Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gátmetszés vagy gátvédelem-érv...

Gátmetszés vagy gátvédelem-érvek-ellenérvek? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

gátvédelem, de ha repedsz, akkor segítsenek rá szikével... :) nálam így lesz :)

jó lenne ha nem repednék teljesen be-ki...

Nem tudom milyen ellenérv van a gátvédelem ellen... kiváncsian várom, de meglepődnék, ha valaki ellene lenne!

36h km :)

2009. nov. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Gátmetszéssel szültem. Anyukám három gyereket szült. Első 2 gátmetszés, 3-nál repedt. Azt mondta az volt a legrosszabb. Jobb egy seb ami tud gyógyulni mint egy több ágon repedés.
2009. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az első fiamat gátmetszéssel szültem 16 évvel ezelőtt,amikor még senkit nem érdekelt ez a gátvédelem dolog!Magára a gátmetszésre nem emlékszem rosszul,inkább olyan megkönnyebbülés féle érzés volt.Na de utána!Napokig alig tudtam rendesen ülni,vécézni stb..

A kicsit 17 hónapja gátvédelemmel szültem(három varratom lett),teljesen más érzés maga a szülés is.Olyan mintha alul iszonyúan égne a lágyékod.És nem kitolni kellett hanem "kilihegni"a babát.(persze az utolsó szakaszban).Utána 2 órával már vígan "rohangáltam"a folyosón.Picit érzékeny volt ugyan,de szinte egyáltalán nem fályt.Ha a gátvédelem mellett döntesz akkor nagyon figyelj a szülésznő utasításaira!

2009. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a szanaszét repedéstől féltem és azért kértem a gát metszést. Rendes volt a doki mert ott abban a pillanatban kérdezte hogy mi legyen? VÁgJON...Legyünk már túl rajta...
2009. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dokinő mondta, hogy gátvédelemmel esélyem sem lett volna szülni, mert olyan feszes volt a gátam, mint a sportolóknak! szóval vágtak, de előtte adtak érzéstelenítőt, és nagyon jól összevarrták! ha gátmetszésre kerül a sor, utána a gyógyulását az aloe first spray nagyon segíti!
2009. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gátmetszés. Én így szültem, tőlem nem kérdezte a doki, vágott. Nem bánom, én a szülés után amint kikerültem a szülőszobáról már rohangáltam, a sebem sem fájt egyáltalán. Az unokatesóm meg gátvédelem és gátmetszés nélkül szült, mert semmire nem volt esély sem, olyan gyorsan jött a baba. Neki nem repedt semmi, de a dokija hozzátette, hogy örüljön, hogy ilyen jó szövetei vannak.
2009. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A nay fiam 17 éves,és természetes volt,h vágnak.Semmi gondom nem volt vele,3 varratom volt,és pár nap alatt rendbe jöttem.A pici tavaly született,gyorsan,sikeres gátvédelemmel(se külső,se belső sérülés,repedés)és 2 órával a szülés után úgy éreztem magam,mintha mi sem történt volna.Azóta sincs problémám(inkontinencia)és a férjem szerint tágabb se lettem.Mivel szerencsére elég rugalmas vagyok,remélem a következő babánál se kell,h vágjanak.
2009. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiamat 2 éve szültem.Vágtak ás repedtem is(belüről).

A repedést nem éreztem 4 belső varratom lett.A vágást viszont éreztem és az nem esett jól.Most nagyon szeretnék gátvédelemmel szülni.Remélem sikerül.

2009. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi csajok.

Ellene mondják,hogy kitágul az ember,ha reped akkor az rosszabb és lassabb a szülés,metszésnél meg igazából "csak"a gyógyulás fájdalmát gondolom.Kinek mi a fontosabb.

2009. nov. 8. 14:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereket gátmetszéssel szültem, én nem rohangáltam utána a folyosón, hanem 3 hétig sírtam a fájdalomtól mikor meg kellett mozdulnom, csak az oldalamon tudtam feküdni a babát alig bírtam ellátni, szerencsére volt segítségem. Iszonyat fájdalmaim voltak.

A másodikat 8 év múlva (a gátmetszés utáni fájdalom miatt maradt ki ennyi idő, hosszú évekig nem bírtam elfelejteni az élményt) szültem az első fájástól számítva alig több mint másfél óra alatt megszületett a 4300 g-mos fiunk, teljesen végigrepedtem, pedig nem nyomtam a végén, hanem csak kiengedtem lassan a babát. Ennyit a repedéses lassú szülésről. A gyógyulás két hétig tartott, most sokkal jobban viseltem mint az elsőnél.

Még nincs 3 éve, hogy megszületett, de pár hét múlva ismét szülünk, a harmadik babánkat. Külön szülésznőt fogadtam, bízom a gátvédelemben.

35 h

2009. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!