Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32. het utan hogyan szedtetek...

32. het utan hogyan szedtetek az elevitet? Minden nap?

Figyelt kérdés
a babam mar igy is nagy mar most 2500gr lehet hogy az elevittol?hogyan szedjem mostmar egy heten hany szemet kb?
2009. nov. 10. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem az elevittől vagy más egyéb terhesvitamintól nagy a babád!!!

Számtalan tényező befolyásolhatja, pl. a genetika is. Amúgy ezek meg csak becsült adatok, ahol elég sokat tudnak tévedni.

Nekem a 12. hét után azt mondta a doki, hogy elég, ha 2-3 naponta veszek be egyet.

2009. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én a DM-es terhes vitamint szedem, a folsavat és vasat külön. Ja, és C vitamint. Szerintem ez elég. Az Elevit és a többi tényleg felpumpálhatja a babukát. Ez a vitamin csak a szükségeset adja, de nagy dózisban. Jó babavárást!
2009. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem pumpálnak a terhesvitaminok, nem attól lesz nagy a baba, hogy valaki végig szedi, vagy kisebb, ha nem szedi végig. Ennyi erővel akkor már lehetne befolyásolni a babó méretét: hát.. kicsike a korához képest, akkor szedj terhesvitamint! (?) vagy fordítva: túl nagy a babó, ezért ne szedj már, nehogy tovább nőjjön? :o)))) Vicces lenne!


Én Gravidát szedek, a mai napig minden nap, pedig már 37 hetes vagyok. A babóm nem tudom mekkora, de a "terhem" egyáltalán nem nagy, nem érzem, hogy túl nagy lenne a korához képest. Aztán majd kiderül, ha kibújik 3 hét múlva.

Márcsak azért is szedem a vitamint, hogy az influenza ellen valamit szedjek legalább, a vérképem super jó így.


Nagy babák lehetnek genetika miatt, illetve kezeletlen terhességi cukorbetegség miatt is.

2009. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz nagy egy baba, tapasztalat :)

(vitamin nélkül 4,3 kg)

2009. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem akarok senkivel sem vitatkozni, de a terhesvitamin is közrejátszhat a nagy babákban! Már több kutatásnak is az lett az eredménye, hogy igenis emiatt vannak egyre gyakrabban 4kg feletti babák, s emiatt egyre több a császár!

Az én dokim már a terheségem elején is azt javasolta, hogy ha nagyon ragaszkodom hozzá akkor 2naponta szedjem! De ő azt javasolja, hogy inkább táplákozzak egészségessen!

25.hétig 2-3naponta szedtem az elevitet. Utána pedig össze-vissza, volt, hogy egy héten 2-szer,1-szer. Utóbbi időkben hetente kéthetente! Éppen ma kaptam be az utolsót!

Két barátnőm végig szedte 4300gramm, és 4440grammos babókat szültek! Egyik rokonom egyáltalán nem szedte 3050grammos lett a babája!

Nekem a 37 héten uh-án 3050grammra becsülték, most 39 hetes vagyok, s nagyon kíváncsi, hogy mekkora lesz!

Az biztos, hogy a genetikai is hozzájárul a méretekhez, de a terhesvitamin is!

2009. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősőm nyúltápnak hívja az elevitet, mert felesége 4,5kg-os babaát szült, aztán volt vagy 60kg.
2009. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem a vitamintól lesznek nagyok a babák, ezt bármelyik genetikus megmondja...én szedtem az elevitet, s 3300gr lett....
2009. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszi de senki nemvalszolt a kerdesemre hogyan szedjem a 32.het utan?
2009. nov. 10. 21:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden nap kell szedni. Én szedem egészen a szoptatás végéig.

37km

2009. nov. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem az Elevitet és meg is kérdeztem a dokim erről.Azt mondta nem ettől lesznek nagyok a babák.3450g-al született a kisiam,ami szerintem átlagos súlynak mondható.
2009. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!