Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg vagyok rémülve! Milyen...

Meg vagyok rémülve! Milyen veszélye van a terhesség alatt kialakuló magas vércukor szintnek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam vércukor mérésen és 7,6-ot mutatott de a vérvételen csak 5,5 ös diétázást írt elő a védőnő.Mennyire veszélyes ez az érték?Első babát várom,31 hétben vagyok.
2009. nov. 6. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez épphogy magasabb a megengedett értéknél, sőt, úgy tudom 7,8 -nál van a diéta határ. Nekem 7,1 volt, engem óvatosságra intett a doki, és néhány szabályra felhívta a figyelmem. Ne aggódj, nem lesz baj, ha odafigyelsz a szénhidrát bevitelre, és még néhány dologra, amit majd elmagyaráz a védőnő, vagy a dietetikus, ha elküldenek oda...
2009. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen.A védőnő adott egy hetet,hogy tudjam csökkenteni a vércukor szintemet és ha nem sikerül akkor tovább küld majd valakihez.Veszélyes lehet a babára nézve?

Nem érdekel ha nekem lesz valami bajom csak a babának ne legyen semmi baja!Nekem csak az a fontos,hogy ő egészséges legyen és ne essen semmi baja.

2009. nov. 6. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne rémüldözz, nincs katasztrófa. Először is nem olyan magas ez az érték, biztos elég lesz a diéta is. Ha megnyugtat, nekem 15 hetesen derült ki a cukorbajom, egy zsemle után 9,2 lett. Szerintem nálam nagyobb gáz van, mégis jól vagyunk, a baba és én is. A legfontosabb valóban a szénhidrátbevitel. Naponta egyél legalább 6-szor keveset. Délelőtt ne fogyassz tejterméket, a mézet, cukrot, aszalt gyümölcsöt felejtsd el. Inkább tönköly kenyeret egyél, a fehérlisztes dolgok is felejthetők. Semmi csoki, sütike, pogi meg ilyenek. zöldségek jöhetnek, köretnek inkább azt egyél, és nagyon kevés krumplit és rizst fogyassz. Ami fontos még, hogy nem szabad a szénhidrátot megvonni, igenis kell enni, mert kell a babának. Normalizálni csak úgy tudod, ha odafigyelsz az étrendre, lehetőleg minden nap ugyanakkor eszel, és nem "bűnözöl". Minta étrendet tudok adni ha kell, de magadnak is össze tudod állítani hogy miből mennyit egyél. (26 hetes mami)
2009. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja! A babára veszélyes lehet a magas vércukor szint, de nem az ami neked van, emiatt ne aggódj!
2009. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen sokat segítettetek és sokkal nyugatabb vagyok.
2009. nov. 6. 18:38
 6/8 A kérdező kommentje:
elküldenéd a minta étrendet megköszönném.
2009. nov. 6. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:

18.29-es vagyok

Szóval 1 napi mintaétrend 170 g szénhidrátra (ch)

Reggeli: 25 g ch 7.30-kor

Tízórai: 25 g ch 10-kor

Ebéd: 50 g ch- 12.30-kor

Uzsonna: 20 g ch 15.30-kor

Vacsora: 30 g ch 18.30-kor

Utóvacsora: 20 g ch 21-kor

Reggeli: 2 szelet "ceres" tönköly kenyér vajjal, felvágottal, 1 retek + 2 dl gyümölcstea (üresen) Kb. 25 g ch.

Tízórai: 10 dkg alma, 10 dkg ananász (nem befőtt!) + 3 korpovit keksz

Ebéd: Húsleves zöldséggel és hússal (tészta nuku), 20 dkg sült krumpli + 1 rántott szelet

Uzsonna: fél zsemle (+ vaj, + szalámi) 1 kefír

Vacsora: 1 zsemle vagy 5 dkg kenyér, 2 virsli, tea

Utóvacsora: ez lehet gyümölcs, abonett, kis vacsora maradék a lényeg az, hogy 20 g szénhidrát legyen, pl.: 20 dkg alma + 2-3 korpovit keksz, vagy 4-5 abonett körözöttel vagy ilyesmi


A neten próbáld megkeresni, hogy miben mennyi a szénhidrát, vannak ilyen táblázatok, abból ki tudod kombinálni, illetve magad is kimérheted. A lényeg, hogy minden nyers állapotban kell mérni, aztán főződ, sütöd és eszed:-)

2009. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen.
2009. nov. 9. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!