Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik véletlenül...

Kismamák, akik véletlenül estek teherbe, ezt konkrétan hogyan kell érteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert egy csomószor hallom/olvasom, hogy ez meg az terhes lett, de nem tervezték a gyereket...stb. Sajnos egyik ilyen anyukával sem vagyok elég jó viszonyban, hogy így konkrétan rákérdezzek, hogy mégis hogyan lehet véletlenül teherbe esni és meglepődni?


Ha nem húzunk gumit és szexelünk, akkor már van esélye a gyereknek, tehát ha gumi nélkül szexelünk és nem használunk esemény utánit, akkor hol a meglepetés?


Ha elszakad a gumi, az látszik. Ha látjuk, és nem veszünk be esemény utánit, megint oda a meglepetés. (Esetleg van olyan, hogy nem látszik?)


Tehát minden véletlen terhesség fogamzásgátló, spirál...stb. mellett jön létre? Vagy tényleg, hogy van ez?


Nálatok hogy volt? Engem nagyon érdekelne. Mert elvileg, ha valaki védekezés nélkül szexel, akkor az az én szótáramban nem véletlen teherbe esés, mert akkor ezzel elvileg számolunk.


Azért kérdezem, mert mi mindig rendesen védekezünk (ha kell esemény utánit is beveszek) és szeretném tudni, hogy tulajdonképpen mennyire is kell számolni nem várt balesettel?


Köszönöm aki megosztja velem a tapasztalatait.



2013. okt. 15. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem menstruáltam egyáltalán, gyógyszerekkel sem. Peteérést sem tudtak előidézni. Minden orvos (nőgyógyász, endokrinológus) csóválta csak a fejét, nem találtak semmi kóros eltérést (se hormonálisat, se fizikálisat, inzulinrezisztenciát is néztek, az is jó volt), és nem tudtak mással biztatni, minthogy ha majd szeretnénk gyereket, valahogy talán megoldjuk. Nagyon el voltam keseredve. Ennek ellenére mindig védekeztünk, (mert még nem szerettünk volna babát) kivéve egy alkalmat, amikor leállamvizsgáztam. Végtelenül boldogok voltunk, megünnepeltük, gyönyörű hóesés volt aznap, iszogattunk, és teljesen elvesztettük a fejünket, nem húztunk gumit. Utána eszünkbe jutott, hogy mi van ha baba lesz, de elhessegettük a gondolatot, mert nem láttuk esélyét, hogy pont akkor legyen peteérésem, ha sosem volt. Most a kiságyában szuszog a csodababánk. Mi nem bántuk meg, hogy így alakult, lehet, hogy több gyerekünk nem lehet.
2013. okt. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez egy igazi sikersztori :) Gratulálok, és jó egészséget nektek!
2013. okt. 15. 16:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi már egy ideje probálkoztunk mikor sikerült. de elment. gyogyszerekkel sikerült a vetélés miatt nem probáljoztunk,védekeztünk. 2honapra rá furcsán éreztem magam. És pozitiv lett a teszt. Egyetlen alkalom volt mikor nem védekeztünk és nem gondoltuk hogy baba lesz belőle hisz gyogyszereket nem szedtem és peteérésemen mar tul voltunk.De ugy latszik dupla hónap volt. szoval nekünk tervezett de meglepetés baba . Most is mocorog.

18hkm

2013. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy egy jó orgazmus képes peteérést kiváltani soron kívül, lehet, hogy így jártatok, de akkor nálatok végül is, félig-meddig tervezettnek tekintem a dolgot, vagy legalábbis kellemes meglepetésnek :) Jó mocorgást a picinek!
2013. okt. 15. 17:16
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

igen igy van az orvos is ezt mondta.

Amugy nekem van egy ismerősöm akiknek becsuszott kisbabájuk van. Ők mikor megtörtént a baleset nem törödtek vele mert máskor is elöfordult és nem lett terhes. Menzesz elött illetve után rögtön nem védekeztek és évekig nem volt belölle baba. kivéve egyszer. azota 4honapos a lányuk.Szoval szerintem a legtöbb esetben a nemtörődömség és biologiai ismeretek hianya miatt vannak ilyen meglepi babák.

2013. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is inkább az lehet- jobb esetekben, hogy adott egy stabil párkapcsolat, szakad a gumi, vagy tetőfokára hág a vágy, és akkor úgy vannak vele, ha becsúszik, hát legyen :)


Csak hát elég sok az abortusz, és azt nem tudom elképzelni, hogy aki annyira nem szeretne gyereket, az miért nem vesz be esemény utánit, vagy mi történik? Egyáltalán nem veszi észre, hogy elszakadt a gumi pl.?

2013. okt. 15. 17:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia én két esetet is tudok neked mesélni...az elsőnél 17 éves voltam ,kiszakadt a gumi,leszaladtunk esemény utániért,be is vettem,de a papíron írt felszívódási idő után hánytam.Mivel már túl voltam az előírt időn nem féltem.Kellett volna :( abortusz lett a vége :( szörnyű volt senkinek nem kívánom :((

a másik esetem , 8 évig szedtem a fogamzásgátlót majd orvosi utasításra abba kellett hagynom.5 évig a naptári módszert használtuk és semmi baj nem történt..mostanáig,de nem is nevezném bajnak :) sokkolt a tudat,de fel sem merült bennem az abortusz,15 hetes terhes vagyok és állítom,hogy soha nem voltam olyan boldog mint most.Persze van bennem egy félsz,de szerintem nem több mint más kismamáknak.Én konkrétan életemben nem hallottam olyanról ,hogy plusz peteérés ...eddig.Közöltem anyuval,hogy jókor mondod :) :)

2013. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem. észre veszik szerintem csak nem mernek elmenni kiiratni.komolyan nem mernek nőgyogyaszhoz menni. Ez fiatal koromban velem is megtörtént de az volt a szerencsém hogy másnap megjött. tudtam hogy meg kéne jönnie. nagy szerencsém volt. soha többet nem hazárdiroztam ilyennel.
2013. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úúúú, hát ez az esemény utánis sztori nagyon rossz lehetett, sajnálom! Mondjuk gondolom ezek a tabletták sem garantálnak semmit 100%-osan, ha hánysz, ha nem :/


Egyszer, egyetlen egyszer volt egy egy éjszakás kalandom, lefeküdtem a legjobb barátommal- hű, de sablonos, ugye?- ráadásul részegek is voltunk és nem is védekeztünk. Nekem is megjött másnap, különben nem tudom, mi lett volna, mert dec. 23-án történt az eset, karácsonykor nem tudom, honnan hajtottam volna fel egy nőgyógyászt, bár ügyelet biztos van akkor is, csak hát amilyen készségesek általában az emberrel...

2013. okt. 15. 18:17
 10/16 anonim ***** válasza:

Megszakítással "védekeztünk". Ez olyan dolog, hogy az ember azt hiszi, hogy csak mással történhet meg. Nos, mi is mások lettünk. De örülök, hogy így alakult. Tervben volt amúgy is a baba, de csak kb. 1 évvel későbbre. Elég sokáig hatásos volt ez a módszer, aztán egyszercsak nem. Azóta nem kockáztatunk, szigorúan, előírásoknak megfelelően védekezünk egész addig, míg nem kezdünk babaprojektbe.


Ha rendesen védekeztek, esemény utánival is, minimális az esélye a teherbeesésnek. De persze semmi nem 100%-os.

2013. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!