Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már úgy, hogy semmi nem...

Volt már úgy, hogy semmi nem mutatott arra hogy beteg lesz a baba, és mégis az lett?

Figyelt kérdés
Gondolok a Down kórra...stb
2009. nov. 10. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Éves szinten 100-150 Down kóros baba születik. Ezek a babák nem feltétlen abból a körből kerülnek ki akiknek anyja nem járt vizsgálatokra vagy tudta, hogy beteg a baba mégis vállalta. A magzatvíz vételt kivéve az összes Down kór kiszűrésére irányuló vizsgálat nem mondja ki egyértelműen, hogy a baba biztosan egészséges, csak valószínűsíti, hogy nem az. Évi 90-100.000 körüli szülésre vetítve ez a kockázat nem igazán magas, de ettől függetlenül nem vigasztalja azt, aki beleesik ezeknek a vizsgálatoknak a hiba százalékéba.
2009. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van ilyen.

És ha nem is genetikai betegsége van, akármi történhet a szülésnél, ami maradandó károsodást okoz. Nem lehet a kockázatokat nullára redukálni.

Onnan hogy anya lett az ember egy adag aggodalom is érkezett. Ki jobban viseli, ki rosszabbul.

2009. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nagyon ritka. Általában orvosi hiba és az odafigyelés hiánya okozza ezt.

A down-os babák nagyrésze azért születik meg, mert az anyuka az anyai ösztöneire hallgat nem pedig a józan észre. Sógornőmnél felmerült a gyanú, azt mondta, utánanézett, nem nagy baj ha down kóros lesz, megtartja. Onnantól nem is ment vizsgálatokra amik erre irányultak, mert mindegy milyen baja van a babának, már ragaszkodik hozzá.

2009. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk született csontosodási zavarral, megműtötték, remélhetően mostmár nem lesz baj.

Koponyáját kellett megműteni.

2009. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
én nem mentem el pl megcsináltatni a kombinált teszttet ami ezt kiszűrné.én úgy vagyok vele h ha beteg lenne ne adj isten akor is ugyanúgy szeretném és természetesen megtartanám.éppen ezért nem nézetem meg.nem szeretnék ezen idegeskedni.
2009. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

rettentő sok betegség van, ahhoz képest elég kevés %-át vizsgálják csak és azt se biztosra. viszont ezek a gyakori betegségek, így az esélyek is csökkenek, de... :(

a másik meg, hogy tényleg a mennyit hannani, hogy szülésnél oxigén hiányos állapotba került a baba és maradandó károsodást szenved. De nem szabad erre gondolni, borzasztó lenne, még belegondolni is szívszorító :(

37h km:)

2009. nov. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


A terhességem példás volt hetente uh már az 5. héttől azt mondták kicsi, de mi sem vagyunk nagyok ne aggódjak. A babam 41. hétre született meg másodfokban érett lepénnyel 2200 grammal, kromoszóma rendellenességgel, szívbetegen, alig fejlődött nemi szervekkel, őszen és öregen. Rengeteget jártam orvoshoz, 4D-re. Ma már rájöttem, hogy nem hibáztathatok senkit, de ehhez hónapok kellettek:-(

2009. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló. Nagyon sajnálom! :( Mi lett a babáddal?
2009. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tőlem örökölt egy csúnya rendellenességet, amiről én nem tudtam és nálam nem is okoz gondot, mert kiegyensúlyozódott nála, viszont sajnos nem. A betegség olyannyira ritka, hogy szindróma neve sincsen. Most várunk azzal biztatnak, hogy a már előjött klinikai tünetek mellé újabb betegség már nem fog jelentkezni és arra is van egy pici esély, hogy nem lesz szellemileg fogyatékos. Nagyon bízom benne, hogy ezt legalább megússzuk és élhet teljes életet. Egyébként édes gyönyörű kisbaba!!
2009. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért tetted fel ezt a kérdést, gondolom babát vársz és izgulsz érte. Nekem van most sajnos ebben tapasztalatom, de ha én babát várnék, nem szívesen olvasnék ilyeneket, de leírom, hátha segítek vele másoknak is.

16 hetes várandós voltam, kisfiút vártunk, és az uh-n minden rendben volt. 2 hét múlva nem éreztem a mozgását, de addig sem túl határozottan, gondoltam 3. baba révén már kitágult a hasam és elfér benne jól, ezért nem érzem őt rendesen mozogni. A 19. heti uh-n már nem volt szívhang. Pontosan tudtam, hogy ezt fogom látni a képernyőn, de nem foglalkoztam a megérzésemmel, illúziókba ringattam magam. Most pénteken történt mindez. Nem azért írom le, hogy riogassak másokat, de kérlek figyeljetek magatokra és ha nem vagytok biztosak valamiben legyetek határozottak és kérjetek plussz vizsgálatot, mert sokszor gépként dolgoznak az orvosok és nem hisznek a megérzéseinkben! Bocsi ha valakit megijesztettem és drukkoljatok nekem, hogy pár hónap múlva ismét pocakos lehessek!!! Köszi!

2009. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!