Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti melyen és mennyi magnéziumo...

Ti melyen és mennyi magnéziumot szedtetek a terhesség elején? Lehet néha néha multivitamin pezsgőtablettát inni a magnézium és a terhesvitamin mellet? Nem lesz sok?

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn mindakét terhességemnél csak ha görcsöltem keményedtem vettem be magnéziumot.

Az elsönél rengeteget szedtem, mert mindig görcsöltem. De ha volt 1-2 nap olyan hogy nem görcsöltem akkor nem vettem be.

Másodiknál meg talán ha 10 db-t összesen beszedtem, annyira nem görcsöltem és keményedtem.

Èn amondó vagyok amire nincs szükség nem kell beszedni.

2013. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sok magnéziumot szedsz hasmenésed lesz, túl lehet adagolni, de ahhoz elég komoly mennyiség kell. Magnézium rendszeres szedését orvos szokta javasolni, és érdemes is vele megbeszélni ha rendszeres szedést szeretnél. Csak a terhesvitaminban vagy csak multivitaminban lévő (napi 1-2 adag) magnézium nem az a mennyiség amivel túl lehetne adagolni a magnéziumot. Terhesvitamin+multivitamin+ magnézium minden napos szedését viszont már érdemes orvossal egyeztetni.
2013. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A terhesség utolsó hónapjában szedtem MagneB6-ot. Azt is csak azért, mert nagyon emlegették a dokik, hogy hát kellene szedni. Nem görcsöltem, nem feszültem, nem lábdagadtam, de már annyit maceráltak, hogy szedtem. Napi 1-et.
2013. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem feszültem, hanem keményedtem. vagy mi. Nekem nem volt ilyen, nem is igazán tudom mit jelent.
2013. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elején nem szedtem egyáltalán, a második labornál viszont kiderült, hogy van egy kis hiányom belőle, azóta szedegetek néha, Magnerotot, vagy MagneB6-ot, mikor melyiket, de utóbbit könnyebb lenyelni.
2013. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok: Én eleinte 3x1 Magnerot szedtem , aztán közepén csak akkor szedtem ha görcsöltem, a végén pedig a 36. hétig 2x1 Magnerot szedtem. 36 hét után nem javasolják a szedését. (legalább is az én dokim)
2013. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 14 hetes km vagyok napi 3000 mg magnéziumot kell szednem de én ezt sokallom. Magnerotot szedek 6 szemet egy nap. (ill nem ennyit mert csalok)
2013. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is csaltam nekem 6x3 Magnerot volt kiírva, de 3x1 is elég volt. Próbáltam Magneb6-ot és magne citricit (vagy ilyesmi) meg valami magnézium pezsgőtabletátt is de nekem egyik sem volt jó, mert legalább 6db ot kellett szednem, hogy használjon. De a Magnerot 3x1 bevált (de az orvos úgy tudja 6x1 szedek)
2013. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!