Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a pocaklakóm minden nap csuklik?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok. Ez normális jelenség, hogy minden 1x vagy 2x csuklik a babám a pocimban? Nem sokáig, de mindennap.
2007. okt. 1. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez teljesen normális. Igaz, az enyém egyszer sem csuklott eddig (35 hetes vagyok), de ez nem jelent semmit. Valószínű,hogy a te babád születése után is sokszor fog csuklani, de ezt kinövik a picik. Nem kell tőle félni, sokakkal előfordul, nem jelent semmi rosszat. Különben a csuklásra amúgy sincs semmiféle tudományos magyarázat, már úgy értem, a felnőttek csuklását sem tudják minden esetben egyértelműen megmagyarázni. Ez csak úgy van.
2007. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A pocakban valószínűleg azért csuklik a baba, mert a rekeszizmai "gyakorolnak". A levegővétel gyakorlásával szokták magyarázni, mivel a pocakban nincs levegő, de a mozgássort elvégzik. (Ez szerintem azért sántít kicsit, mert ezek a babák általában kint is sokat csuklanak, amikor már ugye folyamatosan veszik a levegőt)

Ne aggódj, az én babám is sokat csuklott (talán még többet is, és elég sokáig), semmi bajt nem jelent, ráadásul állítólag őket még nem is zavarja. Ez biztosan így van, mert egy baba ugye sírással jelzi, ha zavarja valami, de az én fiam sosem sírt, amikor csuklott. (Mármint ugye születése után... :) )

2007. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!