Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek tényleg védi a...

Szerintetek tényleg védi a 0-6 hós babát a 3. harmadban beadott H1N1 oltás? Én még nem döntöttem, de ennek azért egy fontos szempontnak kell lennie minden kismamának, aki nemsokára szül.

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én még ezt nem hallottam. De engem is egyre jobban idegesít, hogy nem tudom eldönteni mivel teszek jót: ha beadatom, vagy ha nem.

Már éjszaka is erről gondolkodok, főleg, hogy tegnap mondták a Híradóban, hogy egy terhes nőt intenzíven kezelnek tüdőgyuszi miatt, amit a H1N1 miatt kapott. Állítólag tök egészséges volt.

Másrészről, meg abban bízok, hogy mire ideérne a vírus, addigra hátha megszülök, de még mindig ott a veszély, hogy a baba elkaphatja valakitől, akár az apjától.

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de én is tanácstalan vagyok.

32 hetes km

2009. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap mondták a híradóban, hogy az anyának beadott oltás NEM védi a magzatot.
2009. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Én is ezen pörgök. De én nem fogom beadatni, mert akkor meg azon paráznék hogy vajon lesz -e valami baja a babának tőle. Plussz! Lehet hogy az oltás után ugyanolyan beteg leszek mint anélkül, illetve lehet hogy el sem kapom. Remélem!! Egyébként én úgy tudom, hogy 3 hónapig van hatása az oltóanyagnak. Én is nagyon félek hogy a baba majd elkapja, de mindent megteszek hogy ne így legyen! Mindenkinek a saját körülményeit + a hallott információkat kell értékelnie. Én senkit nem beszélnék le az oltásról, de rá sem. Nagyon nagy felelősség.
2009. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Semmi gond, én is ezen dilemmázok.Ha most nem adatom be magamnak, mert félek a mellékhatásaitól, akkor a babát nem tudom majd oltással megvédeni, ha tényleg lesz ebből járvány.Ja, nálunk vannak igazolt megbetegedések, gyerekorvostól tudom!

Ha beadatom, akkor elméletileg védett lesz, ebben megerősített a háziorvos, védőnő, leendő gyerekorvos.+A szegedi kismamának az esetét kommentálva az országos tisztifőorvos is ezt mondta, na meg persze minden nagykoponya, aki az oltás mellett érvelt eddig.

Tehát szerintem a kérdés igazán az, hogy árt-e a magzatnak a vakcína?Sokak szerint nem, mert ő már csak hízik a 3. harmadban. Sokak szerint meg lehet, de ez nem derül ki csak évek múlva....Másrészt meg manapság már mindenről kiderül hogy ártalmas pl. Avent cumisüveg BPA stb.Nem tudom eldönteni!Ma megyek nőgyógyászhoz, hátha van valami használható infója.Persze ha tanácsolja, akkor a sok rémisztgető meg azt fogja mondani, hogy hülye orvosom van :-)

2009. nov. 9. 09:04
 5/16 A kérdező kommentje:
A közvetlen környezetetek beooltatja magát?Aki nem oltatja magát, mit eszelt ki,hogy megvédje a babát?Őrület!Itt van az ember szülés előtt pár héttel, és rettegnie kell egy vírustól ,ami kb. 40 évente jelentkezik.Hát ilyen az én szerencsém...
2009. nov. 9. 09:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát, tényleg mondtak ilyeneket orvosok, hogy a babát is védi a születés után. Nem tudom... Borzasztóan tanácstalan vagyok én is, és nem elég, hogy egyébként is minden miatt aggódik az ember, még ez is.

Különben szegedi vagyok, eléggé letaglózott a tegnapi hír.

Majd írd meg, hogy mit mondott az orvosod. Én kb. 6 hete kérdeztem az orvosomat, és persze egyértelműen nem mondta, hogy igen vagy nem, de úgy éreztem, hogy inkább javasolja mint ellenzi.

2009. nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, 23 hetes vagyok. Az előző.
2009. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó harmadban beadott oltás már a kicsnél is védettséget ad.Legalábbis ezt állítják.Én sem tudom mi tévő legyek.Bár a tegnapi kismamás hír hallatán, komolyan elgondolkodtam.Én is kerülhetek intenzívre egy tetű vírus miatt és az ott beadott antibiotikumok meg lázcsillapítók talán több kárt tennének a babában?!

Nálam még az is sokat nyom a latba, hogy a nőgyógyászom(akinél az első 2-t is szültem)beoltatta a lányát aki ugyan annyi idős terhes mint én.Ez csak jelent valamit?! Talán mégsem kell félni etttől az oltástól annyira.

2gyerekes+25h. kismami

2009. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Délután egyre megyek, legkésőbb este mindenképp írok arról, mit mondott a doki.Egyébként van a családban gyógyszerész kismama, aki sok utána járás után beoltatta magát mindkét oltással.Ő azért csak jobban ért hozzá mint én.
2009. nov. 9. 09:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a háziorvosunkat (aki mellesleg a család barátja is) arról, hogy a férjemet beoltatnánk, nehogy hazahozza nekem a betegséget. Azt mondta ha csak emiatt adatná be akkor ez teljesen felesleges mert attól, hogy valaki beoltatja magát még ELKAPHATJA a betegséget csak NEM JÖN KI RAJTA, tehát ugyanúgy hazahozhatja nekem! Ráadásul ezen kívül még 3 influenza van, ami ilyenkor terjed... Mi nem oltatunk ezek után sem, sosem oltattunk és nem is voltunk betegek. Kerüljük a tömeget, nem puszilkodunk, fertőtlenítős kézmosót használunk ha hazaérünk, gyümölcs-zöldség, C-vitamin, séta a jó levegőn hogy a tüdőnk is "szellőzhessen", stb.

Színház az egész, eddig is csinálhattak volna műsort az influenzából, minden évben van járvány csak most szarban vannak a gyógyszergyártók is. Naná, hogy semelyik orvos NEM MER ellent mondani, a renoméját félti. (Czeizel pl.)

26 hetes kismami

2009. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!