Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás? Vagy van más megoldás...

Oltás? Vagy van más megoldás az új influenza elkerülésére?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok, kedden megyek egy hosszú repülőútra és iszonyatosan tartok tőle, hogy elkapom. Sok érvet olvasok a vakcina mellett de ellene is. Mivel teszek jobbat a babának? Ötletek, hogy hogyan lehet megelőzni egy hosszú repülőúton ha nem adatom be az oltást? Segítsetek!!
2009. nov. 7. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Sok C-vitamin( ha lehet gyümölcs formájában),egyél fokhagymát,ecetes vöröshagymát ( persze nem a repülőn)sok gyümölcsöt,igyál eleget.A zsálya tea nagyon jó,ihatod mézzel is.Az oltást ne adasd be semmiképpen,mert az ismerőseim közül akiket beoltottak,utána három napig lázas volt,hányt,stb.vagyis influenzás lett.Ez éppen az utazásod idejére esne.Jó utat kívánok neked!
2009. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Tudnod kell, hogy az oltás után kell egy idő, mire a védettség kialakul a szervezetedben...

Ez kb. 2-3 hét!!!


Én a te helyedben sürgősen beoltatnám magam (mert a H1N1 vírus ellen semmi más nem véd meg, csak a védőoltás, hiába szedsz C-vitamint vagy bármilyen immunerősítőt) és elhalasztanám az utazásomat 1 hónappal!


Egy forgalmas reptéren sokkal nagyobb az esélye, hogy fertőzött emberekkel találkozol, arról már nem is beszélek, hogy a többszáz fős repülőn, ha csak 1 fertőzött ember lesz, kb. 1 óra alatt a légkondicionáló mindenkihez eljuttatja a vírust!!!


Esetleg, ha maszkot teszel fel (de ezt tuti le fogod venni, mikor eszel vagy iszol a gépen)...

Hiába mosol kezet, a H1N1 vírus cseppfertőzéssel terjed.


Szóval : gyorsan oltasd be magad és 1 hónappal halaszd el az utazást!

2009. nov. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én simán feltenném a maszkot, ahogyan fel is fogom. Decemberben megyünk Olaszországba, igaz, az nem hosszú út, de ott is szeretnénk nézelődni, és nem szeretnék semmit elkapni. Egyébként nagyon jó megoldás lehet, ha veszel a gyógyszertárban aszkorbinsavat (c vitamin) és a lefőzött teát azzal ízesíted. Csak vigyázz, ne akkor tedd bele amikor forró, mert 70 fokon már nincs hatása a c vitaminnak. Én úgy készítem, hogy egy bögrébe forrázom a teát, abba teszem a cukrot. Egy 1.5 literes üvegbe annyi hideg vizet töltök amennyiből annyi hiányzik, ami a bögrében van, beleteszek 2-3 kiskanál aszkorbinsavat, majd ha kioldódott a tea, elolvadt a cukor, beleöntöm az üvegbe. Citromlé nem is kell bele, savanykás ízt ad neki a c vitamin.
2009. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk az egész családom beoltatta magát : senkinek semmi baja nem lett az oltástól, mégcsak duzzanat sem!!!

Gyerekeimnek sem!!!!


Nem tudom, miről ír az előző, sok ismerősöm beoltatta magát, egyiknek sem lett sem láza, sem hányás, sem hasonlók...

2009. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Én is hallottam, hogy lázasak lettek oltás után... egyik orvos ismerős mondta, hogy a kollégái... Viszont rokonok közül sokan oltattak és kutya bajuk nem lett. Én a magam részéről óriási dilemmában vagyok, hogy oltassak, ne oltassak... Elvégre sima influenza ellenivel lehet, akkor ezzel miért ne? Hiszen az alapanyag ugyan az, csak a vírustörzs más... de az minden évben más, nem? A babához a legyengített vírus nem jut el, csak a szervezetem által termelt ellenanyag. Kedden megyek az orvosomhoz, ha javasolja, akkor oltatom magam, ha nem, akkor tovább rágódom a dolgokon. :) Bocsi a kifejtésért
2009. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

[link]


H1N1 oltási felhívás (2009.11.04.)


A Magyar Tudományos Akadémia Immunológiai Bizottságának felhívása az influenzavírus vakcinával és a jelenlegi járványügyi helyzettel kapcsolatban:


1.Az új, A/H1N1 típusú influenza ellen a lakosság döntő többsége védtelen.

2.A jelenleg Magyarországon forgalomban lévő, elölt vírust tartalmazó, új influenza elleni vakcina hatékony védelmet alakít ki szervezetünkben és jelentősen csökkenti az influenzás megbetegedés kockázatát, ezáltal a lehetséges szövődmények számát is.

3.Az oltás kapcsán esetenként fellépő enyhe mellékhatásokat túlnyomó részben a vakcinában jelenlévő segédanyagok okozzák, amelyek szükségesek a hatékony immunválasz kialakításához, és ezért nélkülözhetetlenek. Hangsúlyozzuk, hogy ezek a mellékhatások enyhék, nem súlyosabbak azoknál, amelyeket az évtizedek óta alkalmazott - hasonló technológiával készült - szezonális influenza elleni oltások során alakulnak ki.

4.A vitaminok önmagukban hatástalanok az influenzafertőzés ellen, azonban az egészséges életmód és helyes táplálkozás alapvető fontosságú a megfelelő ellenálló képesség kialakításában.

5.A súlyosbodó járványhelyzet miatt javasoljuk, hogy orvosukkal egyeztetve minél többen és minél hamarabb oltassák be magukat, tekintettel arra, hogy a védettség kialakulásához körülbelül két hét kell.

6.Az oltással nem csak saját magát, de a környezetében élőket is védi.


=========================


C-vitamin, hársfatea, fokhagyma, legalább annyit ér a H1N1 vírussal szemben, mint a teliholdkor-szedett-harmat-jobb-váll-mögött-bal-kézzel-hátradobva...


Ugyanez a H1N1 vírus okozta 1918-19-ben a spanyolnátha-járványt, amiben akkor mintegy 50millió ember halt meg...

2009. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves 4.válaszoló,nem tudom,hogy "te" miről beszélsz.Mint köztudott nem vagyunk egyformák,és mindenkinél máshogy hat.Én saját magamon tapasztaltam.Mielőtt elkezdesz hülyeséget írni,gondolkozzál egy kicsit.
2009. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az egész környezetem oltva van,én is.23 hetes vagyok és nem merek védettség nélkül a télen orvoshoz járni.Tegnap volt a tv- ben,hogy az első kismama intenzíven van a szövődmény miatt.Repülőtéren nem leszel védett c vitaminnal,sem hagymával,fokhagymával.Az oltástól neekm sincs semmi bajom és a babám is jól van,kitűnőek az eredmények.
2009. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Hagyma ,fokhagyma?Most a vírus ellen vagy Drakula gróf ellen védekezünk?:-))
2009. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
12 hetes terhes vagyok. nekem sem a nőgyógyászom, sem a védőnőm, sem pedig a háziorvosom nem vette fel az oltás szükségességét. nyilván ha olyan veszélyes lenne mint aminek beállítják, akkor felhívták volna rá a figyelmemet. szerintem egyszerű reklám fogás, és népbutítás. eddig se voltam soha influenzás, most se leszek. pozitív gondolkodás, réteges öltözködés, sok vitanmin, higiénia.
2009. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!