Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Lassan 24 hetes...

Kismamák! Lassan 24 hetes terhes vagyok kialakult e már a hallása a babánknak? érdemes e zenét hallgatni vagy beszélni hozzá megismeri e a hangomat és az apukájáét is? .

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Persze, már egy néhány hete hallja a külvilágot :) Én beszéltem a lányomhoz, hallgattuk a baba Mozartot is, énekeltem is neki rengeteget, mesét olvastam. Már másfél éves elmúlt és egy nagyon intelligens csajszi, aki megszületése után megnyugodott a Mozartra, amit oly sokszor hallgattunk és imádja a meséket, a dalokat. Az első mese a Hamupipőke volt, amit meséltem neki. Persze, hogy megismeri majd a hangotokat, aki gyakran beszél hozzá, akár nagyszülők is, meg fogja őket ismerni és mosollyal válaszol nekik :) Sok boldogságot:)

20 hetes km

2009. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen !! viszont
2009. nov. 10. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
mi már 15 hetes korunk óta hallgatunk zenét, de a 24. hétre tuti megvan a füle :)
2009. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Bizony hall már, és ha kipróbálod, hangosabb zenére, zajra reagál is azonnal. HA nem tetszik neki, jól oldalba rúg:-))) Én ezt a Mamma Mia filmnél vettem észre nemrég, végig dobolt odabent. Bár azt nem tudom, hogy tetszett-e neki.

Beszélni is érdemes hozzá, mert megszokja hangotokat, sokat számít majd születés után, ha meg kell nyugtatni.

2009. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

16. héten kezd kifejlődni a baba hallása, és általában a 20. hétre már tökéletesen hall. Persze halkabban, mint ti idekinnt, de hallja a dolgokat.

Nem kell fletétlenül "babazenének" lennie, amit hallgatsz. Az a lényeg, hogy Te is szeresd a zenét, és a baba is nyugodjon le rá.

2009. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Mi sem babazenét hallgatunk, hanem rádiót. Az egyik fülimüli az én fülemben, a másik a pocakomon. És érdekes módon azokra a dalokra, amiket szeretek, jobban szokott reagálni, mint a közömbös dalokra :)


28 hetes kismami

2009. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt annak küldöm, aki lepontozott:


Mennyiben igaz az, hogy a magzat hallja és fölismeri bizonyos idő elteltével a hangokat az anyaméhben? (csöppség)


A magzat hallása a 20. terhességi hét körül fejlődik ki. Bizonyított tény, hogy a magzat hall, illetve felismer bizonyos hangokat. Klinikánkon folyamatban van egy vizsgálat, amelynek előzetes eredményei szerint a megnyugtató klasszikus zene, az édesanya nyugodt énekhangja a magzati szívfrekvencia enyhe lassulását és kiegyensúlyozott magzatmozgást okoz, míg a hangos, ritmusos dinamikus zene a szívfrekvencia emelkedését, illetve heves magzatmozgásokat váltanak ki. Megfigyelésünk szerint a magzatok által "kedvelt" zeneszerzők pl. Mozart, Bach és Beethoven, míg pl. Brahms és a rock zene kevésbé "élvezhető".


ez pedig a teljes cikk, ha valakit érdekel:

[link]

2009. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!