Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek butaság, vagy...

Szerintetek butaság, vagy őrült vagyok? Van valakinek hasonló korkülönbséggel gyerekei?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves lesz a hónap végén, és úgy tűnik jön a kistesó. Két tesztem pozitív, nincs menstruáció, hétfőn megyek orvoshoz. Nem volt úgy kimondva, hogy tervezve van, mint az első, de nem védekeztünk, egyértelmű volt, hogy nagy az esély a terhességre, csak nem gondoltam, hogy elsőre....kisfiam olyan szempontból nagyon nehéz eset, hogy mióta megszületett krónikusan nem alszik éjjel, most készülünk nevelési tanácsadóba, mellette szervi dolgokat is néznek, hogy kizárják, hogy amiatt nem alszik(védőnő szerint semmi baja, gyönyörű, aktív, egész nap mosolygós, nevetős baba). Más szerint bolond vagyok, hogy így, hogy ennyire kimerült vagyok a nemalvástól, megint gyereket vállalunk. Annak ellenére,hogy őrült nehéz, valahogy úgy éreztem, 4en lennénk teljesek, egyre többet motoszkált a fejemben, hogy megint szeretnék babázni, és testvért. 20 hónap lesz közöttük
2013. okt. 3. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
eleve mivel már útban van a tesó igy mindegy ki mit gondol. Én nem vagyok abortusz ellenes de vannak helyzetek amikor ellenzem pl ez. Ha ti szeretettel várjátokés örültök neki akkor nem elsz semmi gond, idővel majd jobb lesz, még ha elején nehéz is lesz. Az sem biztos hogy a teso is rossz alvó lesz.
2013. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, lényegében akartuk, csak mivel a kisfiam is fél év alatt jött össze, nem gondoltam, hogy ennyire hamar teherbe esem. Mi örülünk, de ha nem így lenne, akkor sem tudnék abortuszra menni, nem tudnám megtenni. Ráadásul olyan nincs, hogy védekezés nélkül élünk nemi életet, utána meg abortuszra megyek...elképzelni se tudnám
2013. okt. 3. 19:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

vannak és nem vagy őrült :))


Nekem 3.5 , 2 és 7 hetes babáim vannak :DD a számok alapján gondolhatod mennyire voltam/vagyok kialudt, de terveztük mindegyik gyereket és most, a 3. babázást élvezem a leges legjobban!!!!!(mert annyira profin megy már minden :) )

2013. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Én is a kisfiam 1szülinapja utáni napon teszteltem pozitívat, 20hónap van köztük.

MOndjunk nálunk van még egy 3. is, a nagy és a középső között 27hó van, a középső és kicsi között 20.

Nálunk talán a nagy egy kicsit rosszabb alvó volt- mert csak 3hónaposan aludta át az éjszakát, a két kisebb meg alig egy hónaposan már aludtak egész éjszaka kb este 8tól reggel 6-7ig. Szóval nálunk nem voltak éjszakázások és kialvatlanság.

Nálunk egyébként a legkisebb 20hónapos most :), de még nincsenek teljesen összeérve a középsővel. MÉg nem annyira tudnak együtt játszani, mint a középső és a nagy. Ők már szuperül együtt legóznak, meg építenek autóznak, kirakóznak, memóriajátékoznak, társasoznak, stb. Sokmindenbe bevonják a kicsit is, meg a kicsi nem is hagyja magát lerázni, és pl remekül elszöszöl mellettük, ha a nagyok legóznak.

Úgy fogalmaznék, hogy a nagyobbak már tudnak együtt játszani, a kicsi meg játszik mellettük. De ez még életkori sajátosság is.


ÉN a helyedben akkor tartanám meg a babát, ha tuti száz százalék lennék benne, hogy az az állapot ami a nagyobb gyerekkel van, az semmilyen módon nem fogja majd hátráltatni a terhességedet és szülést, a kistesót. Nem vagyok egyátalán abortusz melletti, sőt határozottan ellene vagyok- de vannak helyzetek, amikor talán mégis ez a legjobb megoldás. Persze nem mondom hogy nálatok ez most olyan helyzet- mert ezt egyedül te, azaz Ti a férjeddel tudjátok eldönteni, hogy mit bírtok. Ha meg tudtok bírkozni ezzel a feladattal- akkor egy percig sem godnolkodnék rajta, hogy elvetessem. Ha van segítséged, nagymamák, akárki, akkor használd ki!!

2013. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
AZon vagyunk, hogy megoldjuk ezt az alváspoblémát...ha ez nem lenne, tökéletesek lennének a napjaink. És mivel a történetben benne lehet az is, hogy folyamatosan középpontba akar lenni a gyerkőc, szerintem jó is lesz, ha egész pici korától kezdve megszokja, hogy nem csak ő a világ közepe egyedül....én vmiért nagyon akartam újabb babát ilyen hamar...és hiszek abban, hogy a baba akkor, amikor jönnie kell
2013. okt. 3. 20:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia a nagyobbik kislányom most lesz 4 éves, a húga most lesz 3 éves, 1 év van köztük. A nagyobbik kislányommal is az volt a helyzet, hogy alvásgondok elég súlyosak, még most is, de közben 3 évesen rányomták a bélyeget a gyermek autista! Van egy 9 hetes kisfiunk is, a nagyobb kislányunkkal egyre több súlyos gondok vannak, most hétfőn megyünk vissza a dili dokihoz, nyugtatót fog kapni, hogy tudjon aludni. Nagyon nehéz a kis korkülönbség, de nem lehetetlen! :)
2013. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A "kisnagylányom" 11 hós és 20 hetes babás vagyok! Szerintem nem baj az ha ilyen kevés a korkülönbség... gondolj bele lezavarod egyszerre... :)) Nálunk csak 14 hónap lesz a korkül. mégis már alig várjuk a kisfiunkat! :)
2013. okt. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálni szeretnék a pocaklakódhoz! Én ugy gondolom ennél nagyobb ajándékot nem adhatnál a kisfiadnak. mint egy testvér és ráadásul ilyen kis korkülönbséggel. Mikor kicsi voltam nagyon szerettem volna testvért és lettek is iker hugaim, de köztünk 5 év volt ami sajnos mindig különbség maradt ezt tapasztalatból mondom. Szeretem, imádom Őket, de kettőjük között mindigis erősebb volt a kapcsolat hisz Ők mindig mindent tudtak együtt csinálni. Most hogy már felnőtt vagyok és van egy kislányom arra törekedtünk férjemmel, aki szerencsére partner volt benne, hogy minél hamarabb legyen testvére. Szóval a kislányom 21hónapos lesz mikorra ki vagyok írva a kisöcsivel, akit most november közepére várunk.

Az alvás problémáról mivel elég pontosat nem írtál így abban nem tudok tanácsot adni, csak annyit tudok mondani, hogy az én kislányom mielőtt egy éves nem lett még olyan is előfordult hogy 4-5-ször kelt fel éjjel amit utána kinőtt szerintem most már kb fél éve sose kelt fel és végig alszik 11-12 órát. Szerintem minden kicsi más és más csak nyugodtan és türelemmel kell hozzájuk állni eljön minden szépen a maga idejében.

Kellemes babavárást kívánok Neked!

2013. okt. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is pont 21 honap a kulonbseg, eszembe sem jutott, ho emiatt orult lennek....
2013. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi baj nincs ezzel!Nálunk is rossz alvó volt nagyon a nagyobbik lányom, de ahogy megszületett a kisebb, valahogy ráérzett, és utána nem sok gond volt vele! 22 hónap van köztük. Most is hasonló a helyzet, a kicsi mászkál éjszaka, és jön a tesó. Bár most a kicsi 3,5 éves már, a naggyal pedig azóta sincs gond éjszaka! :) 23 hetes km.
2013. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!