Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van? Tényleg nem lehet...

Mi van? Tényleg nem lehet C-vitamint magamhoz venni terhesen?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés válaszában olvastam.

Hát én eszméletlen sokat veszek magamhoz. Rengeteg gyümit eszem (citrom, kivi), savanyú káposzta, lenkei c-vitamin. Szóval vagy 1500 mg-ot tutti megeszek egy nap így összességében.

Nem szeretem ha butaságokat írnak, hisz mi áldott állapotban lévők, jelenleg csak ilyenekkel tudunk védekezni a vírusok ellen


2009. nov. 10. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Várandósoknak nem szabadna itt kérdezősködniük, csak összezavarodnak. Még 2 orvos is mást mondhat, hát még a sok önjelölt laikus...

Ott az orvosod, aztán azt kell elhinni, amit ő mond.


Most "terhes" vagy "áldott állapotban lévő"? :)

Gratulálok

2009. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Lehet enni állapotosan is C vitamint, de nem szabad magas dózisban! Mert az károsíthatja a picit. Szerintem bőven elég, ha természetes forrásból, gyümölccsel veszed magadhoz a szükséges mennyiséget. Ha ennyi friss gyümit eszel, meg zöldséget, nem szükséges pluszban szedned. :)

5 hós baba anyukája

2009. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok c vitamint eszem,kiwit,mandarint citromot,almát+szedem az elevitet.Remélem ezzel védem magam valamelyest ,félek a betegségtől,főleg hogy ennyi rém hireket terjesztenek mindenfelé.De nagyon remélem hogy nem ennyire vészes a helyzet.13hetes kismama.
2009. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem irigylem a kismamákat ebben az influenzacirkuszban... Csak ne stresszeljétek túl magatokat, az árt a babának!
2009. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Edd csak a sok C-vitamint! Nem károsíthat semmit, mivel vízben oldódó vitamin és a fölösleget kipisiled! Ez fix! Ami egyedül nehézség lehet, hogy a vesédet terheli egy picit jobban, de ha ezzel nincs problémád akkor baj nem lehet belőle!!! Jó egészséget nektek!
2009. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én az előző terhességemnél vettem egy C vitamin pezsgőtabit(férjemnek) abban az volt,hogy mivel 1000mg C vitamint tartalmaz,terhesek nem ihatják,mert magzatkárosító hatása lehet.

ma direkt rákérdeztem a védőnőmnél,hogy akkor mégis mivel védekezzem a nátha ellen,mennyit ehetek/ihatok?azt mondta nyugodtan szedhetek,ehetek annyit amennyit akarok,mert a felesleget úgyis kipisilem

mellesleg napok óta én is mandarin/narancs/kivin élek,mellé az elevit....

2009. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is sok c vitamint szedek, 29 hetes vagyok, s meg vagyok fázva, reggel este 1000mg ot iszok pezsgőtabiban, plussz femibiont szedek 2 naponata...persze a pezsgőtabi az csak addig míg meg nem gyógyulok, dokim sztem ez alegjobb gyógymód náthára, flesleget kipisiljük, babónak baja nem lesz, előzőnél se volt nekem, ott kétszer is meg voltam fázva ugyanígy kúráltam magam, mint most.
2009. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
A gyógyszertári C vitaminnal vigyázni kell! Nem szabad nagy dózisban fogyasztani, mert amellett, hogy a magzatot károsíthatja, még a vesédet is tönkre teszi!!! Az igaz, hogy nagy része nem szívódik fel, de azt hiszem, hogy 1000-1500mg -nál több nem ajánlatos! Nekem is a gyógyszerészünk mondta, hogy ne vegyek be nyakra-főre, met igenis káros lehet! De hangsúlyozom, hogy ez a szintetikus vitaminra vonatkozik. Zöldséget gyümölcsöt ehetsz amennyit szeretnél!!!
2009. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem muszáj szednem, mert a vas így jobban felszívódik, az orvosom ezt mondta. Napi 2x200 mg-ot szedek.

2009. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!