Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, aki az...

Van olyan kismama, aki az utolsó hónapban oltatta magát h1n1 ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lerágott csont ez a h1n1 téma, de most kifejezetten ez a része érdekel! Én most 37 hetes vagyok, a család megkapta már az oltást (fiam 3 éves és asztmás, kruppos, folytonos felső légúti betegségei vannak, úgyhogy neki kifejezetten javasolta a háziorvosa, pedig nagyon oltáellenes homeopata orvos és a férjemet is beoltották a munkahelyén), már csak én maradtam. A dokim szerint érdemes lenne, de mivel bármelyik pillanatban szülhetek a baba nem kap már ellenanyagot, mert a védettség kialakulásához 2 hét kell, addigra meg lehet megszülök. Most rettenetesen tanácstalan vagyok. :( Mostmár úgy vagyok vele, hogy ha még legalább 5-6 hét lenne hátra beadatnám, de így nem tudom. Vagy várjam meg a szülést és utána?

És kérlek titeket, hogy ne azt írjátok, hogy semmiképp nem, mert...., hanem azoknak a tanácsát várom, akik hasonló helyzetben vannak! Köszönöm!


2009. nov. 10. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne adathatnád be? Akár azonnal is.Lehet, h csak 3-4 hét múlva szülsz és akkor a babád is védett lesz 6 hónapos koráig, ha meg hamarabb szülsz, akkor meg te leszel minél hamarabb védett és nem adhatod át majd a babádnak. Én a helyedben nem várnék, hanem beadatnám. Én ugyan még csak 10 hetes vagyok, de 2 hét múlva beadatom magamnak én is.
2009. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

tényleg lerágott csont... :D

37 hetes vagyok, nem tanácsolják már az oltást, viszont szülés után igen, így a tejcivel megkapja babám is a védettséget :) De tudod, ezt neked kell eldönteni, míg 2 orvos sincs azonos véleménnyel...

2009. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem igaz!! A tejjel a baba nem kapja meg a védettséget!
2009. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Azt mondják, írják, hogy az anyatejjel megkapja a védettséget.
2009. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Az anyatej többek között épp arra való, hogy az első hónapokban védettséget biztosítson a babának.
2009. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és örülök, hogy nem támadtatok! :)

Egyébként én is úgy hallottam, hogy ezt a védettséget nem lehet az anyatejjel átadni. Meg ugye az sem 100%, hogy valaki tud szoptatni. Az elsőt sajna nem tudtam, mert nem volt tejem. :(

2009. nov. 10. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
19:10 nekem a dokim mondta, hogy ha szülés után oltatom be magam, tejjel mmegkapja a védettséget. Hiszek neki! Majd ha megszületik, beoltatom magam
2009. nov. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na akkor már megint csak az ellentmondások, ahány doki annyi vélemény.... :(
2009. nov. 11. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!