Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha indítani kell a szülést...

Ha indítani kell a szülést valóban esélyes vagyok a császárra? Volt aki indítással rendesen szült? És magzatvíz vizsgálatot csinálnak? Hogyan?

Figyelt kérdés

Anyum azt mondja hogy ilyenkorra legalább 1-2 újjnyira nyitva kéne hogy legyek,de én szerintem meg nem törvényszerű.Ő azt állítja hogy szerinte én császáros leszek mivel eddig nem tágultam és hiába fognak infúziót adni.Szerintetek mennyi rá az esélyem?De lehet hogy már jobban szeretnék császárt mert akkor a kisfiam legalább nem szenved amíg kijön.Ja és holnapra vagyok kiírva.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. nov. 10. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

En a kiirasi datum utan 2 hettel szultem. Nem voltam tagulva egyaltalan, es 2 napig infuzioztak (oxitocinnal) amig megszuletett picinyem. Termeszetes szules volt. Nem is szerettem volna csaszart, a baba is meg kell vivja elso csatajat, felkesziti a kulvilagra. Es ha szoptatni akarsz, csaszar utan nehezebben indul el a tejtermeles.

2009. nov. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mondjuk ha császáros leszek akkor meddig hagynak a megfigyelőben?És utána mikor hozzák (ha hozzák) szopizni a picit?

Köszönöm szépen a válaszod!!!

2009. nov. 10. 07:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Unokatestveremnek inditottak 2 het utan.Termeszetes uton szult( 1 nap vajudas) ,de ez csak az o kitartasanak koszonheto,mert a doki mar reg kivette volna...viszont olyan szepen kitagult,hogy meg gatmetszes sem kellett a 4100gr-os kisfiunal!Konnyu,gyors szulest!
2009. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyémet inditották,és a rossz szivhang miatt lett császár,egyébként én tágultam.
2009. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 nappal a kíírt dátum után szültem.

egy vizsgálatra mentem be, de rossz volt a pici szívhangja.

Kaptam infuziót is, a fájások is jöttek rendesen de lassan tágultam, mikor be mentem már 1 újnyira nyítva voltam, 7 óra alatt csak 1 ujjnyit tágultam az orvosom nem akart komplikációt így rögtön császározott....

a tej nem igazán akart beindulni, csak mikor már otthon voltam kb. 1 hete de akkor már nem fogadta el a fiam, így el is apadt az a kevés is, pedig mit szenvedtem érte...

és abban igazad van nem szenved bébi, a fiamnak gyönyörű kerek buksija volt nem volt megviselt...


könnyű szülést!

2009. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem indították, csak gyorsították oxitocinnal, burokrepesztéssel. Végül közel 20 óra vajúdás után megcsászároztak, mert belázasodtam. És igen a babám és én is megszenvedtük, de szerintem ez a természet rendje. A vajúdás, méhösszehúzódások készítik fel őt is a kinti életre.

Én nagyon szerettem volna természetes úton szülni, remélem a következőnél sikerül.

A császár után az intenzív osztályra kerülsz 1 napra, legalábbis nálunk így volt. Éjfélkor szültem, a babát másnap délelőtt hozták fel, de megfogni is alig bírtam, nemhogy megszoptatni.

A csecsemős osztályon meg irigykedtem a természetes úton szült anyukákra, akik simán jöttek-mentek a babájukkal, nekem meg az is óriási feladat volt, hogy felkeljek az ágyból. Pedig én nagyon hamar gyógyulok. 4 nap után már simán hajolgattam, de az első 2 nap borzalmas volt, pedig szerintem ez az időszak a legfontosabb, ekkor ismerkedhetsz meg a babával.

Amit anyukád mondott az butaság. Sok olyan kismamát ismertem, akiknek végig zárt volt a méhszájuk, mégis kitágultak amikor kellett. A méhszájat a fájások tágítják.

Egyébként én 40+3-ra szültem.

Könnyű és gyors szülést és sok tejcsit kívánok neked!

2009. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a jó kívánságokat aranyosak vagytok!!!!:-))))
2009. nov. 10. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!