen arra ösztökél hogy aludj ha sötét van. Én nappal szültem és egyedül voltam a 6 szülőszobára, tehát szerencse is kell.
2013. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!